Amy Winehouse Tekrar Sahnede!

Amy Winehouse’un 2019 yılında geri geliyor!
2011 yılında müziğin en büyük kayıplardan biri yaşanmış ve Amy Winehouse evinde alkol zehirlenmesine bağlı ölü bulunmuştu. Ölmeden önce çıktığı bir programda illuminati içine çekilmek istendiğini fakat başaramadıklarını üstü kapalı ve eliyle yaptığı üçgen işareti ile belirtmişti.

Öldükten sonra müzik şirketi tarafından 2011 yılı içerisinde “Lioness: Hidden Treasures” adlı 12 şarkılık bir albüm çıkartmış ve benim gibi Amy sevenler her ne kadar böyle muhteşem bir sesin bir daha şarkı söyleyemeyecek olmasına üzülse de onun bıraktığı şarkılar “Yaşadığı bunalım ve sıkıntılardan dolayı Amy aslında dünyanın en ücra köşesine çekilmiş ve kendisini bu dünyanın kötülüklerinden arındırmış şekilde kendini dinlendiriyor” hissi yaratıyordu. Gerçi öldükten sonra hep öyle oldu benim için Amy Winehouse.. sanki hiç ölmemiş gibi..

Ölümünden tam 7 yıl geçse bile Amy Winehouse cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Hologram teknolojisi ile Amy Winehouse’un 2019 yılında yayınlanacak hologram konserinin açıklamasını ilk ağızdan babası Mitch Winehouse yaptı.

Mitch Winehouse; “Bu bizim için bir rüya, onu tekrar görmek kelimelerle ifade edilemeyecek kadar özel bir şey. Kızımın müziği milyonlarca insanın hayatına ve kalbine dokundu. Hologram konseri onun mirasının yenilikçi ve çığır açan teknoloji ile devam edeceği anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı. 

Ayrıca Base Hologram Ceo’larından Marty Tudor; “Amy, hem müziği hem de hayranları için sıradışı ve inanılmaz bir bireydi. Bu tur ile Amy’nin müzik dünyasına yaptığı katkıları hatırlatacağız. Bunun dışında Amy Winehouse Vakfına ve ihtiyaç sahiplerine katkıda bulunmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” acıklamasını yaparak Marty Tudor ve Mitch Winehouse bu konserin hazırlıklarına başladıklarını belirtti. 

Hologram konserlerinin oluşturulmasında ilk işlem olarak şarkıcıların eski konserlerinden görüntüler alınması ile oluşuyor. Sonra bu görüntüler teknoloji yardımıyla 3 boyutlu olarak sahnenin farklı yerlerine yansıtılıyor böylelikle müzisyen gerçekten sahnedeymiş ve şarkı söylüyormuş havası yaratılıyor.

Amy Winehouse ile 2019 yılına en azından müzik anlamında güzel başlayacağımız kesin.

Huzurla uyu Amy.. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Michael Jackson yaşarken gözlerinin içine bakıp yalan söyleyemediler

Michael Jackson, çocuk tacizi iftiraları ile hayatının son döneminde büyük mücadele edip mahkeme kararıyla aklanmıştı. Buna rağmen Jackson'ın 10. ölüm yıl dönümüne denk gelen 2019'da yayınlanan "Leaving Neverland" belgeselinin HBO ekranlarında yayınlanmasına karar verildi. 

K-Pop grubu BTS yeni albümünü 12 Nisan'da yayınlıyor.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Efsane müzisyen ve aktör David Bowie'nin 16 yaşında kaydettiği ilk demo kaydının yer aldığı kaset eski bir ekmek sepetinde bulundu.

''Müzik yalan söylemez. Eğer dünyayı değiştirebilecek bir şey varsa o da gerçek müziktir.''
JIMI HENDRIX

Teknoloji

İnsansı robot, ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı filarmoni orkestrasını yönetti.

Tarihte Bugün

Attila Özdemiroğlu aramızdan ayrıldı. (2016)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.