Efsane Celine Dion’un hayatı film oluyor!

Celine Dion ismini duyunca benim için akan bütün sular duruyor. Kendime hep “Bu nasıl bir ses ve performans?” diye soruyorum. Celine Dion gibi muazzam ötesi bir sesin milyonların kalbini fethettiğine her defasında şahit oldum. Celine Dion müzik dünyasının gelmiş geçmiş en büyük ikonlarından ve gerçek starlarından biri. Tanrıça, Diva, Kraliçe, Efsane yada İdol... 

Aslında Celine Dion için ne yazsam inanın az gelir. Babam da benim gibi büyük bir Celine Dion hayranıydı. Hatta onun sayesinde tanıdım diyebilirim. Eşsiz seslerden biri Celine Dion’un ilk çıkardığı albümden son yayınladığı albüme kadar hepsine sahibim. İnanın her albümü insana ayrı bir müzik keyfi yaşatıyor.

Yeni bir albüm hazırlığında olan Celine Dion cephesinden ayrı bir haber daha aldım. Müzik dünyasının bir biyografik filme daha şahitlik edeceği günlerde Freddie Mercury’nin hayatını konu alan “Bohemian Rhapsody” filmi ve Freddie Mercury’i canlandıran Rami Malek’in muhteşem performansı 2018 yılında rekorlar kırmıştı. Elton John’un hayat hikayesini anlatan ve yıldızı parlayan Taron Egerton’ın Elton John’u canlandırdığı “Rocket Man” filmi şimdiden rekor kırmak için hazır bekliyor. Bunlar gibi Celine Dion’ın hayat hikayesini anlatacak “The Power of Love” filmi de şüphesiz benim için en özel biyografik filmlerden biri olacak. 23 Milyon Dolarlık bir bütçe ile çekilecek film 1960’lı yılların Kanadasında başlayan Celine Dion’un mütevazi hayatından dünya starı oluşuna odaklanacak. Çocukluğundan gençliğine, ün kazanması, yükselişi, eşi ve menajeri Rene Angelil ile olan ilişkisine kadar bütün detayları filmde göreceğiz.

Mart ayında Kanada’nın Quebec şehrinde başlayacak çekimler Fransa, İspanya ve Las Vegas’ta devam edecek. “The Power of Love” filminin fransız yönetmeni Valerie Lemercier, “Celine Dion’un gücü ve kararlılığından ilham alarak bu filmi çekeceğim” açıklamasını yaparken Celine Dion’un annesi Therese Dion ve vefat eden eşi Rene hakkında bilgi topladığını, Celine Dion ile ilgili herşeyi izlediğini belirten Valerie Lemercier “küçükken hayallerine ulaşmaya çalışan bir kızın yıllar sonra dünyanın en büyük ve en iyi yıldızı haline nasıl geldiğini izleyeceksiniz” açıklamasını yapıyor.

Filmde kullanılmak üzere Celine Dion şarkılarının telif haklarını aldığını açıklayan Valerie Lemercier filmdeki ana karakter isminin “Aline” olacağını söyledi. Filmde Celine Dion’un en büyük hitlerinden olan “All by Myself,” “My Heart Will Go On,” ve “I’m Alive” başta olmak üzere diğer hit şarkılarının da kullanılacak olması filmin müzikal kıvamda olacağı anlamına geliyor. Celine Dion özel yaşamı, müzik dünyasındaki enfes şarkıları, sanat hayatı ve canlı performansları ile dünyayı bir yıldız gibi aydınlattığı şüphesiz ki “The Power of Love” filminde de bence bunu göreceğiz. 

Filmi yönetecek ismin Valerie Lemercier olması ve aynı zamanda Celine Dion rolünü üstlenecek olması da “bu rolün altından acaba zaferle kalkar mı?” diye düşündürmüyor değil. Çünkü “Celine Dion” ismi her yönden oldukça büyük sorumluluk ve başarı gerektiriyor. Tabii izlemeden birşey diyemem fakat Celine’i doğru yansıtırsa neden olmasın? Bunu “The Power of Love” filmini izleyince göreceğiz.

2 Aralık 2020’de vizyona girecek “The Power of Love” filmi Celine Dion hayranları tarafından heyecanla bekleniyor. Bu hayranlar kısmına şiddetle bende dahilim. Ayrıca David Bowie, Whitney Houston, Amy Winehouse ve Aretha Franklin filmlerinin üzerinde çalışıldığını atlamadan söylemeliyim. Detaylar netleştiği zaman bu projelerden de bahseceğim.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Ossi Müzik, Kalan Müzik ve Ada Müzik gibi firmaların yaptığı çalışmalar ya da arşivciler olmasa Türkiye'nin müzik arşivi diye bir şey yok. Sahaflar ve eskicilerinde işte eski materyallerin kurtarılmasında oynadığı rol büyük ayrıca."

SadeceMuzik.Net sitesi olarak bugüne kadar ünlü sanatçılarla röportaj yapmıştık. Bundan sonra artık müzik sektöründe farklı meslekler yapan kişilerle de röportaj yapmaya karar verdik. Bunun ilk örneği plakçıları temsilen Atlas Sahaf’ın sahibi ERDEM KUTLU oldu.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Besteci ve prodüktör. Oldukça genç yaşta hayata gözlerini yummasına rağmen, bir çok albümde çalışan ve büyük bir müzisyen de olan Heparı, Türk Pop müziği için ciddi bir kayıptır.

"Yaklaşık 30 yıl boyunca ismi „Rock`n`Roll“ olan bir bayanla çılgın kaçamak bir ilişki yaşadım. Şimdi ondan ayrılıyorum.'"
BILLY JOEL

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.