R&B ve Soul müziğinin efsanevi sesi “Sade” geri mi dönüyor?

R&B ve Soul müziğinin efsanevi isimlerinden Sade gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden biri. 1986 yılında “Time” dergisine kapak olan Sade “Soldier of Love” isimli son albümünü 2010 yılında çıkardı ve bu albümden 1 yıl sonra “Bring Me Home” adlı son bir dünya turnesi düzenledi. 8 yıllık bir aradan sonra “A Wrinkle in Time” filmindeki “Flower of the Universe” adlı şarkısıyla müzik dünyasına tekrar "merhaba" diyen Sade, sevenlerini oldukça memnun etti.

“A Wrinkle in Time” her ne kadar içime sinen bir film olmasa da sırf Oprah Winfrey’i izlemek ve filmde Sade’in “Flower of the Universe” adlı harika ballad türü şarkısını dinlemek için iyi bir seçim olmuştu. Bu arada Sade’in sosyal medya hesabından hayranları (ki buna bende dahilim) Sade’in tekrar geri dönüşü için destek vermiş hatta yeni albüm çıkarması konusunda da yorumlar yapmıştı.

Sade sanırım bunu duymuş olmalı ki Akademi ödüllü Steve McQueen’in yönetmenliğinde çekilen “Widows” filmi için “The Big Unknown” adlı kendi sesinden harika bir şarkı yayınladı. 16 Kasım tarihinde vizyona girecek filmin kapanış müziği olacağı şarkı şimdiden hit bir olma yolunda adım adım ilerliyor.

“The Big Unknown” adlı bu güzel şarkının “Widows” filminin ruhuna işlediğini kesinlikle söyleyebilirim. Zaten dinleyince eminim siz de bunu anlayacaksınız. Sade, sesinin klasik, büyülü ve muhteşem özelliklerini “The Big Unknown” adlı şarkısında birleştiriyor. Sade’in yıllardır bütün şarkılarında sesini çok iyi kullandığını düşünüyorum.

Ayrıca Sade bütün sevenleri tarafından bir umutla beklenilen haberi “Smooth Operator, No Ordinary Love, The Sweetest Taboo” gibi efsanevi hit şarkıların yazarı olan Stuart Matthewman aracılığı ile verdi. Yeni bir albüm hazırlığında olan Sade’in geri dönüşü ile ilgili “Sade, moda ve şöhretle ilgilenmiyor, sadece sanat yapıyor bu yüzden de hazır olduğu zaman ortaya çıkıyor” açıklamasında bulundu. Ben de bir Sade hayranı olarak bu düşünceyi kesinlikle destekliyorum ve Sade gibi düşünen gerçek müzisyenlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.. 

Sağlam hitlerin geleceğinden emin olduğum Sade’in yeni albümünü büyük bir özlem ile bekliyor ve dinliyor olacağım. Hatta yeni albüm yayınlanana kadar “The Big Unknown” ve “Flower of the Universe” adlı yeni şarkıları ile bir nebze de olsa özlemimizi gidereceğimizi düşünüyorum. 

Bugünün şarkısı yine Sade’den “Baby you, I know that love, love is found!” sözleri ile gelsin. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Kırık bir aşk hikayesi ve bu duyguları dibine kadar yaşamak ta büyük bir şans, biraz daha büyüyor insan... İnsan mutluluktan büyümez, insanı büyüten tek şey acı…"

Turgay Suat Tarcan`ın OZAN DEMİR ALP (HELLO OZAN) ile samimi bir röportaj yaptı...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Neşet Ertaş,1938 senesinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar (Kırtıllar) köyünde dünyaya gelmiştir. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş'ı "Bozkırın Tezenesi" olarak adlandırmıştır.

''Müzik, özgürlüktür.''
CHRIS BROWN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.