Böyle Bir Ses Neden ve Nasıl Popüler Olamaz?

Wendy Moten, Whitney Houston gibi duygulara hitap eden en güçlü kadın vokallerden biri. Şarkılarını dinlediğim zaman sanki Whitney Houston şarkı söylüyormuş gibi hissine kapılıyorum. Wendy bir Whitney Houston olamaz mıydı?

Olabilirdi fakat ses rengi olarak Whitney’i andırdığı için sanırım ona rakip olarak çıkarılmak istenmedi. Bu duruma rağmen Wendy dünya çapında bir ses oldu. Memphis doğumlu müzisyen şarkı söylemeye ilk olarak kilise korosunda başladı. Daha sonra sesi ile dikkat çekip Memphis’teki Overton Lisesinin ulusal koro takımına alındı. Ünlü müzisyen Michael Bolton’ın Japonya konseri sırasında Wendy’i sahneye çıkarması onu popüler yapmış ve dünya çapında tanınmasına neden olmuştu.

Hemen arkasından 1992 yılında EMI ile anlaşma imzalayan Wendy ilk albümü olan Time for Change’i yayınladı. Tarzını ise Jazz, Pop/Rock ve R&B türleri olarak tanımlıyordu. “Time for Change” adlı albümünden çıkan single’ı Come In Out of the Rain, Wendy’nin en büyük hit’i oldu.

Daha sonra yüksek tempo ritimleri içeren dance hit’i “Step by Step” şarkısını da hemen arkasından yayınladı. Bu güzel ses bir anda Julio Iglesias’ın dikkatini çekmiş ve Wendy’i turnelerine davet edip birlikte düetler yapmıştı. Wendy Moten kariyeri boyunca sadece 6 albüm yayınladı. Hayranlarının kalbini sesi ile etkileyen ve unutulmaz şarkılar bırakan Wendy umarım daha çok albüm yapmaya yönelir. Çünkü böyle güzel bir ses’in kendini unutturmayıp daha çok albüm yapması ve şarkılarını sevenleri ile paylaşması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Efsane Whitney Houston’a alternatif olarak Wendy Moten gibi bir ses ile kesinlikle yetinebiliriz.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Herşey „birdenbire“ oldu!"

Aykut Balcı, Türkçe rap müziğinin önde gelen isimlerinden Yener Çevik ile yeni albümü üzerine güzel bir röportaj yaptı. Okumak için şöyle buyurun...

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Britney Spears müzik dünyasının sansasyonel isimlerinden biri. Aldığı ödüller, özel yaşamı, albümleri aşkları, konserleri, zaman zaman yaptıkları onun hakkında çok şey söyleyebiliriz. 2009 yılında Guiness Rekorlar Kitabına 21. yüzyılın En İyi Kadın Şarkıcısı olarak gösterilmişti. 

"Müzik, erkeklerin kalbini alevlendirmeli, kadınların ise gözünü yaşartmalıdır"
BEETHOVEN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.