Beyonce’den Konser Filmi ve Albüm

Beyonce’un 2018 yılında Coachella festivalinde sergilediği performans diğer starlara taş çıkartacak nitelikteydi. Eminim orda bulunan müzisyenler de Beyonce’u izlemek için sahne önünde yerlerini almıştı. Netflix bu konser için bir atağa geçti ve Beyonce’un Coachella performansını içeren konser filmini yayınlama kararı aldı. 

17 Nisan’da “Homecoming: A Film By Beyonce” ismi ile yayınlanan filmde Beyonce’un sahne arkası görüntüleri, röportajları ve Coachella sahnesindeki performansları yer alıyor.

Albümde 40 şarkının olduğu “Homecoming: The Live” ile Beyonce, Coachella sahnesini evinize getiriyor ve başlı başına müzikal bir ziyafet sunuyor. Özellikle canlı performans dinlemekten zevk alanların keyifle arşivlerine katacağı albümde Beyonce’un aklınıza gelebilecek bütün hit şarkılarının canlı versiyonları mevcut. Ayrıca Beyonce’un eski grubu olan Destiny Child üyelerinden Kelly Rowland ve Michelle Williams ile seslendirdiği Lose My Breath, Say My Name ve Soldier şarkıları yer alıyor.

Beyonce fanları tarafından heyecan ile karşılanan Homecoming: The Live albümü beklentileri yüksek tutuyor. Açıkcası yeni bir albüm bekliyordum fakat Coachella performanslarının olduğu bir albüm yayınlanmasını da benim açımdan tatmin edici. Sonuçta Beyonce gibi yeniliği seven sağlam bir müzisyenden bahsediyoruz. “Ne kadar zeki ve cömert olabiliriz? Öğretmek, gülmek ve sevmek için şansımız var. Yaptığım işi bitirdiğim zaman korkusuzca eve gideceğim.” cümlesi Beyonce’un işini ne derece sevdiği ve benimsediğini anlamaya yetiyor.

Beyonce’un 2018 yılında Jay Z ile ortak yayınladıkları “Everything Is Love” albümü rekorlar kırmış ve albümden ilk single olarak yayınlanan “Apeshit” şarkısına Paris’teki Louvre müzesinde klip çekmişti. Apeshit klibi öyle bir ilgi görmüştü ki bütün dünyadan insanlar “Louvre” müzesine daha çok ilgi göstermeye başlamıştı. Beyonce bir yandan profesyonelce dans ederken bir yandan sesini çok iyi kullanabilen ender müzisyenlerden biri ve herkes hemfikir olmalı ki Beyonce’u gerçekten çok seviyoruz. Şüphesiz dans etmek ve şarkı söylemek için yaratılmış bir kadın. “Homecoming:The Live” albümünde Beyonce’un Crazy In Love, Freedom, Formation, Diva, Drunk in Love, Baby Boy, Deja Vu, Check On It, Sorry ve Run The World (Girls) şarkılarına kadar Beyonce’un kariyerine altın vuruşlar yapan bütün hit şarkılarının “Coachella” performanslarını bu albümde dinleyeceğiz.

Netflix, “Homecoming: The Live” konser filmi için dillere destan olacak bir açıklama yapıyor. İşte Beyonce için söylenilen o sözü yazıyorum; “Yaratıcı konsept’ten kültürel harekete giden duygusal bir yol.” Yapılan bu tanıma tamamiyle katılıyorum. Çünkü Beyonce müzik dünyasının efsanevi isimlerinden biri olarak kalmaya devam edecek ki sahip olduğu birikim yeni nesil müzisyenlere ilham kaynağı olacak nitelikte. Bu albümde çok tatlı ve küçük bir sürpriz daha yer alıyor. “Lift Every Voice and Sing” şarkısının acapella versiyonunda Beyonce’un kızı Blue Ivy’nin sesini duyuyorsunuz. Ayrıca 1981 yılında Frankie Beverly ve Maze tarafından yayınlanan “Before I Let Go” şarkısının Beyonce tarafından seslendirilen bir cover versiyonu bu albümde yer alıyor.

Beyonce’un albüm kapağını gördüğüm zaman eminim sizin de gözünüzde aynı profil canlandı. Nefetiti’nin Mısır tarihinin en güçlü kadınlarından biri olduğunu çoğu kez duymuşsunuzdur. İşte Beyonce’ta müzik tarihinin en güçlü kadınlarından biri olarak “Homecoming: The Live” albümünün kapak fotoğrafında Nefertiti’den esinlenmiş. Queen Bey, bütün ihtişamı ile dünyayı sallamaya devam eder nitelikteki geri dönüşünü kutluyor. Bu ihtişamlı soundtrack albümünü listenize eklememek için hiçbir nedeniniz yok.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Son sözler her zaman büyülemiştir insanları. Bilgece söylenmiş oldukları için ya da iğneleyici bir yönleri olduğu için belki de.

"İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın"
BOB MARLEY

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.