Maske’nin Altındaki İsmi Tahmin Edebilir misiniz?

Bence bildiğiniz bütün şarkı yarışmalarını bir kenara bırakın. Çünkü sizlere ünlülerin katıldığı eğlence dolu harika bir müzik yarışmasından bahsedeceğim. 

En şaşırtıcı olanı ise son 10 yılın televizyonda yayınlanan en iyi şarkı yarışması olması. Bir Kore uyarlaması olan “The Masked Singer” maske takmış ve farklı kostümler giymiş 12 ünlünün toplamda 60 dakika boyunca sahnede performans sergilemesiyle oluşuyor. Aslında Kore uyarlamasına baktığımız zaman ünlülerin taktığı maskelerin basit yapılmış olduğunu görüyoruz ama Amerika versiyonunda bu durum oldukça farklı. Sanki bir karnaval ve Hollywood filmlerinden ışınlanmış havaları var. Robin Thicke, Nicole Scherzinger, Ken Jeong ve Jenny McCarthy’den oluşan jüri üyeleri ve Nick Cannon’ın sunuculuğunu yaptığı “The Masked Singer” yarışması şimdiden bütün dünyada fenomen oldu ve gelmiş geçmiş en farklı şarkı yarışmalarından biri olarak tarihe geçti.

Performans boyunca maskeli her müzisyenin kimliğine ilişkin ipuçlar sunuluyor. Jüri üyeleri sahnede performans sergileyen ünlüleri izledikten sonra programın sunucusu Nick Cannon “Maskenin altında kim var?” sorusunu soruyor ve jüri üyelerinin tahminleri başlıyor. Ayrıca zorda kalırlarsa maskeli ünlülere sorularda soruyor ve jüri üyeleri aralarında tahminler yaparak o müzisyenin kimliğini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Grammy adaylığı, Platinum albüm satışı, Emmy adaylığı, Broadway Show’u, Super Bowl performansı ve Hollywood Walk of Fame kaldırımında bir yıldıza sahip olduğu gibi sorular ile ilk sezonda tahmin sınırlarını zorlayan jüri üyeleri o kadar eğleniyor ki mutlaka bu anlara şahit olmanız gerek. Ekran başındaki seyirciler sadece Twitter sayfası üzerinden tahminlerini yapabiliyor. Oylamanın sadece jüri üyeleri tarafından yapıldığı “The Masked Singer” yarışmasında o akşamın birincisi güven oyu alırken diğer hafta performanslarına farklı şarkılar ile devam ediyor ve en az oy alan ünlü eleniyor sonunda da büyük bir heyecan içerisinde maskelerini çıkarıyor.

Programa katılan 12 ünlünün kimliklerini gizlediği kostüm ve maskeler o kadar güzel tasarlanmış ki insan izlerken gözlerini alamıyor ve adeta programın müptelası olmaya başlıyorsunuz. Gözünüz performanslardan çok maske ve kostümlere takılıyor. Ünlü isimler sanki Fantastik ve Bilim-Kurgu filmlerinden çıkmışcasına sahnede performanslarını gerçekleştiriyorlar. Şu ana kadar ilk sezonda La Toya Jackson, Baker Wiles, Clara Plestis, Joey Fatone, Rumer Willis, Ricki Lake, Tori Spelling, Margaret Cho, Terry Bradshaw, Rachael Markarian, Antonio Brown, Tommy Chong gibi ünlü isimlerin katıldığı program, sezon finali bölümünde efsanevi divalardan Gladys Knight’i ağırladı. “The Masked Singer” programına katılan ünlülerin eğlendikleri o kadar belli ki ürpertici maskeleri takarken kendilerinden geçtikleri şüphesiz. Bir de salondaki seyircilerin heyecanı eklenince ortaya büyük bir enerji ve coşku çıkıyor. 

Ünlü Aktör Ryan Reynolds, “Deadpool 2” filminin promosyonu için Uzak Doğu’ya gitmiş ve orda yayınlanan “King of Mask Singer” yarışmasına “Deadpool” kimliği ile katılmıştı.
Craig Plestis prodüktörlüğünde yayınlanan program Amerikan Fox kanalında 2 Ocak’ta yayına girdi. Bir gecede sadece 9 Milyondan fazla insanın maske altına gizlenmiş ünlüleri tahmin ettiği program ilk sezon finalini rekor ile kapattı.

Ünlü rapçi T-Pain’in birinci olduğu yarışmada İngiliz müzisyen Danny Osmond ikinci, divaların divası Gladys Knight ise üçüncü olarak yarışmayı bitirdi. Hatta programın yapımcısı Craig Plestis yarışmanın ikinci sezonu için eski Amerikan Başkanı Barack Obama’yı yarışmaya davet ettiğini açıkladı. Ama Barack Obama’nın yarışmaya katılacağından henüz emin değil. Çünkü Barack Obama henüz olumlu yada olumsuz bir geri dönüş yapmamış. Obama’nın bir Aretha Franklin şarkısı ile katıldığını düşünsenize? Bence çok kolay tahmin edebilirler. Zaten Barack Obama en büyük Aretha Franklin hayranlarından biri. İkinci sezon için onay alan “The Masked Singer” programının yeni sezonu yayınladığı zaman daha güzel anlara şahitlik edeceğimiz şimdiden kesin gibi.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Neşet Ertaş,1938 senesinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar (Kırtıllar) köyünde dünyaya gelmiştir. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş'ı "Bozkırın Tezenesi" olarak adlandırmıştır.

''İnsanlar üst üste salamura gibi yığılmışlar, biraz yüksek volümlü müzik yaparsam, belki yerlerinden kalkarlar.''
JIMI HENDRIX

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.