Efsanevi The Cranberries ve Solist’i Dolores O’Riordan ile Artık Sona Doğru...

Dolores O’Riordan benim için çok özel ve sıra dışı bir sesti. Bundan nerdeyse 15 yıl önce İrlandalı Hocamın sınıfta o muhteşem “Zombie” şarkısını dinlettiğini ve gözlerimin dolduğu anları dün gibi hatırlarım. Hala Dolores O’Riordan’ın öldüğüne inanamayanlardan biriyim. 

15 Ocak günü zamansız ölümü The Cranberries fanlarını oldukça yıkmıştı. O kadar acı bir durum ki 8 yaşındayken cinsel istismara maruz kalması onu depresyona iten hatta Dolores’in kendinden nefret etme derecesine getirdiği en büyük sebeplerinden biriydi. 1989 yılında The Cranberries’in kadın solist için verdikleri ilana başvuran Dolores artık bütün dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti.

Dolores O’Riordan ve grubu The Cranberries son albümleri olan “In The End” üstünde çalışıyordu. Dolores vefat ettikten sonra yeni albüm sürecinin sıkıntılı geçtiğini biliyoruz. Uzun zamandır birlikte çalıştıkları Stephen Street, “In The End” albümünü grup üyeleri ile birlikte 2018 yılının Nisan ve Mayıs aylarında Kore Studios Londra’da tamamladıkları ve albümün bütün mix’lerinin The Bunker, Londra’da bittiğini açıkladı.

Grubun gitaristi Noel Hogan, “Dolores, öldükten sonra bu albümü tamamlamakta oldukça zorlandım, çok garip bir duygu. Dolores’in orda olmadığını düşünün, sesi sadece hoparlör ve kulalıklardan geliyor. Yanınızda değil. Bu duygusal anlardan biriydi ayrıca da çok zordu. Sanırım Dolores’in öldüğünü kabullenmek biraz zaman alacak. Dolores son zamanlar iyiydi, evet her insan gibi hayatında problemler yasıyordu ama bu albüm onu sıkıntılarından biraz olsun uzaklaştırmıştı.”

“In The End” albümünü yazıp okumaya başladığı zamanlar çok neşeli ve olumluydu. Hatta stüdyoya girmek için oldukça sabırsızlanıyordu. 2019’un Mart ayında dünya turnesi kapsamında Çin’e gitmeyi düşünüyordu. “In The End” albümü hayranların sahip olabileceği en iyi albümlerinden biri. Çünkü sonlara geldik, çok iyi bir müzik yaptık. Bizi ve Dolores’i hatırlamanın en iyi yolu bu olacak.” açıklamaları ile hayranlarını olduğu kadar beni de oldukça duygulandıran bu sözler eminin hayranlarının desteği ile The Cranberries ve Dolores’in muhteşem müziğini en üst noktalara taşıyacak.

“All Over Now, Lost, Wake Me When It’s Over, A Place I Know, Catch Me If You Can, Got It, Illusion, Crazy Heart, Summer Song, The Pressure, In The End” adlı son şarkılarından oluşan albümü dinlemek sanırım acı verici bir durum olacak çünkü bir daha Dolores’i bundan daha yeni şarkıları ile dinleyemeyip sıra dışı canlı performansına şahit olamayacağız. Belki de kıyıda köşede kaydedip yayınlamadığı şarkılarda olabilir bunu zaman gösterecek. “In The End” albümünden yayınlanan “All Over Now” şarkısını dinlediğim zaman duygu yoğunluğu yaşamam ve sanki Dolores O’Riordan yanımda şarkı söylüyormuş gibi hissetmem bütün fanların olduğu kadar benimde yaşadığım en özel anlardan biri. 26 Nisan günü tamamiyle yayınlanacak 11 şarkılık albüm Dolores’in mirasını yaşatacak nitelikte olacak.

Dolores O’Riordan “In The End” albümünden yayınlanan güzel “All Over Now” şarkısını huzurlarınıza bırakıyorum. Arşivinizde mutlaka “In The End” albümünü bulundurun. Huzurla uyu, unutulmaz şarkıların sahibi Dolores.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Geçtiğimiz haftalarda Indio, Kaliforniya‘da Coachella Müzik Festivali‘nde gerçekleşen ve yüzlerce mağduru bulunan hırsızlık vakası, sosyal medya ve dünya basının oldukça ilgisini çekti.

"Kendi ruh halinize uymayan bir müziği dinlemektense, sokağın gürültüsünü dinleyin. Hem daha eğlenceli ve değişken"
KIRK HAMMETT

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.