Celine Dion Yeni Single’ı “Flying On My Own” ile Uçurmaya Geliyor!

Bence bu yılın en iyi albümlerinden biri olacak “Courage” ile hayranlarına müzik ziyafeti yaşatacak isimlerin en başında gelen Celine Dion, “Flying On My Own” isimli çıkış şarkısını veda ettiği Las Vegas Performansı ile taçlandırdı. Dile kolay tam 16 yıl Las Vegas gibi bir şehir Celine Dion ve onun muhteşem performanslarına tanıklık etti.

Colosseum Caesars Palace sahnesinde seslendirdiği, bir dance-pop türü olan “Flying On My Own” şarkısı Kanadalı müzisyen Liz Rodrigues tarafından yazıldı. The New Royales grubunun solisti ve bestecisi Liz Rodrigues; daha önceleri Eminem, Pink, 50 Cent, Pitbull, ve Nicole Scherzinger’e şarkı yazmıştı. Yüksek oktavlı, marş niteliğindeki “Flying On My Own” şarkısı Celine Dion’un nefes kesici ve göz kamaştırıcı vokali ile farklı bir hâl almış.

Müziğin büyük yeteneklerinden Sia’nın üç şarkı yazdığı “Courage” albümünde “A New Day Has Come” şarkısının yazarları Stephen Moccio, Maty Noyes ve “Because You Loved Me” şarkısının yazarı Diane Warren ile çalışan Celine Dion’un bir nevi eskilere modern anlamda geri dönüş yapacağı “Courage” albümünden yayınladığı “Flying On My Own” şarkısını ilk defa “Ciao Las Vegas” isimli veda niteliğindeki klipte ortaya çıkmış ve şarkının sadece küçük bir kısmı yayınlanmıştı. Las Vegas performansının son gecesinde efsanevi müzisyen Prince’e ait Kiss, Purple Rain, Tina Turner’a ait Love Can Move Mountains, River Deep ve Mountain High şarkılarını cover’layan Celine Dion, gecenin sonunda çocukları ile sahneye çıkarak eşi Rene Angelil’i andı ve kapanış konuşmasını yaparak Las Vegas konser serisine tamamiyle veda etti.

“Courage” albümünün Kasım ayında yayınlanacağını açıklayan Celine Dion fransızca albümlerindeki iddiasını ingilizce albümlerinde de gösteriyor ve en iyi şarkılarını hayranlarına sunması ile biliniyor. Kemik bir kitleye hitap eden Celine Dion yeni albümü için “Courage World Tour” isimli bir dünya turnesi düzenleyeceğini de sözlerine ekleyerek en iyi albümlerinden birisini yayınlayacağını açıkladı.

Aslında Celine Dion “Taking Chances” albümünün tanıtımı kapsamında 2008 yılının 28 Haziran ayında İstanbul Ali Sami Yen’de bir konser verecekti. Sadece 1.8 milyon dolar konser ücreti ve diğer maliyetler ile fiyat 2.6 milyon’a çıkınca o zamanlar “sponsor oluyoruz” diyenler teker teker çekilmeye başlamış ve maalesef ki Celine Dion’un İstanbul konseri rafa kalkmıştı.

“Taking Chances” Celine Dion’un en başarılı turnelerinden biri olarak görülüyor. 327 milyon dolar ile büyük bir hasılat yakalayan Celine Dion, eğer İstanbul’a gelseydi o zamanlar yayınladığı ve yine aynı ismi taşıyan “Taking Chances” turnesi kapsamında harika bir konser vermiş olacaktı. Belki ilerleyen zamanlarda bir İstanbul konseri düzenlenir, hem “Courage” isimli yeni albümü de çıkıyor, zaten bundan sonra sponsor ve organizasyon şirketlerine iş düşüyor. Sesimi duyun ve getirin artık şu kadını İstanbul’a!

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Artık Ankara'da Rockçı Bulmak Zor

Sadece Müzik muhabirlerinden Turgay Suat Tarcan, bu kez mikrofonunu yoluna solo albümle devam eden Heavy Sky'ın vokalisti Batu Akdeniz'e uzattı. İlk solo albümü "Hayat Böyle" plak formatında da basılan Akdeniz, rock müzikle elektronik sound'u birleştirmişti. Artık Ankara'da rock müzisyenlerini bulmanın zorlaştığını ifade eden güçlü ses, yeni şarkılar kaydettiğini de ilk kez bu röportajla açıkladı.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Neşet Ertaş,1938 senesinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar (Kırtıllar) köyünde dünyaya gelmiştir. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş'ı "Bozkırın Tezenesi" olarak adlandırmıştır.

''Hayat bana zordu ama güzeldi. Herkesten tek isteğim var, haklarını helal etmeleri.''
MÜSLÜM GÜRSES

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.