Amy Winehouse Tekrar Sahnede!

Amy Winehouse’un 2019 yılında geri geliyor!
2011 yılında müziğin en büyük kayıplardan biri yaşanmış ve Amy Winehouse evinde alkol zehirlenmesine bağlı ölü bulunmuştu. Ölmeden önce çıktığı bir programda illuminati içine çekilmek istendiğini fakat başaramadıklarını üstü kapalı ve eliyle yaptığı üçgen işareti ile belirtmişti.

Öldükten sonra müzik şirketi tarafından 2011 yılı içerisinde “Lioness: Hidden Treasures” adlı 12 şarkılık bir albüm çıkartmış ve benim gibi Amy sevenler her ne kadar böyle muhteşem bir sesin bir daha şarkı söyleyemeyecek olmasına üzülse de onun bıraktığı şarkılar “Yaşadığı bunalım ve sıkıntılardan dolayı Amy aslında dünyanın en ücra köşesine çekilmiş ve kendisini bu dünyanın kötülüklerinden arındırmış şekilde kendini dinlendiriyor” hissi yaratıyordu. Gerçi öldükten sonra hep öyle oldu benim için Amy Winehouse.. sanki hiç ölmemiş gibi..

Ölümünden tam 7 yıl geçse bile Amy Winehouse cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Hologram teknolojisi ile Amy Winehouse’un 2019 yılında yayınlanacak hologram konserinin açıklamasını ilk ağızdan babası Mitch Winehouse yaptı.

Mitch Winehouse; “Bu bizim için bir rüya, onu tekrar görmek kelimelerle ifade edilemeyecek kadar özel bir şey. Kızımın müziği milyonlarca insanın hayatına ve kalbine dokundu. Hologram konseri onun mirasının yenilikçi ve çığır açan teknoloji ile devam edeceği anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı. 

Ayrıca Base Hologram Ceo’larından Marty Tudor; “Amy, hem müziği hem de hayranları için sıradışı ve inanılmaz bir bireydi. Bu tur ile Amy’nin müzik dünyasına yaptığı katkıları hatırlatacağız. Bunun dışında Amy Winehouse Vakfına ve ihtiyaç sahiplerine katkıda bulunmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” acıklamasını yaparak Marty Tudor ve Mitch Winehouse bu konserin hazırlıklarına başladıklarını belirtti. 

Hologram konserlerinin oluşturulmasında ilk işlem olarak şarkıcıların eski konserlerinden görüntüler alınması ile oluşuyor. Sonra bu görüntüler teknoloji yardımıyla 3 boyutlu olarak sahnenin farklı yerlerine yansıtılıyor böylelikle müzisyen gerçekten sahnedeymiş ve şarkı söylüyormuş havası yaratılıyor.

Amy Winehouse ile 2019 yılına en azından müzik anlamında güzel başlayacağımız kesin.

Huzurla uyu Amy.. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Erdal Çelik, Eurovision'dan Altın Güvercin'e birçok önemli yarışmaya adını altın harflerle kazıdıktan sonra 90'lı yıllara damga vuran en iyi erkek vokallerinden ve öncülerden birisi olmuştu. 2017'nin sonlarında "Ve Hayatımda" single'ı ile yıllar sonra müzik piyasasına yeniden dönen Erdal Çelik'in büyük pişmanlığı ne? Konser açlığını yakında dindirebilecek mi? Fatih Erkoç karşısında nasıl haksızlığa uğradı? Hepsini ve daha fazlasını Emel Müftüoğlu ile birleşme sinyalinin de verildiği bu röportajda ilk kez okuyacaksınız. Muhabirimiz Turgay Suat Tarcan, efsanevi ismin suskunluğunu bozdu.

Google'ın efsane grup için hazırladığı tur sayesinde Penny Lane ve Strawberry Fields'ı dolaşma şansınız var!

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Prag’da tamamen engelli müzisyenlerden oluşan “The Tap Tap” adlı müzik grubu büyük başarılara imza atıyor.

"Cehennem amatör müzisyenlerle dolu.''
George B. SHAW

Teknoloji

 
Artık müzik GIF'lerini Snapchat ile gönderebilirsiniz. Businessinsider.com'un haberine göre; bu müzik GIF sohbet uygulaması TuneMoji'nin entegrasyonu sayesinde mümkün.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.