Retro Kraliçesi “Lana Del Rey” İle Yeniden!

2019 yılı geçmiş yıllarda olduğu gibi bir çok müzisyenin yeni albüm haberlerini almakla başladı. Retro müziğinin Kraliçesi olarak anılan güzel sesli Lana Del Rey’in müzik yolculuğu aslında çok genç yaşlarındayken New York’taki gece klüplerinde şarkı söylemesi ile başladı.

Retro müziğini melodramatik dokunuşlar ile harmanlayan Lana Del Rey’in bu ilgi çeken tarzı 2011 yılında “Video Games” adlı ev yapımı bir klip yayınlamış ve 1950’li yılların muhteşem tadını nostaljik bir aşk şarkısına yansıtmıştı. Geleceğin Nancy Sinatra’sı olarak anılan Lana Del Rey’in tahmin ediyorum en azından bir klibine denk gelmişsinizdir. Aslında geneli sinematik olarak çekilen video klipleri müzisyenin eşsiz vokali ve retro tarzını ahenkli bir şekilde gözler önüne seriyor.

Yeni albümünün ismini “Norman Fucking Rockwell” olarak açıklayan Lana Del Rey, hayranlarına sürpriz yapıp albüm daha yayınlanmadan “Venice Bitch, Sylvia Plath, Brooklyn Baby, Mariners Apartment Complex ve “Hope is a dangerous thing for a woman like to me have - but I have it” şarkılarını yayınladı ve son olarak “Happiness Is A Butterfly 1 & 2 Combined” ise bu albümden yayınlanan son tekli olarak karşımıza çıktı. Akustik tınıların olduğu şarkı yine Lana Del Rey’in eşsiz vokali ve tarzını yansıtmış. Klip’te ayrıca yakın arkadaşları ve dansçılarından Ashley Rodriguez ve Alexandria Kaye yer alıyor.

2018 Apple etkinliği gecesinde “Brooklyn Baby” ve “How to Disappear” adlı şarkıları ile muhteşem canlı performans sergileyen Lana Del Rey’in bu gecede nerdeyse bütün katılımcıları ağlattığı bile söyleniyor. “How to Disappear” şarkısının ise yeni albümde olup olmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Lorde, Pink, Janelle Monae, Fifty Harmony, Sia, Carly Rae Jepsen ve Taylor Swift gibi müzisyenler ile çalışan Jack Antonoff tarafından aranje edilen “Norman Fucking Rockwell” albümü Lana Del Rey’in geçen sene yayınladığı “Lust For Life” albümünden sonra çıkaracağı altıncı stüdyo albümü olacak. Genel olarak kronolojiye bakacak olursak; “Lana Del Ray, Born to Die, Honeymoon, Ultaviolence ve Lust for Life” albümlerini sıralayabiliriz. Bunlar içerisinde en iyisi hangisi derseniz kesinlikle “Born to Die” diyebilirim. 

Bu albümden “Off to the Races, Blue Jeans, Video Games, Dark Paradise, Lolita, Born to Die, National Anthem, Carmen, Summertime Sadness, Ride, Million Dollar Man” gibi birçok şarkının hit olarak çıkması bence çok büyük bir başarı. Tabii ki diğer albüm ve şarkılarının oluşturduğu başarıyı atlamamak gerek. Born to Die albümünden yayınladığı “Ride” adlı şarkısını asla unutamam klibin nerdeyse kısa film tadında olması, şarkının akustik olarak başlaması ve Lana Del Rey’in eşsiz vokali ile birleşmesi. Yine bir ayrılık ve bırakılma korkusu.. “Veda etme, arkanı dönme, sarhoş ve susuz bırak beni ve arkasından şimdi bırakma beni.” Genel olarak bütün şarkı sözlerine bakacak olursak Lana Del Rey kendini bir aşk kadını olarak ifade ediyor.

The Weeknd ile yaptığı düet “Lust For Life” oldukça başarılıydı umarım böyle ortalıklar yeni albümde devam eder. Güzel seslerin ve farklı tarzların bir araya gelmesi albümlerin tuzu biberi oluyor. Uzun zamandır beklenen “Norman Fucking Rockwell” diğer Lana Del Rey albümleri gibi bu başarıyı sürdürecek mi? Bana sorarsanız sürdürecek. Çünkü Lana Del Rey gibi daha ne kadar müzisyen kaldı? Ki tarzı ve sesi de bu başarıyı sırtlayacak en önemli etkenlerden biri. Yeni albüm tamamiyle yayınlandığı zaman bunu dinleyip göreceğiz. Retro müziğinin kraliçesi Lana Del Rey, yine eşsiz vokali ile kulakların pasını silmeye geliyor.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Madem şarkı söyleyemiyorlar, sadece janjanlı, taşlı tuşlu elbiseler giyip, video klipler, fotoğraflar çektirmek, dudak büzmek istiyorlar; gidip model olsunlar! "

90'lı yılların güçlü seslerinden birisi daha "Sadece Müzik" sitesinin radarına girdi! Sesi divalar ligine layık olan HAZAL, TST'nin sorularını yanıtladı!

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Hayatımızın en önemli günü! Doğum günü kutlaması yaparken klasik bildiğimiz 'Happy Birtday To You' şarkısını mutlaka kullanırız, en azından bu şarkıyı mırıldanırız. Ama doğum günü yaparken bu şarkı dışında en çok hangi şarkılar kullanılır yada kullanmaktan en çok keyif aldığımız şarkılar hangisidir?

"Gitar çalmaya başladığımdan beri ne yapacağıma o alet karar verir oldu"
ANGUS YOUNG

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.