Marc Anthony Yeni Albümü ile Geri Dönüyor!

Albüm satış ve konser turneleri ile tropik/salsa müziğinin en çok satan eşsiz seslerinden Marc Anthony, “Opus” isimli yeni albümünü 10 Mayıs’ta Sony Music Latin etiketi ile yayınlamaya hazırlanıyor.

You Sang to Me, When I Dream at Night, I Need to Know, Ahora Quien, Vivir Mi Vida, Mi Gente, My Baby You, Viviendo, Valio la Pena, No Me Ames, Rebel ve Hasta Ayer gibi müzik listelerine damga vuran, çoğunluğumuzun bildiği ve zevkle dinlediği şarkıların romantik sesi Marc Anthony’i yıllardır dinleyen bir hayranı olarak, müzikalitesini bozmadan piyasa koşullarına göre albüm yapmayışı gerçekten takdire şayan bir hareket. Maalesef ki ticari diye tabir edebileceğim piyasa şarkılarının müzik dünyasını ele geçirdiği şu dönemler, böyle müzisyenlerin liste başarı ve satış korkusu olmadan albüm yapabilmesi olağandışı bir hareket. Zaten Marc Anthony’nin büyük bir kemik kitlesi olduğu için buna ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

“When the Night is Over” isimli ilk albümünü 1991 yılında yayınlayan Marc Anthony’nin 6 yıllık bir aradan sonra yayınlayacağı Opus, 1992 yılında yayınladığı ve yine tropik/salsa ezgilerine sahip “Otra Nota” isimli albümünden sonra yayınlacağı sekizinci salsa albümü olacak. Miami Art House Society ve Criteria Stüdyolarında kaydedilen albümün prodüktörlüğünü Thalia ve Celia Cruz’un albümlerini yapan besteci ve piyanist Sergio George yaptı. 2003 yılında yayınlanan “3.0” albümünün prodüktörlüğünü yapmış olan Sergio George, hayatı boyunca mega hitler diye tabir edeceğimiz şarkılar üreten bir müzik adamı. Latin Pop Müziğinin Kraliçesi Thalia’nın 2016 yılında “Latina” ve yine 2018 yılının sonlarına doğru yayınladığı “Valiente” albümlerinin prodüktörlüğünü yapan Sergio George, genç kesime tropikal ve salsa müziği sevdiren isimlerin en başında geliyor.

Albümdeki çeşitliliğe gelecek olursam Salsa, Tropikal, Jazz, Gospel müzik türleri çağdaş ve eşsiz melodilere sahip olan Kolombiya, Jamaika, Küba, Porto Riko ve İspanya’nın muhteşem notaları ile harmanlandı. Sonuç olarak “Opus” albümü latin müzik sektörünün en iyi bestecileri ve prodüktörleri tarafından aranje edilerek karşımıza çıktı. Latin Tropical müziğinde Celia Cruz efsanesini tahmin ediyorum hepiniz duymuşsunuzdur. Onu temsil eden erkek seslerin başında Marc Anthony ismini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. 2001 yılında yayınlanan “Divas Live” gecesinde “Quimbara” şarkısını yorumlayan Celia Cruz ve Marc Anthony ikilisinin sahnede nasıl devleştiklerini bu performansında görmüştüm.

Latin müziğinin divası Thalia’nın 2002 yılında yayınladığı kendi albümünde Marc Anthony’nin Thalia’yı aradığı ve “The Mexican” isimli şarkısında birlikte düet yapmak istediğini, ayrıca Thalia’yı çok sevdiğini, onunla işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtmişti. Latin müziğini çok seven ve dinleyen biri olarak şunu farkettiğimi söylemek istiyorum. Latin müzisyenler birbirlerine olan desteklerini hiçbir zaman esirgemiyor ve gerçekten birbirine çok bağlılar. Tabii ki ego savaşı içinde bulunan şarkıcılar yok değil. Ama geneline bakacak olursak durum pozitif yönde. Bu arada yeri gelmişken birşey daha yazmak istiyorum; Bildiğimiz dünya starları artık latin müzisyenler ile düet yapmaya başlıyor. Çok daha evrensel bir hale gelen latin müziğine kayış dönemi yaşadığımızı çok net söyleyebilirim.

“Opus” isimli yeni albümünden yayınlanan “Tu Vida En La Mia” adlı ilk single, müzik listelerinde rekorlar kıran “Despacito” şarkısının bestecisi Erika Ender tarafından yazıldı. Yayınlandığı ilk hafta “Billboard Tropical Radio Airplay” listesinde bir numara olan şarkıdan sonra “Pareces Viernes” yeni albümden ikinci single olarak yayınlandı.

6 yıllık bir aradan sonra yeni albümü ile geri dönüşünü kutlamaya hazırlanan Marc Anthony’nin 10 Mayıs’ta dijital platformlar dahil bütün müzik marketlerde yayınlanacak “Opus” albümü, 10 şarkının kendine has ritimleri ile sizi kendinizden geçirmeye aday. Kesinlikle Marc Anthony ismini es geçmeyin.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

OZAN PEHLİVAN: "O SES OLMAK BAŞARMAK İÇİN YETMİYOR"

2017'deki ilk röportajımızı yeni single'ını çıkaran Çağın ile yaptıktan sonra çıkaracağı yeni single'ını ilk olarak "Sadece Müzik" sitesi aracılığıyla duyuran Ozan Pehlivan ile 2017 röportaj serimize devam ediyoruz.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Yazının başlığını unutulmaz gaf diye koyduk. Aslında şimdilerde televizyonlara bakıyorum da, şu anda bunların çok daha fazlasını görüyoruz. Gaf dememizin sebebi o yıllarda bu canlı yayında gerçekleşen olayın çok fazla tepki çekmiş olması.

''Hayatımdaki amacım; ilhamını almakta şanslı olduğum bu kutlu coşkuyu müziğim ve dansımla dünyaya sunmak.''
MICHAEL JACKSON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.