Natasha Bedingfield ile Yeni Bir Başlangıç

Eğer 2000’li yılların en sevilen pop şarkılarını sorsaydınız, “Unwritten” ve “Pocketful of Sunshine” cevabını verirdim. Pop müziğinin zirvesindeyken Grammy ve Brit ödülü kazanması, ayrıca ilk albümün milyonlarca satarak ABD’de 3 adet platinum satışa sahip olması onu pop müziğinin sayılı müzisyenlerinden biri haline getirmişti.

Dokuz yıldır albüm yayınlamayan Natasha Bedingfield, daha çok ailesi ve çocuğu ile zaman geçirmeyi seçerken müziği arkasında bırakmış, bu kararı da bir anne olarak almıştı. Bu süre içerisinde farklı popüler sesleri takip etmenin kendisine ilham verdiğini ve söz yazmayı güçlendirdiğini belirten Natasha Bedingfield, “Roll With Me” isimli yeni albümünü de büyük bir beklenti içerisinde yayınlama kararı almıştı.

“Roller Skate” isimli ilk single’ı ile dans pistini ele geçirmeyi hedefleyen Natasha Bedingfield, “Kick It” isimli ikinci single’ı ile yeni başlayan ilişkilere mesaj göndermeyi de ihmal etmiyor. İkili ilişkiler de eğlenceli zaman geçirmenin yanı sıra kötü sonuçlanması halinde yapılması gereken pratik uygulamaları sunuyor :)

Albümün ismini alan Roll With Me, Christina Aguilera ve Pink gibi müzisyenlerin megahit şarkılarını yazan Linda Perry tarafından bestelendi. Bana sorarsanız Natasha Bedingfield’ın güçlü sesi duygusal tarz şarkılara daha çok yakışıyor. Sakin ve yumuşak bir tarzın Bedingfied’ın göz kamaştırıcı ve müzikal yeteneğini gözler önüne serdiğini düşünüyorum.

Albümün marş haline gelen “Everbody Come Together” şarkısında Brooklyn’li rapçi Angel Haze ile düet yapan Natasha Bedingfield, “Where We Going” ve “Wishful Thinking” isimli balad şarkıları ile albümü dengelerken, “Sweet Nothing” ve “Can’t Let Go” şarkılarında 2000’li yılların pop ruhunu yakalamaya çalışıyor. 18 şarkıdan oluşan “Roll With Me” albümünün “Kick It,” “Roller Skate,” “Hey Papa” ve “King of the World” şarkıları ise albümün Deluxe versiyonuna “Akustik” olarak eklenmiş. Taylor Swift, Selena Gomez ve Ariana Grande gibi rakipleri olmasına rağmen Natasha Bedingfield bu albüm ile pop müzik piyasasındaki yerini korumaya devam ediyor.

2000’li yılların müzik olgusu, şarkıcıların albümlerinden yayınladığı bir ya da iki single’ı piyasa sürmesi ile son buluyordu. Hatta şarkıcılar daha çok single çıkarma eğilimine giriyordu. Son yıllarda yayınlanan albümlere dikkat ederseniz albümlerin daha çok şarkı listesinden oluştuğu ve çoğunun da kliplendirildiğine şahit oluyorsunuz. Bu durumu müzisyenler de fark etmiş olacak ki albümlere daha çok hit şarkılar eklenmeye başlamış.

Onuncu yılına girerken beklenen geri dönüşünü yapan ve hâlâ kariyerinin başında olduğunu söyleyen Natasha Bedingfield’ın “Roll With Me” 2019 yılının en beğenilen albümleri arasındaki yerini aldı. Uzun bir aradan sonra yeni albümü ile pop müziğini selamlayan Natasha Bedingfield’ı kesinlikle es geçmeyin.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

 

Röportaj

"Belirtmek isterim ki fiziksel özelliğime yapılan yorum beni fazlasıyla gerdi...  Ülkemizde Tan Sağtürk de uzun boylu bir dansçı... Jüri üyelerinden Eser'in benim yaptığım dansa yorum yapması gerekirken Allah vergisi fiziksel özelliğimi tartışıyordu! Önemli olan uzunluğu değil işlevi diyorum. :D "

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Carly Rae Jepsen hakkındaki tüm bilinmeyenleri bu haberin içinde topladık.

''Ben her zaman ünlüydüm. Sadece siz beni tanımıyordunuz.''
LADY GAGA

Tarihte Bugün

Snoop Dogg dünyaya geldi. (1971)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.