R.E.M.`in Solisti Michael Stipe Geri Dönüyor!

Efsanevi Really Entertaining Music( R.E.M.) solisti Michael Stipe, “Your Capricious Soul” ve “Driving To Paris” isimli iki solo şarkısını yayınlayarak hayranlarına büyük bir sürpriz yaptı. Stipe, müziğe tekrardan geri döndüğünü belirtirken, bu değişimin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

2019 Mayıs’ında Patti Smith konserinde canlı performans sergilediği “Your Capricious Soul” şarkısını dijital platformda yayınlayan Michael Stipe, iklim değişikliğini durdurmak için faaliyet gösteren “Extinction Rebellion” ile işbirliği yaparken bestesini Andy LeMaster’ın hazırladığı şarkı, Michael Stipe’in R.E.M. grubu dağıldıktan sonraki ilk solo şarkısı oldu.

Müzisyenin kendi websitesinde yayınlanan şarkının geliri yardım vakfına aktarılacağı belirtilirken, isteyen şarkıya ücretsiz olarak da sahip olabilecek. Michael Stipe bu kampanya için “Çevre ile olan ilişkimiz yaşam boyu endişe kaynağı oldu. Bu şarkı ile kendimi umutlu ve iyimser hissediyorum, güzel gezegenimizi ve üzerindeki yerimizi iyileştirmek için gereken değişimi kendimizin yapabileceğine inanıyorum.” açıklamasını yapıyor.

“Losing My Religion,” "Everybody Hurts" ve "Man On The Moon” gibi şarkıları ile dünya listelerini altüst eden R.E.M, özellikle “New Adventures in Hi-Fi” ve “Up” albümleri ile istedikleri başarıyı yakalayamayınca “In Time,” “Around the Sun,” ve “And I Feel Fine... The Best of the I.R.S.” albümlerine ağırlık vermiş, “Collapse Into Now” isimli son albümlerinden sonra da dağıldıklarını açıklamıştı.

Michael Stipe’ın müzikal anlamda aktif olmamasına rağmen Nisan ayında New York Natural History müzesinde konser vermesi, belki de sahneleri özlediğinin bir işaretiydi. Bununla birlikte albüm çalışmalarına da hız veren Stipe, yeni yayınlayacağı solo albümünün hazır olduğunu ve 18 şarkıdan oluşacağını belirtirken, “Beş yıl boyunca müziğe ara verdim, şimdi tek başıma yazıyorum, besteliyorum ve kaydediyorum, çok heyecanlıyım” açıklamasını da yapıyor.

İlk single’ının ardından “Drive to the Ocean” isimli ikinci single çalışmasını da 60. yaş günü olan 4 Ocak’ta yayınlayan Michael Stipe, “Pathway To Paris” isimli yardım organizasyonu ile birlikte çalıştı. Pathway To Paris; müzisyenler, film yapımcıları, politikacılar, bilim adamları ve aktivistlerin desteklediği Paris Anlaşmasını gerçeğe dönüştürmeye adanmış, değişen iklim faaliyetlerini kontrol altına almak amacı ile kurulan, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak 2014 yılında faaliyete geçti. 2020 yılının ilk günlerinde de “Pathway To Paris” ile işbirliği yapan Michael Stipe, “Driving To Paris” isimli ikinci solo şarkısının klibini de kendi yönetti.

2008 yılında İstanbul’da konser veren R.E.M. grubu, dinleyicilerine unutulmaz anlar yaşatmıştı. Belki de yeni albümün tanıtım turnesi kapsamında kendisini İstanbul’da tekrardan görürüz? Hiç belli olmaz. Michael Stipe’ın hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir albüm ile döneceğini hissediyorum, siz ne dersiniz?

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Neşet Ertaş,1938 senesinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar (Kırtıllar) köyünde dünyaya gelmiştir. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş'ı "Bozkırın Tezenesi" olarak adlandırmıştır.

"Bazı insanlar, onları dinlemediğim için bana kızıyorlarmış galiba.Ya da öyle bir şeydi, tam dinlemedim"
BOB DYLAN

Tarihte Bugün

M.J.'ın efsane "Thriller" albümü listelerde 1 numaraya yükseldi ve 37 hafta boyunca orda kaldı (1983)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.