Backstreet Boys DNA’larımız ile oynamaya geliyor!

Yıl 1997 yani bundan 22 yıl önce “Quit Playing Games” adlı şarkıları ile hem hayatımıza hemde dünya müziğinin nabzını tutan “Billboard Hot 100” listesine ilk sıralardan girmişti. 

Hatta ilk Grammy ödülü adaylıkları 1998 yılında Yılın Yeni Artist’i dalındaydı. Tüm zamanların en iyi boyband’leri arasında yer alan Backstreet Boys’un geri döndüğünü söylemeyeceğim çünkü onlar yıllardır hep bir aradaydı ve hiç dağılmadılar.

Uzun zamandır bıkmadan dinlediğim boyband’ler hafızamda silinmeyecek anı ve şarkılar bıraktı. Ayrıca Boyband’lerde müzik dünyasının en iyi balad şarkılarına sahip. “The Jackson 5, Backstreet Boys, NSYNC, Boyzone, 98 Degress, A1, Westlife, O-Town, East 17, New Kids on the Block ve Take That” gibi grupları ve muhteşem şarkılarını kim unutabilir? Ve daha niceleri bu furyanın en iyileri olarak hafızalara kazındı. Hatta kurulan ilk pop boybandlerinden biri The Jackson 5, Pop müziğinin efsanevi kralı Michael Jackson önderliğindeydi. Michael Jackson’ın kardeşlerinden Randy Jackson grubun perküsyon, Tito Jackson solo gitar, Jackie Jackson ve Marlon Jackson Tef, Jermaine Jackson ise grubun bass gitarcısı olarak hafızalara kazındı.

2011 yılında “New Kids on the Block” ve “Backstreet Boys” özel bir konser serisi için “NKOTBSB” adı altında birleşmiş ve 2011-2012 yılları arası sürecek Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Asya’ya kadar varan büyük dünya turnesine çıkmıştı. Hatta bunun arkasından yine grupların baş harflerini taşıyan “NKOTBSB” isimli “Greatest Hits” albümlerini yayınladılar. Albüm 13 şarkıdan oluşup 5 şarkı için Backstreet Boys, 5 şarkı New Kids on the Block için ayrılmış ve son olarak bu iki grubun ortak söylediği 3 şarkı albümü kapatıyordu.

90’ların en güzel yanlarından biri de şüphesiz müzikleriydi. Ama son zamanlar yukarıda saydığım gruplar maalesef ki günümüz soundlarını uyguluyor. Şimdi ki şarkıları için kötü diyemem fakat 1990’lar soundleri ile karşılaştırdığım zaman aradaki farkı sizde anlayabilirsiniz. Nerdeyse eski tarzlarından uzaklaşmışlar ve günümüz soundlerini yakalamışlar belki de bu onlar için iyi birşey fakat gerçeği söylemek gerekirse ben eski şarkı ve tarzlarını arar oldum. Sanırım aklımda o şekilde yer ettikleri için günümüz soundlarını kabul edemiyorum. Kesinlikle 90’lı ve 2000’li yıllar her yönden daha iyiydi. 

I Want It That Day, Everybody, As Long as You Love Me, Show Me the Meaning of Being Lonely, Larger Than Life, Shape of My Heart, Quit Playing Games, Incomplete, I’ll Never Break Your Heart, Drowning, Inconsolable, Get Down, Show ‘Em, More Than That, Anywhere for You, Helpless When She Smiles, The One, Just Want You to Know, Straight Through My Heart, Quit Playin' Games (With My Heart) ve All I Have to Give gibi sayısız hitleri ile adını üst listelere yazdıran Backstreet Boys, gelmiş geçmiş bütün boyband’ler arasında ilk sıralardaydı.

Mayıs ayında yeni albümleri olan “DNA” daha çıkmadan yayınladıkları ilk single “Don’t Go Breaking My Heart” Backstreet Boys ve Boyband fanlarını oldukça sevindirmişti. Grubun üyelerinden Kevin Richardson’ın “Bu hepimizi heyecanlandıran bir şarkıydı. Yaz aylarının akılda kalıcı ve eğlenceli şarkılarından biri olacak!” Bundan 6 ay sonra DNA albümünden yayınladıkları ikinci single “Chances” ise OneRepublic grubunun solisti Ryan Tedder ve Kanada’lı müzisyen ve söz yazarı olan Shawn Mendes imzalı. Grubun diğer üyelerinden biri Brian Littrell ise
“Backstreet Boys genelde dans şarkıları yada aşk şarkıları ile tanınır. Chances, iyi bir aşk şarkısı olarak hafızalara kazınacak” açıklamasını yaptı.

 

DNA albümünü yaparken R&B, Country, Rap, Rock, Pop, Gospel ve genel olarak bütün müzik türlerinden etkilendiklerini belirten Backstreet Boys üyeleri albümün tamamiyle bütün beklentiyi karşılayacağını söyledi. Bu albümden yayınlanacak “Breathe” adlı diğer bir şarkıda Amerikalı Acapella grubu “Pentatonix” ile çalışan Backstreet Boys, en son 1997 yılında böyle bir şarkı yayınladıklarını (o şarkı Just to Be Close to You) ve 22 yıldan sonra özlerine döndükleri için çok mutlu olduklarını belirtti. 

“DNA” Backstreet Boys’un 10. stüdyo albümleri olacak. Grup bu albüm ile farklı ve yeni müzik türlerini kucaklayacak. Son olarak bizimde bu keyfi sürmemiz kalacak. Umarım bu albüm ile eski soundlarına biraz olsun geri dönüş yapmışlardır. Çünkü Backstreet Boys’u 90’lar sound’u ile dinledik. Her yönden çok iyi bir grup ve bütün hayranları da sanıyorum bu konuda benim gibi düşünüyor.

“DNA” albümünde herhangi bir düet şarkı bulunmazken genel olarak yer alan şarkılar şöyle; Don't Go Breaking My Heart, Nobody Else, Breathe, New Love, Passionate, Is It Just Me, Chances, No Place, Chateau, The Way It Was, Just Like You Like It ve OK yer alırken Said I Love You, Do You Remember ve Best Days isimli 3 bonus şarkı “DNA” albümünün Japon versiyonuna dahil olacak.

25 Ocak’ta yayınlanan bu albüm diğer fanları olduğu kadar bakalım bizlerin de beklentisi karşılayacak mı? Dinleyip göreceğiz.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Belirtmek isterim ki fiziksel özelliğime yapılan yorum beni fazlasıyla gerdi...  Ülkemizde Tan Sağtürk de uzun boylu bir dansçı... Jüri üyelerinden Eser'in benim yaptığım dansa yorum yapması gerekirken Allah vergisi fiziksel özelliğimi tartışıyordu! Önemli olan uzunluğu değil işlevi diyorum. :D "

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Eskiden Rock N Roll dinlediğini söyleyen 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmacısı Birsen Teyze hiç düşünmeden verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

"Caz ölmüş falan değil… sadece bir tuhaf kokuyor"
FRANK ZAPPA

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.