Gerçek Bir Star Doğuyor; Toni Cornell!

Chris Cornell’ın kızı Toni Cornell, “Far Away Places” isimli şarkısını 2017 yılında babası ile birlikte Miami’deki evlerinin stüdyosunda ölmeden önce kaydetmişti. 15 yaşında olan Toni, yavaş yavaş müziğe adım atmaya başlamış ve ilk şarkısını da yayınlama kararı almıştı.

“Far Away Places” Toni Cornell’in ilk single'ı olmasına rağmen genç müzisyen babasıyla turnelere de çıkmaya başlamıştı. 2018 yılında Prince’in “Nothing Compares 2 U” şarkısını cover olarak yayınlamış ve babası Chris Cornell ile sahne de düet yapmıştı. New York’ta Bob Marley’nin “Redemption Song” isimli şarkısında yine babası ile düet yapan Toni Cornell, Chris’in ölümünün ardından “Hallelujah” şarkısını “Good Morning America” programında “OneRepublic” grubunun solisti Ryan Tedder ile yorumlamıştı. Ayrıca “I Am the Highway: A Tribute to Chris Cornell” gecesinde Bob Marley’in oğlu Ziggy Marley ile yine “Redemtion Song” şarkısını birlikte yorumlayan Toni Cornell, duygusal anlara imzasını atmıştı.

“Far Away Place” şarkısı Los Angeles’ta yaşayan bir çocuğun Tahiti ziyareti sırasında kuzeninin yaşadığı taciz hikayesine odaklanıyor. Şarkıdan elde edilecek gelir ise Toni Cornell tarafından New York’taki bir yardım derneğine aktarılacak.

Chris Cornell, Detroit konseri sonrası 18 Mayıs 2017’de intihar etmişti. 52 yaşında vefat eden Chris Cornell otel odasında kendini asmış, yapılan otopsi raporunda “boynunda egzersiz bandı bulunduğu” açıklanmıştı. Bu beklenmedik ölüm hem Cornell ailesini hem de hayranlarını yasa boğmuştu. Cornell’in eşi Vicky Cornell’ın açıklamasına göre, eşinin intihar etmek gibi bir eğilimi bulunmadığını söylemiş, uyuşturucu dahil tüm maddelerden arınmış olarak hayatına devam ettiğini de belirtmişti. Ayrıca arkasında intihar / veda mektubu bırakmaması da şüphelerin Chris Cornell’ın öldürüldüğüne de işaret ediyordu. Yazılarım da belirttiğim gibi tek gözü temsil eden cemiyetin daha neler yapabileceğini maalesef ki az çok tahmin ediyoruz. Geçmişte bunun örnekleri de bulunuyor.

Müzisyen aileden gelen çocukların yetenekli oldukları su götürmez bir gerçek. Küçük yaştan itibaren çocukların müzik ve notalar ile büyümesi, ailelerinde bu duruma destek vermiş olması, bir yandan müzisyenlerin namlarını devam ettirirken bir yandan da bilgili müzisyenlerin kendi yeteneklerini gözler önüne sermesini neden oluyor. Ayrıca Chris Cornell’ın yakaladığı başarıyı kızı ile devam ettirmesi de bekleniyor.

Toni Cornell’ın güzel sesinden etkilendiğimi belirtmeliyim. Bundan sonraki müzik çalışmalarını heyecan ile takip edeceğim Toni Cornell’ın müzik radarıma girdiğini ve takibimde olduğunu söyleyerek Chris Cornell’ın mirasını yaşatacak güçte olduğundan da eminim. Zaman ne gösterecek bilmiyorum ama Toni Cornell’in müzik dünyasına sağlam adımlar ile geçiş yaptığını söyleyebilirim.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

"...Artık coştu sokak müziği.. Bizim zamanımızda öyle miydi? Şimdi vapur, sokak, metro; her yerde çok kaliteli ve geniş orkestralar var. Takdir ediyorum bu azmi ve güzelliği..."

Turgay S. Tarcan, Direc-t grubunun solisti BİLGE KÖSEBALABAN ile samimi ve güzel bir röportaj gerçekleştirdi.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Şarkıcıların çocukluk veya gençlik halleri sevenleri için her zaman ilginç olmuştur. Onların toy ve saf halleri youtube`da en çok tıklanan videolar arasında...

''Müzik benim dinimdir.''
JIMI HENDRIX

Tarihte Bugün

Snoop Dogg dünyaya geldi. (1971)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.