Amy Winehouse Tekrar Sahnede!

Amy Winehouse’un 2019 yılında geri geliyor!
2011 yılında müziğin en büyük kayıplardan biri yaşanmış ve Amy Winehouse evinde alkol zehirlenmesine bağlı ölü bulunmuştu. Ölmeden önce çıktığı bir programda illuminati içine çekilmek istendiğini fakat başaramadıklarını üstü kapalı ve eliyle yaptığı üçgen işareti ile belirtmişti.

Öldükten sonra müzik şirketi tarafından 2011 yılı içerisinde “Lioness: Hidden Treasures” adlı 12 şarkılık bir albüm çıkartmış ve benim gibi Amy sevenler her ne kadar böyle muhteşem bir sesin bir daha şarkı söyleyemeyecek olmasına üzülse de onun bıraktığı şarkılar “Yaşadığı bunalım ve sıkıntılardan dolayı Amy aslında dünyanın en ücra köşesine çekilmiş ve kendisini bu dünyanın kötülüklerinden arındırmış şekilde kendini dinlendiriyor” hissi yaratıyordu. Gerçi öldükten sonra hep öyle oldu benim için Amy Winehouse.. sanki hiç ölmemiş gibi..

Ölümünden tam 7 yıl geçse bile Amy Winehouse cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Hologram teknolojisi ile Amy Winehouse’un 2019 yılında yayınlanacak hologram konserinin açıklamasını ilk ağızdan babası Mitch Winehouse yaptı.

Mitch Winehouse; “Bu bizim için bir rüya, onu tekrar görmek kelimelerle ifade edilemeyecek kadar özel bir şey. Kızımın müziği milyonlarca insanın hayatına ve kalbine dokundu. Hologram konseri onun mirasının yenilikçi ve çığır açan teknoloji ile devam edeceği anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı. 

Ayrıca Base Hologram Ceo’larından Marty Tudor; “Amy, hem müziği hem de hayranları için sıradışı ve inanılmaz bir bireydi. Bu tur ile Amy’nin müzik dünyasına yaptığı katkıları hatırlatacağız. Bunun dışında Amy Winehouse Vakfına ve ihtiyaç sahiplerine katkıda bulunmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” acıklamasını yaparak Marty Tudor ve Mitch Winehouse bu konserin hazırlıklarına başladıklarını belirtti. 

Hologram konserlerinin oluşturulmasında ilk işlem olarak şarkıcıların eski konserlerinden görüntüler alınması ile oluşuyor. Sonra bu görüntüler teknoloji yardımıyla 3 boyutlu olarak sahnenin farklı yerlerine yansıtılıyor böylelikle müzisyen gerçekten sahnedeymiş ve şarkı söylüyormuş havası yaratılıyor.

Amy Winehouse ile 2019 yılına en azından müzik anlamında güzel başlayacağımız kesin.

Huzurla uyu Amy.. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Herşey „birdenbire“ oldu!"

Aykut Balcı, Türkçe rap müziğinin önde gelen isimlerinden Yener Çevik ile yeni albümü üzerine güzel bir röportaj yaptı. Okumak için şöyle buyurun...

Google'ın efsane grup için hazırladığı tur sayesinde Penny Lane ve Strawberry Fields'ı dolaşma şansınız var!

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Umut E. ERKİ yazdı

Mert ATEŞ yazdı

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Yüzyılın en başarılı sanatçılarından Pharell Williams hakkında muhtemel bilmediklerinizi sizin için bu haberde topladık.

"Hayat bir seyahattir,bir hedef değil"
STEVEN TYLER

Teknoloji

 
Artık müzik GIF'lerini Snapchat ile gönderebilirsiniz. Businessinsider.com'un haberine göre; bu müzik GIF sohbet uygulaması TuneMoji'nin entegrasyonu sayesinde mümkün.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.