Avril Lavigne Öldü Mü?

Avril Lavigne’ın çıkacak yeni albümünden yayınlanan “Head Above Water” adlı büyük başarı sağlayan single’ı çıka dursun, doğum gününü kutlayan Avril’ın çoğu fanları tarafından yaylım ateşine tutulan yeni fotoğrafı bir kez daha ortalığı alevlendirmeye yetti. Avril aslında 2003 yılında “Let Go” adlı albümü ile büyük başarı sağlamış ve bu başarı onu ünlü ve asi bir kıza çevirmişti. Gelelim olayların ikinci perde arkasına; İşte işler bu noktadan sonra ilginçleşmeye başlıyor. Melissa, Avril Lavigne gibi şarkı söylemeyi nasıl başarmıştı?

 

Avril ve Melissa benzerliklerinden dolayı Avril’in ölümünden önce çok iyi arkadaş oldular. Yıl 2003 olduğunda Avril çalkantılı hayatında bir darbe daha yedi. Çok sevdiği büyük babasını kaybetti ve hiçbir albümünde yayınladığı ilk albümdeki gibi bir başarı yakalayamaması nedeniyle büyük bir bunalıma girdi. Durumun ağırlığı kaldıramayan Avril kendi canına kıydı ve durumun ardından ailesi yas tutmak isterken, Pop-Punk müziğinin prensesinin o zamanlar zirvede oluşu bağlı bulunduğu plak şirketini harekete geçirmişti. Avril’in başarısını sürdürmek amacıyla benzeri olan Melissa’yı eğitip aynı başarıyı sürdürdüler. O günden bu yana Avril’in öldüğüne dair iddiaların da ardı arkası hiç kesilmeden devam edecekti. 

 

Böylece tam zamanlı Avril olarak yaşamaya başlayan Melissa’nın eski yaşantısını nasıl terk ettiğine ilişkin ortada bir şey yok. Ancak ölümünden hemen önce kaydettiği stüdyo albümünü piyasaya sunmak ve zaten yeni yükselişe geçip bir anda zirveye oturan Avril’ı efsaneleştirmek gerekiyordu. 

 

Şimdi de iddialara ilişkin göze çarpan tespitleri sıralayalım; 

“Avril kırmızı halıda her zaman pantolon giyerdi. Elbise dönemi 2003'te sonra başladı. Doğum lekeleri ispatı onun Melissa olduğunun kanıtı. Çene hatlarınım değişimi..”  
 
Bir röportajında spikerin “gerçekten bir klon musun?” sorusu karşısında bir anda şok olan ve cevap veremeyen müzisyen, kendi hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında ise; “Hayır ben ölmedim. Buradayım, evet büyük bir söylenti, öldüğümü düşünüyorlar. Beni bir taklitçi gibi görüyorlar, kahretsin! Başka insanlar da benim yaşlanmadığımı söyleyecekler.” diyerek oldukça sakin cevap veren Avril yada Melissa, başka bir televizyon programında sunucunun  “insanlar senin öldüğünü ve bir taklitçi olduğunu söylüyorlar, bu konuda birşey duydun mu?" demesi üzerine “ben bu konu hakkında birşey duymadım sadece şunu söyleyebilirim, buradayım!” dedikten hemen sonra bir anda surat ifadesinin değişip endişelendiği gözlemleniyor.
 
Avril Lavigne’ın ayrıca çilleri ve benlerinin yok oluşu hatta yüz hatlarının tamamiyle değişmiş olması da çok düşündürücü ve ilginç. 
 

Ardı arkası kesilmeyecek bu iddialar, sanırım Avril ve Melissa ikilemini ömür boyu devam ettirecek gibi...

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

 

Röportaj

"Kırık bir aşk hikayesi ve bu duyguları dibine kadar yaşamak ta büyük bir şans, biraz daha büyüyor insan... İnsan mutluluktan büyümez, insanı büyüten tek şey acı…"

Turgay Suat Tarcan`ın OZAN DEMİR ALP (HELLO OZAN) ile samimi bir röportaj yaptı...

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

 
Amy Winehouse 14 Eylül 1983 yılında dünyaya geldi, 16 yaşında profesyonelce şarkı söylemeye başladı. İlk albümü Frank'in ardından "Back to Black" adlı 2. albümünü İngiltere'de piyasaya sürdü. 

''Müziğimde bir tür veya etiket yok. Bu benim; ve kendi iç yüzümü insanlarla paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyorum.''
BEYONCE

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.