Celine Dion’dan Yıllar Sonra Bir Turne ve Yeni Albüm!

Yılların efsanevi müzisyen ve divalarından Celine Dion yepyeni bir albüm ile dönmeye hazırlanıyor. “Courage” isimli albümünü Kasım ayında yayınlayacak olan Celine Dion ayrıca albümün ismini taşıyan büyük bir dünya turnesine çıkacak.

2018 yılının Mayıs ayında çıkardığı harika single ile Marvel dünyasının soundtrack şarkıları arasına giren "Ashes", Celine Dion’un yayınladığı son ingilizce şarkı oldu. “Jimmy Kimmel Live” programına katılan ve “Ashes” şarkısını canlı olarak yorumlayan Celine Dion, yine yılların en büyük seslerinden biri olduğunu kanıtlarcasına "My Heart Will Go On" ve "I’m Alive" gibi hit şarkılarını yorumladı.

Yeni albümünde Avustralyalı müzisyen Sia ile çalışan Celine Dion, 2013 yılında yayınladığı “Loved Me Back to Life” isimli son ingilizce albümünde birlikte çalışmışlardı. Hatta kendi ismini taşıyan “Loved Me Back to Life” şarkısı albümün ilk single’ı olarak yayınlanmıştı. Sia bestelerine dikkat edin, Celine Dion, Christina Aguilera, Beyonce yada Kylie Minogue gibi müzisyenler yorumladığı zaman bile Sia etkisi altında kalıyorsunuz. Eğer Türkiye’den bir benzetme yapmam gerekirse Aysel Gürel, Nazan Öncel, Şebnem Ferah, Sezen Aksu yada Nil Karaibrahimgil’in zamansız şarkılarını hepimiz biliyoruz işte aynı büyü Sia’da var.

En son 2008 yılında “Taking Chances” isimli ingilizce albümünün dünya turuna çıkan Celine Dion, toplamda 2.3 Milyon fanının katıldığı bu konserlerde 280 Milyon hasılat elde etmişti. Uzun süren Las Vegas konserler serisini bitirme kararı alan Celine Dion, 17 yıldan sonra “Courage” isimli dünya turnesi ile geri dönecek. Yeni albümün ismini taşıyan turne, 18 Eylül’de Kanada’nın Quebec şehrinde başlayıp Amerika kıtasında devam edecek ve 27 Nisan 2020 yılında Kanada’nın Winniped şehrinde son bulacak.

Bu tarihleri uzatma yada tarihler arasına konser ekleme ihtimalleri de var. Çünkü yayınlanmış tarihler arasında henüz Avrupa turnesi bulunmuyor. Celine Dion’un Avrupa’da performans sergileyeceği tek yer 5 Temmuz günü İngilterede yapılacak “British Summer Time” festivali olacak. Yayınladığı “Ciao for Now Las Vegas” isimli veda niteliğindeki görüntülerde Diana Ross, Tina Turner, Celine Dion kılığına bürünmüş Druq Queenler “My Heart Will Go On” şarkısını söylüyor. Video’nun başlangıcında yer alan “I’m Flying on My Own to Get to You” şarkısı ise yeni “Courage” albümüne dahil olacak.

Celine Dion “Courage” albümü için toplamda 48 şarkı kaydetmiş. Geriye hangi şarkıların albümde olması gerektiği kalıyor. Zaten şarkı seçimleri için hummalı bir çalışma içindeymiş. Albüm isminin neden “Courage” olduğuna gelirsek “Yaşadığım iyi yada kötü olan bütün şeyler bana cesaretimi devam ettirmeyi ve iç güdülerimi kullanmayı öğretti. Sevdiğim insanlar bana hep güç verdi ve bütün zor anlarımı birlikte kucakladı özellikle eşim Rene Angelil’in vefatında. Cesaret anlamına gelen “Courage” şarkısını dinlediğim zaman albüm isminin bu olması gerektiğine inandım.” açıklamasını yapıyor.

Bu arada bir çok arkadaşımın “Celine Dion şarkı söylerken çok bağırıyor” demesine sinirlenmiyor değilim. “Kadının tarzı bu ayrıca sesini de profesyonelce kullanıyor” demekten kendimi alamıyorum. Çünkü Celine Dion her zaman bağırarak şarkı söylemiyor. Bunu zaten Celine Dion dinleyenler de çok iyi bilir. Ki bağırsa bile hakkı değil mi? Böyle muhteşem bir kadının sesini bütün özellikleri ile kullanıyor olması zaten profesyonelce.

Courage’in her manada özel bir albüm olacağını hissediyorum. Nedeni ise Celine Dion’un eşi Rene Angelil’in vefatı sonrası yaşadığı duygular bence onu bu albüm ile daha güçlendirecek ve belki de bambaşka bir Celine Dion yapacak. Şimdiden Kasım ayında yayınlanacak “Courage” albümü için hazırlanmanızı öneriyorum!

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Yaz sezonu festival sezonu peki ama hangisine gitmeli hangisini seçmeli işte bu büyük bir sorun. 

"Kelimelerin bittiği yerde müzik başlar''
HEINRICH HEINE

Tarihte Bugün

Mabel Matiz dünyaya geldi. (1985)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.