Elektro Hafız Kimdir?

 
Elektro Hafız, biyografisinde yazdığına göre kısa bir süre önce (bu süre artık uzun olabilir) Almanya'nın Köln şehrine taşınan İstanbul'da doğup büyüyen bir müzisyen.
 
 
Türkiye’de 20 yıllık kariyeri ile başarılı bir performans sergiledi.
 
Eski grubu ‘Fairuz Derin Bulut’ ile 3 albüme imza attı.
 
Kullandığı farklı enstrümanları sayesinde değişik bir müzik yaratmayı başardı. Elektro  saz, darbuka, zil ve daha bir çok farklı ses ile birbiriyle çelişen sesleri güzel bir uyum içinde bize sunuyor.
 
Birbiri ile çelişen ve karşıt türleri eserlerinde kullanmayı çok seviyor. Bu açık ve deneysel yaklaşım onun müziğinin kişiliğini ve mizah anlayışını yansıtıyor.
 
Anadolu’dan çok fazla etkilendiği açık çünkü hemen hemen her parçasında elektro saz kullanıyor. Buda onun köklerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.
 
 
En büyük karakteristik özelliği elektro gitarı kullanırken Anadolu’dan vazgeçmemiş olması.
 
Elektro Hafız, müziği ile İstanbul'un kentsel yaşam tarzının karmaşasını ve kaotik yönlerini yansıtıyor.
 
Çukur dizisi onun şarkısına yer verince herkes onu merak etti ve internette aradı. Elektro Hafız Almanya'da çok seviliyor ve yoğun bir şekilde konserlerine devam ediyor.
 
Web sitesi: elektrohafiz.de
 

Röportaj

BEN BASKETBOL AYAKKABISI ALACAĞIM PARAYLA BİR ANDA FİKİR DEĞİŞTİREREK BİR GİTAR ALDIM KENDİME, BÖYLE BAŞLADI MÜZİKLE OLAN HİKAYEM!

2017 yılına hızlı girdik ve röportajlarımız devam ediyor... Volkan Erdoğan Aykut Balcı'nın sorularını "sadecemuzik.net" için cevapladı.

Müzikseverlerin sabırsızlıkla beklediği yeni Madonna albümü “Madame X”, 14 Haziran 2019’da Universal Music etiketiyle yayınlanıyor. 

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

"Müzisyen olmak; bir şeyler yaratırken zevkten, o yarattığı şeyin farkında olamamak demektir"
ERIC CLAPTON

Teknoloji

İnsansı robot, ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı filarmoni orkestrasını yönetti.

Tarihte Bugün

Attila Özdemiroğlu aramızdan ayrıldı. (2016)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.