Elektro Hafız Kimdir?

 
Elektro Hafız, biyografisinde yazdığına göre kısa bir süre önce (bu süre artık uzun olabilir) Almanya'nın Köln şehrine taşınan İstanbul'da doğup büyüyen bir müzisyen.
 
 
Türkiye’de 20 yıllık kariyeri ile başarılı bir performans sergiledi.
 
Eski grubu ‘Fairuz Derin Bulut’ ile 3 albüme imza attı.
 
Kullandığı farklı enstrümanları sayesinde değişik bir müzik yaratmayı başardı. Elektro  saz, darbuka, zil ve daha bir çok farklı ses ile birbiriyle çelişen sesleri güzel bir uyum içinde bize sunuyor.
 
Birbiri ile çelişen ve karşıt türleri eserlerinde kullanmayı çok seviyor. Bu açık ve deneysel yaklaşım onun müziğinin kişiliğini ve mizah anlayışını yansıtıyor.
 
Anadolu’dan çok fazla etkilendiği açık çünkü hemen hemen her parçasında elektro saz kullanıyor. Buda onun köklerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.
 
 
En büyük karakteristik özelliği elektro gitarı kullanırken Anadolu’dan vazgeçmemiş olması.
 
Elektro Hafız, müziği ile İstanbul'un kentsel yaşam tarzının karmaşasını ve kaotik yönlerini yansıtıyor.
 
Çukur dizisi onun şarkısına yer verince herkes onu merak etti ve internette aradı. Elektro Hafız Almanya'da çok seviliyor ve yoğun bir şekilde konserlerine devam ediyor.
 
Web sitesi: elektrohafiz.de
 

Röportaj

"Ossi Müzik, Kalan Müzik ve Ada Müzik gibi firmaların yaptığı çalışmalar ya da arşivciler olmasa Türkiye'nin müzik arşivi diye bir şey yok. Sahaflar ve eskicilerinde işte eski materyallerin kurtarılmasında oynadığı rol büyük ayrıca."

SadeceMuzik.Net sitesi olarak bugüne kadar ünlü sanatçılarla röportaj yapmıştık. Bundan sonra artık müzik sektöründe farklı meslekler yapan kişilerle de röportaj yapmaya karar verdik. Bunun ilk örneği plakçıları temsilen Atlas Sahaf’ın sahibi ERDEM KUTLU oldu.

Dünyaca ünlü oyuncu ve şarkıcı Jennifer Lopez, 6 Ağustos'ta 'Regnum Live in Concert' kapsamında Antalya'da konser verecek.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Carly Rae Jepsen hakkındaki tüm bilinmeyenleri bu haberin içinde topladık.

„Müzik gökle toprak arasında bir ahenktir“
CONFUCIUS

Teknoloji

Gücü her geçen gün artan sosyal medya, özellikle ünlüler ve sevenleri arasında cok büyük bir köprü kurmuş bulunmakta.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.