Anastacia’dan “Queen” Müzikali!

2000’li yıllara damga vurmuş zenci sesli müzisyen lakaplı Anastacia, yeni bir müzikal ile sahnelere dönmeye hazırlanıyor. 

Queen şarkılarından oluşacak “We Will Rock You” adlı müzikal’de Anastacia, “Killer-Queen” başrolü ile karşımıza çıkacak. 5 Şubat’ta ilk gösterimi Amsterdam’da yapılacak oyun için Anastacia ve ekibi oldukça heyecanlı paylaşımlar yapıyor. Müzisyen heyecanını ise “Queen şarkılarını söylemek için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaparak belirtiyor.

Bu arada “Evolution” adlı son albümünü 2017 yılında çıkaran Anastacia, benim en çok sevdiğim ve en değer verdiğim seslerden biri. Özellikle bazı müzik otoritelerine göre albümün beklentinin biraz altında kalmış olduğunu söylemeliyim. Belki de şarkı seçimleri yanlış olabilir. Ama Anastacia sesi ile o noktayı yok edecek enerjiye sahip. Eğer ki Anastacia hayranıysanız zaten bunu düşünmenize gerek bile yok, gözü kapalı dinleyin derim. Ona rağmen arşivimden eksik etmediğim çok iyi seslerden biri Anastacia, beklentinin altında kalmış bir albüm yapmış olsa bile gözüme batmıyor. Fakat eski albümlerindeki hit şarkılarını aramıyor değilim. “Paid My Dues, I’m Outta Love, One Day In Your Life, Sick And Tired, Everything Burns, You’ll Never Be Alone, Why’d You Lie to Me, Heavy On My Heart ve Left Outside Alone” 2000’li yıllara damga vurmuş Anastacia’nın en iyi şarkılarındı. “Evolution” albümünün hit şarkıları ne diye sorarsanız size sadece 2 şarkı yazabilirim “Caught in the Middle” ve “Boxer”...

Aktör, Komedyen, Yazar ve Prodüktör olan Ben Elton tarafından yazılan müzikal, efsanevi İngiliz “Queen” grubunun 24 hit şarkısı ile sahnelere tekrardan dönecek. Müzikal, canlı müziğin ve müzik aletlerinin yasaklandığı zamanı konu alıyor ve Anastacia’nın bu işin üstesinden geleceğine de yüzde yüz inanıyorum. 24 hit şarkının Anastacia’nın sesi ile nasıl bir hal alabileceğini düşününce açıkcası çok heyecanlanıyorum. Umarım bu müzikalin de bir albümünü çıkarır. İlk olarak 2004 yılında Las Vegas’ta sergilenen “We Will Rock You” müzikali oldukça büyük başarılar elde etmişti. Ayrıca “Golden Globe” ödüllerinde 2 ödül kazanan “Bohemian Rhapsody” filmi sinemalarda rekorlar kıran bu yılın en iyi filmlerindendi. IMDb’den 8.3 gibi yüksek bir puan alması filmin başrol oyuncusundan tutun kamera arkası ekibine kadar zahmetli ve büyük bir prodüksiyon ile yapıldığını gösteriyor.

Ve son olarak “ Bohemian Rhapsody” Akademi (Oscar) ödüllerine toplamda 5 dalda aday gösterildi. Freddy Mercury ve Queen müziği yıllar geçse de popülaritesini kaybetmeden bir ömür boyu dinlenecek bundan hiç şüphem yok.  

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

”ÖLECEKSEK SAHNEDE ÖLÜRÜZ!...”

Korkmadık çünkü halkımızın acılarını paylaşmak için oradaydık. Öleceksek sanat ve halk uğruna ölecektik, hepsi bu...

Turgay Suat Tarcan, ARPAK KARDEŞLER grubundan EKREM ARPAK ile dobra dobra bir röportaj yaptı.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Eskiden Rock N Roll dinlediğini söyleyen 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmacısı Birsen Teyze hiç düşünmeden verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

"Gitaristler gitarları yeterince iyi değil diye üzülmesinler, daha iyi çalmaya başladıkça daha iyi gitarlar onları bulacaktır"
JOE SATRIANI

Tarihte Bugün

Attila Özdemiroğlu aramızdan ayrıldı. (2016)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.