Anastacia’dan “Queen” Müzikali!

2000’li yıllara damga vurmuş zenci sesli müzisyen lakaplı Anastacia, yeni bir müzikal ile sahnelere dönmeye hazırlanıyor. 

Queen şarkılarından oluşacak “We Will Rock You” adlı müzikal’de Anastacia, “Killer-Queen” başrolü ile karşımıza çıkacak. 5 Şubat’ta ilk gösterimi Amsterdam’da yapılacak oyun için Anastacia ve ekibi oldukça heyecanlı paylaşımlar yapıyor. Müzisyen heyecanını ise “Queen şarkılarını söylemek için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaparak belirtiyor.

Bu arada “Evolution” adlı son albümünü 2017 yılında çıkaran Anastacia, benim en çok sevdiğim ve en değer verdiğim seslerden biri. Özellikle bazı müzik otoritelerine göre albümün beklentinin biraz altında kalmış olduğunu söylemeliyim. Belki de şarkı seçimleri yanlış olabilir. Ama Anastacia sesi ile o noktayı yok edecek enerjiye sahip. Eğer ki Anastacia hayranıysanız zaten bunu düşünmenize gerek bile yok, gözü kapalı dinleyin derim. Ona rağmen arşivimden eksik etmediğim çok iyi seslerden biri Anastacia, beklentinin altında kalmış bir albüm yapmış olsa bile gözüme batmıyor. Fakat eski albümlerindeki hit şarkılarını aramıyor değilim. “Paid My Dues, I’m Outta Love, One Day In Your Life, Sick And Tired, Everything Burns, You’ll Never Be Alone, Why’d You Lie to Me, Heavy On My Heart ve Left Outside Alone” 2000’li yıllara damga vurmuş Anastacia’nın en iyi şarkılarındı. “Evolution” albümünün hit şarkıları ne diye sorarsanız size sadece 2 şarkı yazabilirim “Caught in the Middle” ve “Boxer”...

Aktör, Komedyen, Yazar ve Prodüktör olan Ben Elton tarafından yazılan müzikal, efsanevi İngiliz “Queen” grubunun 24 hit şarkısı ile sahnelere tekrardan dönecek. Müzikal, canlı müziğin ve müzik aletlerinin yasaklandığı zamanı konu alıyor ve Anastacia’nın bu işin üstesinden geleceğine de yüzde yüz inanıyorum. 24 hit şarkının Anastacia’nın sesi ile nasıl bir hal alabileceğini düşününce açıkcası çok heyecanlanıyorum. Umarım bu müzikalin de bir albümünü çıkarır. İlk olarak 2004 yılında Las Vegas’ta sergilenen “We Will Rock You” müzikali oldukça büyük başarılar elde etmişti. Ayrıca “Golden Globe” ödüllerinde 2 ödül kazanan “Bohemian Rhapsody” filmi sinemalarda rekorlar kıran bu yılın en iyi filmlerindendi. IMDb’den 8.3 gibi yüksek bir puan alması filmin başrol oyuncusundan tutun kamera arkası ekibine kadar zahmetli ve büyük bir prodüksiyon ile yapıldığını gösteriyor.

Ve son olarak “ Bohemian Rhapsody” Akademi (Oscar) ödüllerine toplamda 5 dalda aday gösterildi. Freddy Mercury ve Queen müziği yıllar geçse de popülaritesini kaybetmeden bir ömür boyu dinlenecek bundan hiç şüphem yok.  

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"SON RÜYA" son kullanma tarihi olmayan parçalardan birisi!

90'lı yıllarda Türkçe Rock Müziği patladığında hayatımıza çok iyi rockçılar girdi. Hala severek dinlediğimiz Teoman, Haluk Levent, Cenk Eroğlu, Demir Demirkan, Feridun Düzağaç, Fatih Erdemci, Hakan Kurşun gibi... Bu fenomen isimlerden birisi de Tüzmen'di. Adaşı olan Megastar Tarkan ile karıştırılmamak için soyadını kullanan sanatçı, son yıllarda "Kurtlar Vadisi" dizisi ile adından söz ettirmişti. Müziğe dönmesini bekleyen hayranlarına müjde! Tüzmen geri dönüyor! Bu haberi ilk kez "Sadece Müzik" muhabiri Turgay Suat Tarcan'ın Tüzmen ile yaptığı bu röportaj ile öğreneceksiniz.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Son sözler her zaman büyülemiştir insanları. Bilgece söylenmiş oldukları için ya da iğneleyici bir yönleri olduğu için belki de.

''Müzik, özgürlüktür.''
CHRIS BROWN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.