Creed Grubunun Solisti Scott Stapp’den Muhteşem Bir Solo Albüm !

"Wide Arms With Open" şarkısı vazgeçilmez klasiklerimin arasında olduğu kadar, anılarımı bir çırpıda anlatan bu şarkı bir yana dursun ustalara saygı duruşu niteliği taşıyan “Gone to Soon” şarkısı ile “The Space Between the Shadows” isimli yeni solo albümünü duyuran Grammy ödüllü müzisyen Scott Stapp, kendi içsel sözlerini güzel ve karanlık diye tabir ettiğim müziğine minnettarlık olarak sunuyor.

Şimdiden Amerikan rock radyolarının en çok çalınan ve istek yapan şarkıları arasına giren “Purpose For Pain” gibi albümün diğer şarkıları da çok iyi ve özenle yapılmış. Bir yandan rock, bir yandan da soft-rock müziğinin en güzel hallerini bu albümde dinliyorsunuz. Zaten Scott Stapp’in müzikal yeteneği üzerine söylenecek hiçbir söz yok, çok profesyonel ve iyi bir müzisyen. “The Space Between Shadows” isimli yeni albümünde geçmiş yıllarda kaybettiğimiz Linkin Park’ın solisti Chester Bennington ve Chris Cornell için bir şarkı yazan Scott Stapp, bu iki efsane isme saygı duruşu niteliğinde olan “Gone to Soon” eseri için “İnsan olarak beni bir kere de etkileyen olaylardan ilham alarak bu şarkıyı yazdım, bunlardan en önemlisi Chester ve Chris” açıklamasını yapıyor. Chester Bennington ve Chris Cornell’ı kaybettiğimiz 2017 yılı müzik dünyası içinde zorlu dönemlerdem birisiydi. O zamanlar iki müzisyen içinde “intihar etti” haberleri çıkmıştı. Bana sorarsanız ikisinin de dolaylı yollardan intihara sürüklendiklerini düşünüyorum çünkü tek gözü temsil eden cemiyet, insanları piramitin tepesinden kalkmamak üzere aşağı atması ile biliniyor. Daha önce kimlere yapmadılar ki? Amy Winehouse, Michael Jackson, Dolores O’Riordan, Tupac, John Lennon, Kurt Cobain, Whitney Houston. Başka isimden basit bir örnek daha vermek istiyorum. Malumunuz Katy Perry diye bir şarkıcı var, örgütü iyi temsil eden ve ona destek veren. En başta şöhret ve arkasından gelen serveti onlara borçlu. Katy Perry’nin “Dark House” klibini izlediyseniz ve bu konu hakkında biraz araştırma yaptıysanız eminim bunu siz de göreceksiniz. Klipte Katy Perry’i piramitin tepesinde kanatlarını açmış şekilde görüyorsunuz, klipte büyük bir güç gösterisi mevcut. “Oldukça ilginç ve subliminal mesajları yığınla önümüze seren bir klip izliyorsunuz” diyerek bu konuyu kapatıyorum.

“The Space Between the Shadows” albümünden yayınlanan “Name” isimli diğer bir şarkının Scott Stapp için özel anlamı var. Küçük yaşta babası tarafından terkedilen Scott; “Babasız büyüdüm, hayatımı onsuz yaşadım. Şimdi bir oğlan çocuğu sahibiyim, söz veriyorum oğlum bu acıyı hiç bilmeyecek. Çocukken terk edilmek benim için çok ağır. Bu acılar beni bugün olduğum adam yaptı. Affetmek çok zor, unutması daha da zor...” İşte Scott Stapp böyle hüzün dolu hikayesini “Name” isimli şarkısında sözlere dökmüş. 2014 yılında uyuşturucu bağımlılığından dolayı rehabilitasyon programına giren Scott, o süre zarfında üç çocuğunun velayetini kaybetmiş ve o zamanın başkan’ı Obama’yı öldürmekle bile tehdit ettiği öne sürülmüş. Yoğun bir terapi tedavisine giren Scott Stapp ayrıca bipolar bozukluk teşhisi nedeni ile ilaç kullanıyor.

 

Hayatında yaşadığı olumlu ve olumsuz her yönü sözlerine döken Scott Stapp bu özel albümü ile kendini bir kez daha aştığını listelerde de gösterdi. UK Official Rock & Metal Chart listesinde üçüncü, Billboard Current Rock Albums, Billboard Current Hard Music Albums, Billboard Record Label Independent Current Albums, Billboard Current Physical Albums ve Billboard Top Current Albums listelerinde ise şimdiden hızla yükselen ve birinciliği oynayan Scott Stapp dünya çapında 50 milyonun üstünde satış yapan “Creed” grubunun solisti olarak platin satış sertifikasına sahip solo müzisyen ünvanına sahip.

Scott Stapp yeni albümünü Rolling Stones, Daughtry, Aerosmith, Pink, Mick Jagger, Foreigner gibi isimlerle çalışan Scott Stevens, Marti Frederiksen, Chris Baseford ve Howie Weinberg’e emanet etti. Bütün aranjelerinin Los Angeles’ta yapıldığı albümde on şarkı, ayrıca Mary’s Crying ve Last Hallelujah isimli iki bonus şarkı yer alıyor.

Ona dair çok şey dinleyeceğinize inandığım The Space Between Shadows albümüne mutlaka kulak verin, Scott Stapp’in size anlatacağı ve kendinizden bir şeyler bulacağınız güzel hikayeleri mutlaka olacak. Özellikle favorilerim olan; Purpose For Pain, Gone to Soon, Heaven in Me, Name, Gone Too Soon, Wake Up Call, Ready to Love, Last Hallelujah, Red Clouds ve Mary’s Crying şarkılarına ekstra dikkat !

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Ossi Müzik, Kalan Müzik ve Ada Müzik gibi firmaların yaptığı çalışmalar ya da arşivciler olmasa Türkiye'nin müzik arşivi diye bir şey yok. Sahaflar ve eskicilerinde işte eski materyallerin kurtarılmasında oynadığı rol büyük ayrıca."

SadeceMuzik.Net sitesi olarak bugüne kadar ünlü sanatçılarla röportaj yapmıştık. Bundan sonra artık müzik sektöründe farklı meslekler yapan kişilerle de röportaj yapmaya karar verdik. Bunun ilk örneği plakçıları temsilen Atlas Sahaf’ın sahibi ERDEM KUTLU oldu.

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

 
Rai müziğinin ünlü ismi Cezayir asıllı şarkıcı Rachid Taha, Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

''Albümümün çocuklarına küfretmeyi öğrettiğini söylediler. Peki 12 yaşındaki kızının yapmasına izin verdiğin makyaj ne olacak?''
EMINEM

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.