Spice Girls Üyesi Emma Bunton’dan Yeni Albüm ve Robbie Williams Düeti!

12 yıl aradan sonra Emma Bunton “My Happy Place” adlı albümünü 12 Nisan günü yayınlayacak ve tekrardan sevenlerine merhaba diyecek! Spice Girls’ün en güçlü üyelerinden biri olan Emma Bunton uzun yıllardır albüm yapmıyordu. En son 2012 yılında Spice Girls grubu ile birlikte Londra Olimpiyatlarının kapanış seremonisini gerçekleştiren Emma Bunton o günden beri yeni albümü için çalışıyordu. Hatta yine 2012 yılında grup üyelerinden Melanie C ile “I Know Him So Well” adlı bir single kaydeden Emma Bunton onu özleyenlerin kalplerini bu güzel şarkı ile fethetmişti.

Favori albümlerinden biri olan “A Girl Like Me” albümünü 2001 yılında yayınlayan Emma Bunton ayrıca latin müziğinin eşsiz notalarını albümüne eklemişti. Dikkat ve özenle yapılmış albümdeki “What Took You So Long, Take My Breath Away, A World Without You, High On Love, We’re Not Gonna Sleep Tonight” şarkılarını özellikle dinlemenizi tavsiye ediyorum. 12 şarkının olduğu albüme ciddi bir emek harcanmış ve sonunda da müzik dolu bir albüm ortaya çıkmış. Nerdeyse albümün çoğu hit şarkılardan oluşuyor. Zaten böyle albümleri kolay kolay bulamazsınız ayrıca albümün 2000’li yılların müzik algısına göre yapıldığıda çok belli.

27 Şubat’ta “My Happy Place” albümünden yayınlanacak “Baby Please Don’t Stop” adlı ilk single Emma Bunton, Paul Berry ve Patrick Mascall tarafından yazıldı. Şarkı, dünyanın dört bir yanındaki Emma Bunton ve Spice Girls hayranları tarafından şimdiden pop müziğin klasik şarkılarından biri olmaya aday olarak görülüyor. Emma Bunton “My Happy Place” albümünün aranjesini Tina Turner ve Cher gibi efsanevi müzisyenlerin albüm kayıtlarını yaptığı Metrophonic stüdyosunda gerçekleştirdi.

Emma Bunton “My Happy Place” adlı albümü için hummalı bir çalışma yaparak ekibi ile en iyi 10 şarkıyı bu albüm için seçti. Hatta Spice Girls grubunun “2 Become 1” adlı rekorlar kıran şarkısını yeniden yorumlayan Emma Bunton bu şarkıda İngiliz müziğinin efsanevi devlerinden Robbie Williams ile düet yaptı. Ayrıca bu albümde İngiliz müzisyen ve söz yazarı Will Young, hayat arkadaşı Jade Jones ve yine İngiliz müzisyen olan Josh Kumra ile düetler gerçekleştiren Emma Bunton albümün isminden de anlaşılacağı gibi “My Happy Place” ile en özel ve en mutlu anlara imza atmış olacak.

Albüm isminin neden “My Happy Place” olduğuna gelirsek Emma Bunton şöyle bir açıklama yapıyor; “My Happy Place” ismini seçmemin nedeni stüdyo’da şarkı kaydederken çocuklarım, annem, eşim ve arkadaşlarımda benimle birlikteydi ve bütün güzel anlarıma şahit oldular. Özellikle annem her şarkıyı tekrar tekrar dinledi. Yaşlandıkça kendinizden daha emin hissedersiniz. Öncelikleriniz değişir ve aile kavramı odak noktanız haline gelir. Sonucunda da bu albüm benim için çok özel bir çalışma oldu.” 

Emma Bunton tüm zamanların en başarılı pop gruplarından biri olan Spice Girls ile birlikte uzun bir yol katetti. 85 Milyon’un üzerinde albüm satışı yapan Spice Girls ile birlikte grup üyelerinden Emma Bunton, İngiltere de 7 şarkısı ve 3 solo albümü ile birlikte 1 numara oldu. Bu hitleri arasında What I Am, What Took You So Long, Take My Breath Away, Free Me, Maybe, I'll Be There ve Downtown şarkıları, albümleri arasında ise Life In Mono, Free Me ve A Girl Like Me yer alıyor.

Robbie Williams & Emma Bunton ortaklığı klasik olmuş güzel bir şarkı ile bizi karşılayacak ve pop müziğinde beklentileri karşılamaya şimdiden hazır “My Happy Place” albümü Emma Bunton’ın şüphesiz en iyi solo albümlerinden biri olacak.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Michael Jackson yaşarken gözlerinin içine bakıp yalan söyleyemediler

Michael Jackson, çocuk tacizi iftiraları ile hayatının son döneminde büyük mücadele edip mahkeme kararıyla aklanmıştı. Buna rağmen Jackson'ın 10. ölüm yıl dönümüne denk gelen 2019'da yayınlanan "Leaving Neverland" belgeselinin HBO ekranlarında yayınlanmasına karar verildi. 

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Esra Sezer'in ilk teklisi "Ama Hala" "Vocal Records" etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Şarkıcıların çocukluk veya gençlik halleri sevenleri için her zaman ilginç olmuştur. Onların toy ve saf halleri youtube`da en çok tıklanan videolar arasında...

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim"
DEDE EFENDI

Tarihte Bugün

Âşık Veysel vefat etti. (1973)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.