Elektro Hafız Kimdir?

 
Elektro Hafız, biyografisinde yazdığına göre kısa bir süre önce (bu süre artık uzun olabilir) Almanya'nın Köln şehrine taşınan İstanbul'da doğup büyüyen bir müzisyen.
 
 
Türkiye’de 20 yıllık kariyeri ile başarılı bir performans sergiledi.
 
Eski grubu ‘Fairuz Derin Bulut’ ile 3 albüme imza attı.
 
Kullandığı farklı enstrümanları sayesinde değişik bir müzik yaratmayı başardı. Elektro  saz, darbuka, zil ve daha bir çok farklı ses ile birbiriyle çelişen sesleri güzel bir uyum içinde bize sunuyor.
 
Birbiri ile çelişen ve karşıt türleri eserlerinde kullanmayı çok seviyor. Bu açık ve deneysel yaklaşım onun müziğinin kişiliğini ve mizah anlayışını yansıtıyor.
 
Anadolu’dan çok fazla etkilendiği açık çünkü hemen hemen her parçasında elektro saz kullanıyor. Buda onun köklerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.
 
 
En büyük karakteristik özelliği elektro gitarı kullanırken Anadolu’dan vazgeçmemiş olması.
 
Elektro Hafız, müziği ile İstanbul'un kentsel yaşam tarzının karmaşasını ve kaotik yönlerini yansıtıyor.
 
Çukur dizisi onun şarkısına yer verince herkes onu merak etti ve internette aradı. Elektro Hafız Almanya'da çok seviliyor ve yoğun bir şekilde konserlerine devam ediyor.
 
Web sitesi: elektrohafiz.de
 

Röportaj

"...müzik zaman geçtikçe evrilir , başkalaşır. Türkiye‘de pop müzik tarihi de hep böyle evrildi. Bugün tüketilen müzik çok daha farklı..."

Turgay Suat Tarcan yeni bir "Doksanlar" röportajıyla karşımızda. Bu kez konuğu "Buseler" şarkısıyla aklımızda ve gönlümüzde yer edinen BORAN.

Popun Kralı Michael Jackson’ın resmi Instagram hesabı bir tek efsanevi sanatçının albümlerinin çıktığı plak şirketi Sony Müzik’i takip ediyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde MJJ Estate’in yönettiği Instagram sayfası Sony Müzik’i takibi bıraktı.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Mert ATEŞ yazdı

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Efsane müzisyen ve aktör David Bowie'nin 16 yaşında kaydettiği ilk demo kaydının yer aldığı kaset eski bir ekmek sepetinde bulundu.

''Hayat bana zordu ama güzeldi. Herkesten tek isteğim var, haklarını helal etmeleri.''
MÜSLÜM GÜRSES

Teknoloji

"Kanalıma hoş geldiniz. Abone olup paylaşmayı unutmayın." eğer çok sık duyduğunuz iki cümle ise siz de Youtube üzerinde çok fazla geziyorsunuz. Youtube kanalları popülerliğini sürdürmeye devam ederken kanalın abone sayısını arttırmak en büyük sorunlardan biri.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.