Adele ve Beyonce Düeti Mi Geliyor?

OneRepublic grubunun solisti aynı zamanda da yapımcısı olan Ryan Tedder, Beyonce ve Adele’in birlikte şarkı kaydettiğini açıkladı. Coldplay’in solisti Chris Martin’in piyanosu ile köprü olduğu şarkının yakında yayınlanacağını belirtti.

2017 yılındaki Grammy Müzik Ödüllerinde “25” albümünün “Yılın Albümü” kategorisini kazanması ile şoka uğrayan Adele, kazandığı Grammy ödülünü Beyonce’a adamış ve konuşmasında “Alçak gönüllü bir insan olarak bu ödülü kabul edemem, kazandığım için minnettarım fakat bu ödülü hayatımın idolü Beyonce’a adamak istiyorum, Lemonade albümü sanatsal anlam da çok iyiydi” açıklaması ile Beyonce’u gözyaşlarına boğmuştu. Aslında iki müzisyenin de birbirine hayranlıkları var ve bunu her seferinde de dile getiriyorlar. Adele’in küçüklüğünden beri Beyonce ve Spice Girls ile büyüdüğü bile biliniyor.

Yeni şarkı da Adele ve Beyonce’u ilk kez birlikte dinleyecek fikri bile muhteşem. Global bir hit olarak çoğu müzik listesine ilk sıralardan gireceğini düşünüyorum. Yalnız şöyle bir durum var ki düet şarkı Ryan Tedder’ın açıklamasına göre OneRepublic grubunun “Human” isimli yeni albümünde olabilirmiş.

Hatta Global Citizen Festivali’nde röportaj veren Ryan Tedder’ın şaka yaptığı da söyleniyor. Şaka dahi olsa yapılan açıklamanın adrenalin yüklemesine neden olduğu bir gerçek. Belki de gizli bir proje olduğu için Ryan Tedder’ın farkında olmadan bunu söylemiş olabileceği de ihtimaller arasında, sonrasında son bir hamle ile “şaka olduğu” açıklamasını da yapmış olabileceği? Belli olmaz, ilerleyen günler de kokusu ortaya çıkacaktır.

Müzisyen olduğu kadar söz yazarlığı konusunda da usta olan Ryan Tedder, daha önce Beyonce’un “Halo,” “XO,” “I Was Here,” Adele’in ise “Remedy,” “Rumour Has It” ve “Turning Tables” şarkılarını yazmıştı. Grammy, Billboard ve Brit sahnelerini yıkıp geçecek, ödüllere doymayacak ve müzik listelerini zorlayacak bir şarkı için kim hayır diyebilir ki?

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

Radyo dünyasını sanatçıları ve radyo tutkunlarını buluşturan festival devam ediyor. İstanbul Ortaköy meydanında 8 Mayıs günü son bulacak festival renkli görüntülere sahne oluyor. Grup Hepsi'den tanıdığımız Gülçin Ergül Radyo Fest 2015'in konuklarından biri oldu ve radyo programcılarına hem destek oldu hem de projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

İrlandalı rock grubu The Cranberries'in 46 yaşındaki solisti Dolores O'Riordan’ın alkol zehirlenmesine bağlı boğulma sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

''Aptallar çok kolay aşık olurlar derdim, küçümserdim, çok gülerdim, ama seni tanıyınca bende yepyeni bir aptaldım artık.''
ELVIS PRESLEY

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.