Elektro Hafız Kimdir?

 
Elektro Hafız, biyografisinde yazdığına göre kısa bir süre önce (bu süre artık uzun olabilir) Almanya'nın Köln şehrine taşınan İstanbul'da doğup büyüyen bir müzisyen.
 
 
Türkiye’de 20 yıllık kariyeri ile başarılı bir performans sergiledi.
 
Eski grubu ‘Fairuz Derin Bulut’ ile 3 albüme imza attı.
 
Kullandığı farklı enstrümanları sayesinde değişik bir müzik yaratmayı başardı. Elektro  saz, darbuka, zil ve daha bir çok farklı ses ile birbiriyle çelişen sesleri güzel bir uyum içinde bize sunuyor.
 
Birbiri ile çelişen ve karşıt türleri eserlerinde kullanmayı çok seviyor. Bu açık ve deneysel yaklaşım onun müziğinin kişiliğini ve mizah anlayışını yansıtıyor.
 
Anadolu’dan çok fazla etkilendiği açık çünkü hemen hemen her parçasında elektro saz kullanıyor. Buda onun köklerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.
 
 
En büyük karakteristik özelliği elektro gitarı kullanırken Anadolu’dan vazgeçmemiş olması.
 
Elektro Hafız, müziği ile İstanbul'un kentsel yaşam tarzının karmaşasını ve kaotik yönlerini yansıtıyor.
 
Çukur dizisi onun şarkısına yer verince herkes onu merak etti ve internette aradı. Elektro Hafız Almanya'da çok seviliyor ve yoğun bir şekilde konserlerine devam ediyor.
 
Web sitesi: elektrohafiz.de
 

Röportaj

Radyo dünyasını sanatçıları ve radyo tutkunlarını buluşturan festival devam ediyor. İstanbul Ortaköy meydanında 8 Mayıs günü son bulacak festival renkli görüntülere sahne oluyor. Grup Hepsi'den tanıdığımız Gülçin Ergül Radyo Fest 2015'in konuklarından biri oldu ve radyo programcılarına hem destek oldu hem de projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk MJ Fan’ler Michael Jackson heykeline karanfil bıraktı.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Kazakistan'da yaşayan 78 yaşındaki Mariam Amrayeva adlı yaşlı kadın, torunu ile birlikte söylediği rap şarkılarıyla sosyal medyanın yıldızı oldu.

''Garip bir şekilde, bazı şarkıları yazmak istemezsiniz.''
DAVID BOWIE

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.