R&B ve Soul müziğinin efsanevi sesi “Sade” geri mi dönüyor?

R&B ve Soul müziğinin efsanevi isimlerinden Sade gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden biri. 1986 yılında “Time” dergisine kapak olan Sade “Soldier of Love” isimli son albümünü 2010 yılında çıkardı ve bu albümden 1 yıl sonra “Bring Me Home” adlı son bir dünya turnesi düzenledi. 8 yıllık bir aradan sonra “A Wrinkle in Time” filmindeki “Flower of the Universe” adlı şarkısıyla müzik dünyasına tekrar "merhaba" diyen Sade, sevenlerini oldukça memnun etti.

“A Wrinkle in Time” her ne kadar içime sinen bir film olmasa da sırf Oprah Winfrey’i izlemek ve filmde Sade’in “Flower of the Universe” adlı harika ballad türü şarkısını dinlemek için iyi bir seçim olmuştu. Bu arada Sade’in sosyal medya hesabından hayranları (ki buna bende dahilim) Sade’in tekrar geri dönüşü için destek vermiş hatta yeni albüm çıkarması konusunda da yorumlar yapmıştı.

Sade sanırım bunu duymuş olmalı ki Akademi ödüllü Steve McQueen’in yönetmenliğinde çekilen “Widows” filmi için “The Big Unknown” adlı kendi sesinden harika bir şarkı yayınladı. 16 Kasım tarihinde vizyona girecek filmin kapanış müziği olacağı şarkı şimdiden hit bir olma yolunda adım adım ilerliyor.

“The Big Unknown” adlı bu güzel şarkının “Widows” filminin ruhuna işlediğini kesinlikle söyleyebilirim. Zaten dinleyince eminim siz de bunu anlayacaksınız. Sade, sesinin klasik, büyülü ve muhteşem özelliklerini “The Big Unknown” adlı şarkısında birleştiriyor. Sade’in yıllardır bütün şarkılarında sesini çok iyi kullandığını düşünüyorum.

Ayrıca Sade bütün sevenleri tarafından bir umutla beklenilen haberi “Smooth Operator, No Ordinary Love, The Sweetest Taboo” gibi efsanevi hit şarkıların yazarı olan Stuart Matthewman aracılığı ile verdi. Yeni bir albüm hazırlığında olan Sade’in geri dönüşü ile ilgili “Sade, moda ve şöhretle ilgilenmiyor, sadece sanat yapıyor bu yüzden de hazır olduğu zaman ortaya çıkıyor” açıklamasında bulundu. Ben de bir Sade hayranı olarak bu düşünceyi kesinlikle destekliyorum ve Sade gibi düşünen gerçek müzisyenlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.. 

Sağlam hitlerin geleceğinden emin olduğum Sade’in yeni albümünü büyük bir özlem ile bekliyor ve dinliyor olacağım. Hatta yeni albüm yayınlanana kadar “The Big Unknown” ve “Flower of the Universe” adlı yeni şarkıları ile bir nebze de olsa özlemimizi gidereceğimizi düşünüyorum. 

Bugünün şarkısı yine Sade’den “Baby you, I know that love, love is found!” sözleri ile gelsin. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"..hem yıllarca beni hatırlayıp bulan arkadaşlara vefa borcumu ödemek, hem de ikinci ve son kez hiç yapılmamışı yapmak adına çıkartacağım single albüme dönüşmeyecek..."

90`lı yıllara izini bırakan ÇİLER ERBİL ile güzel bir röportaj yaptı Turgay Suat Tarcan.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Bugün 10 Mayıs 2015 Anneler Günü! Annelerimiz için her gün çok özel ama dünyada bugün onların günü ve bizde bunu bir kutlama ile yapalım istedik. Bugün annelerimiz için bir çok sürprizler sizler düşündünüz bundan eminiz ve en iyi anneler günü şarkıları neler olabilir dedik ve sizin için araştırdık umarız beğenirsiniz. Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız...

"Müziğin asıl gücü insanı bestecisinin hayal dünyasında sürüklemesidir"
BEETHOVEN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.