Natasha Bedingfield ile Yeni Bir Başlangıç

Eğer 2000’li yılların en sevilen pop şarkılarını sorsaydınız, “Unwritten” ve “Pocketful of Sunshine” cevabını verirdim. Pop müziğinin zirvesindeyken Grammy ve Brit ödülü kazanması, ayrıca ilk albümün milyonlarca satarak ABD’de 3 adet platinum satışa sahip olması onu pop müziğinin sayılı müzisyenlerinden biri haline getirmişti.

Dokuz yıldır albüm yayınlamayan Natasha Bedingfield, daha çok ailesi ve çocuğu ile zaman geçirmeyi seçerken müziği arkasında bırakmış, bu kararı da bir anne olarak almıştı. Bu süre içerisinde farklı popüler sesleri takip etmenin kendisine ilham verdiğini ve söz yazmayı güçlendirdiğini belirten Natasha Bedingfield, “Roll With Me” isimli yeni albümünü de büyük bir beklenti içerisinde yayınlama kararı almıştı.

“Roller Skate” isimli ilk single’ı ile dans pistini ele geçirmeyi hedefleyen Natasha Bedingfield, “Kick It” isimli ikinci single’ı ile yeni başlayan ilişkilere mesaj göndermeyi de ihmal etmiyor. İkili ilişkiler de eğlenceli zaman geçirmenin yanı sıra kötü sonuçlanması halinde yapılması gereken pratik uygulamaları sunuyor :)

Albümün ismini alan Roll With Me, Christina Aguilera ve Pink gibi müzisyenlerin megahit şarkılarını yazan Linda Perry tarafından bestelendi. Bana sorarsanız Natasha Bedingfield’ın güçlü sesi duygusal tarz şarkılara daha çok yakışıyor. Sakin ve yumuşak bir tarzın Bedingfied’ın göz kamaştırıcı ve müzikal yeteneğini gözler önüne serdiğini düşünüyorum.

Albümün marş haline gelen “Everbody Come Together” şarkısında Brooklyn’li rapçi Angel Haze ile düet yapan Natasha Bedingfield, “Where We Going” ve “Wishful Thinking” isimli balad şarkıları ile albümü dengelerken, “Sweet Nothing” ve “Can’t Let Go” şarkılarında 2000’li yılların pop ruhunu yakalamaya çalışıyor. 18 şarkıdan oluşan “Roll With Me” albümünün “Kick It,” “Roller Skate,” “Hey Papa” ve “King of the World” şarkıları ise albümün Deluxe versiyonuna “Akustik” olarak eklenmiş. Taylor Swift, Selena Gomez ve Ariana Grande gibi rakipleri olmasına rağmen Natasha Bedingfield bu albüm ile pop müzik piyasasındaki yerini korumaya devam ediyor.

2000’li yılların müzik olgusu, şarkıcıların albümlerinden yayınladığı bir ya da iki single’ı piyasa sürmesi ile son buluyordu. Hatta şarkıcılar daha çok single çıkarma eğilimine giriyordu. Son yıllarda yayınlanan albümlere dikkat ederseniz albümlerin daha çok şarkı listesinden oluştuğu ve çoğunun da kliplendirildiğine şahit oluyorsunuz. Bu durumu müzisyenler de fark etmiş olacak ki albümlere daha çok hit şarkılar eklenmeye başlamış.

Onuncu yılına girerken beklenen geri dönüşünü yapan ve hâlâ kariyerinin başında olduğunu söyleyen Natasha Bedingfield’ın “Roll With Me” 2019 yılının en beğenilen albümleri arasındaki yerini aldı. Uzun bir aradan sonra yeni albümü ile pop müziğini selamlayan Natasha Bedingfield’ı kesinlikle es geçmeyin.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

 

Röportaj

OZAN PEHLİVAN: "O SES OLMAK BAŞARMAK İÇİN YETMİYOR"

2017'deki ilk röportajımızı yeni single'ını çıkaran Çağın ile yaptıktan sonra çıkaracağı yeni single'ını ilk olarak "Sadece Müzik" sitesi aracılığıyla duyuran Ozan Pehlivan ile 2017 röportaj serimize devam ediyoruz.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

redone1

RedOne; kısa sürede bir fenomen haline gelen bir müzik adamı.

"Eğer cinsiyet ayrımı yapıyorsan, ırkçıysan, homofobiksen, yani kısacası bir pisliksen cd mi alma! Beni sevmen umrumda değil.
Ben senden nefret ediyorum çünkü"

KURT COBAIN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.