Böyle Bir Ses Neden ve Nasıl Popüler Olamaz?

Wendy Moten, Whitney Houston gibi duygulara hitap eden en güçlü kadın vokallerden biri. Şarkılarını dinlediğim zaman sanki Whitney Houston şarkı söylüyormuş gibi hissine kapılıyorum. Wendy bir Whitney Houston olamaz mıydı?

Olabilirdi fakat ses rengi olarak Whitney’i andırdığı için sanırım ona rakip olarak çıkarılmak istenmedi. Bu duruma rağmen Wendy dünya çapında bir ses oldu. Memphis doğumlu müzisyen şarkı söylemeye ilk olarak kilise korosunda başladı. Daha sonra sesi ile dikkat çekip Memphis’teki Overton Lisesinin ulusal koro takımına alındı. Ünlü müzisyen Michael Bolton’ın Japonya konseri sırasında Wendy’i sahneye çıkarması onu popüler yapmış ve dünya çapında tanınmasına neden olmuştu.

Hemen arkasından 1992 yılında EMI ile anlaşma imzalayan Wendy ilk albümü olan Time for Change’i yayınladı. Tarzını ise Jazz, Pop/Rock ve R&B türleri olarak tanımlıyordu. “Time for Change” adlı albümünden çıkan single’ı Come In Out of the Rain, Wendy’nin en büyük hit’i oldu.

Daha sonra yüksek tempo ritimleri içeren dance hit’i “Step by Step” şarkısını da hemen arkasından yayınladı. Bu güzel ses bir anda Julio Iglesias’ın dikkatini çekmiş ve Wendy’i turnelerine davet edip birlikte düetler yapmıştı. Wendy Moten kariyeri boyunca sadece 6 albüm yayınladı. Hayranlarının kalbini sesi ile etkileyen ve unutulmaz şarkılar bırakan Wendy umarım daha çok albüm yapmaya yönelir. Çünkü böyle güzel bir ses’in kendini unutturmayıp daha çok albüm yapması ve şarkılarını sevenleri ile paylaşması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Efsane Whitney Houston’a alternatif olarak Wendy Moten gibi bir ses ile kesinlikle yetinebiliriz.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Gurbet G Thang" ile Rap dünyasına merhaba diyen Enizsbey ile Almanya`da şarkısı, klibi ve "Gurbet G"lik üzerine samimi bir röportaj yaptık.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

''Müzik her yerde ve her şeyde,'' diyor TED-Ed kulüp yıldızı, müzisyen ve öğrenci Anika Paulson. Elinde gitarıyla; müziğin bizleri birbirimize bağlayışını ve karakterimizdeki yerinin keşfini, gitarının tınıları ile anlatıyor.

''Hayatımdaki amacım; ilhamını almakta şanslı olduğum bu kutlu coşkuyu müziğim ve dansımla dünyaya sunmak.''
MICHAEL JACKSON

Tarihte Bugün

Paul McCartney dünyaya geldi. (1942)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.