Classic Rock’ın En İyileri Yine Stranger Things`de

Classic Rock’ın en iyileri Stranger Things’in 3. sezonu ile hayat bulmaya devam ediyor.

Sony Müziğe bağlı Legacy Recordings Stranger Things dizisinin 3. sezonuna ait soundtrack albümünü yayınladı. Kaset, Plak, CD ve dijital ortamda satışa sunulan albüm de 80’lerin hit olmuş klasik rock şarkıları yer alırken rengarenk vinly versiyonunda mini bir poster ve bonus single’ı hayranlarına sunan albüm klasik rock türünün en güzel örneklerini taşıyor.

The Pointer Sisters, Patsy Cline, Corey Hart, The Cars, Vera Lynn, The Who, Madonna, Foreigner, The Pointer Sisters, Howard Jones, Huey Lewis & The News, Wham!, Reo Speedwagon, Weird Al Yankovic, Teena Marie, Vera Lynn, John Mellencamp, Patsy Cline gibi isimlerin olduğu üçüncü sezon albümü ile Stranger Things, 80’lerin classic rock olgusunu yaşatmaya devam edecek nitelikte. Zaten ilk albümün “Billboard US Top 10 Soundtracks” listesinde 1 numaraya kadar tırmanmasının nedeni albüme koydukları eserlerin titizlikle seçilmiş dönem şarkıları olması.

İki sezon boyunca Joy Division, The Clash, The Bangles, The Police, The Clash, Jim Croce, Corey Hart, Jim Hopper, Duran Duran, Olivia Newton-John, Toto, Bonjovi, Cyndi Lauper, The Romantics, Devo, Scorpions, The Psychedelic Furs ve The Bangles gibi 80’lere damga vurmuş hitleriyle seyirciye müzik keyfi yaşatan Stranger Things, müzikal anlamda da en iyi dizilerden biri kategorisine girmeye devam etti.

Üçüncü sezonda yine vazgeçmeyip Classic Rock’un en güzel şarkılarını albüme dahil eden Stranger Things büyük bir sürpriz yaparak Madonna’nın “Material Girl” şarkısına da yer verdi. Yeni sezonuyla olduğu kadar yayınlanacak classic hit şarkılarıyla da soundtrack listelerini zorlayacak “Stranger Things: Soundtrack from the Netflix Original Series, Season 3” albümünde kulaklarınızın pasını silecek sağlam şarkılar var.

Yeni sezonu 4 Temmuz’da yayınlanan Stranger Things, ilk iki sezonu ile büyük başarı örneği sergilemiş, Emmy ödüllerine 31 dalda aday olmuş, Golden Globe ve Grammy ödülleri ile başarısını pekiştirmişti. Netflix’in en iyi dizilerinden biri olan ve Matt & Ross Duffer kardeşler tarafından kaleme alınan Stranger Things dizisinin yeni sezonu 1985 yılının Indiana yazında devam ediyor. Kasabaya yeni açılan alışveriş merkezinde ortaya çıkan büyük tehlike ile kasabanın eski ve yeni canavarlar tarafından kuşatıldığına, filmin ana karakteri Eleven (Millie Bobby Brown) ve ekibinin bu tehlike karşısında nasıl bir yol izleyeceklerine tanıklık edeceğiz. Bu arada havalandırma boşluğuna giremeyen ekibin dizideki Erica karakterini kullanması ve Erica’nın “Çocuk istismarı operasyonu başlasın” sözü dördüncü bölümün en komik anlarından birisine de imzasını attı.

3. sezonu ile Netflix tarihinin rekorunu kıran dizinin yeni sezonu kısa süre içerisinde 40 milyon kişi tarafından izlenmiş ve istatistiklere göre 3. sezonun bölümlerini 18 milyon kişi tek gecede bitirmiş. Merak ettiğim konu; her yönden büyük başarı örneği sergileyen Stranger Things’in final olup olmayacağı? Dördüncü sezon çekimlerinin Ekim ayında başlanacağı dizi ise 2020 yılında yayınlanacak. Duffer Kardeşler gelecek sezon ile ilgili; “Büyük vuruşlarımız olacak, potansiyel olarak nereye kadar gideceğimiz konusunda çok heyecanlıyız, yeni sezon yayınlanan üçüncü sezondan çok daha heyecanlı ve farklı olacak” açıklamasını yapıyor. Tabiiki de dizideki bütün karakterlerin hakkını vermek gerek özellikle Millie Bobby Brown (Eleven) çok iyi bir iş çıkarıyor, geleceği oldukça parlak bir oyuncu. En son Godzilla: King of the Monster filminin başrolünde oynayan Millie Bobby Brown’u yine 13 Mart 2020’de yayınlanacak “Godzilla vs. Kong” filminin başrolünde izleyeceğiz. Hatta yakın bir kaynak Millie Bobby Brown’un Marvel evrenine katıldığını bile açıklamış. “The Eternals” filminde Angelina Jolie ile oynayacak Millie’nin hangi karaktere hayat vereceği ise açıklanmamış.

Duffer Kardeşler, son üç sezonda iyi işler çıkardı. Dizinin çekilecek dördüncü sezonu için final söylentilerine inanmak istemesem de detayların kesinleşmesini bekleyeceğiz. Stranger Things ve müzikleri için takipte kalın!

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Ossi Müzik, Kalan Müzik ve Ada Müzik gibi firmaların yaptığı çalışmalar ya da arşivciler olmasa Türkiye'nin müzik arşivi diye bir şey yok. Sahaflar ve eskicilerinde işte eski materyallerin kurtarılmasında oynadığı rol büyük ayrıca."

SadeceMuzik.Net sitesi olarak bugüne kadar ünlü sanatçılarla röportaj yapmıştık. Bundan sonra artık müzik sektöründe farklı meslekler yapan kişilerle de röportaj yapmaya karar verdik. Bunun ilk örneği plakçıları temsilen Atlas Sahaf’ın sahibi ERDEM KUTLU oldu.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Tüm zamanların en büyük müzisyenlerinden bir çoğu aramızdan çok erken ayrıldı.

Alman "web.de" sitesinde yayınlanan bir habere göre, Sachs Medya Grubu "Rock & Roll Heaven" Projesi kapsamında Kurt Cobain, Elvis Presley ve daha bir çok efsanenin "eğer yaşıyor olsalardı şimdiki görünüşleri nasıl olabilirdi"`den yola çıkarak onların tahmini görsellerini hazırladı..
Sonuçlar gayet ilgi çekici olmuş.. Beğeninize sunuyoruz..

"Caz ölmüş falan değil… sadece bir tuhaf kokuyor"
FRANK ZAPPA

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.