“The Rugrats” LP formatında geri dönüyor!

90’lı yıllara damga vurmuş ve kült çizgi filmlerinden biri olan Rugrats’i kimler izlemedi ki? O zamanların en heyecan verici bölümleri ile çocukları başta olmak üzere aile bireylerini de ekran başından ayırmayan The Rugrats, Tommy Pickles ve onun bebek çetesi ile bitmek bilmeyen maceralarını anlatıyordu ki bir bebek gerçekten konuşabilseydi neler söylerdi sorusuna, The Rugrats’ten yola çıkarak “macera dolu, akıllıca ve bir yetişkin gibi” cevabı verebilirim.

Nickelodeon gibi bir kanalın en popüler programlarından olan The Rugrats, kült olmuş bölümlerinden sonra 1998 yılında ilk defa sinema filmi olarak karşımıza çıktı. Bir Disney yapımı olmamasına rağmen sinemalarda gişe rekorları kıran film, 141 milyon gibi bir hasılat elde etmişti ve bunun arkasından da bitmek bilmeyen başarılar gelmiş ve bir çok ödüle layık görülmüştü. En son “Emmy” ödülü ile taçlandırılan The Rugrats, kalıcı ve iyi yapılmış bir prodüksiyon olduğunu böylelikle kanıtlamıştı.

Rugrats sinema filminin 20. yıldönümü şerefine The Motion Picture tarafından çıkarılan THE RUGRATS MOVIE: MUSIC FROM THE MOTION PICTURE albümü, yıllar sonra koleksiyon severlere özel LP(plak) olarak piyasaya sunuldu. The Rugrats, Nickelodeon’da yayınlanırken tema müziği besteci ve prodüktör olan Mark Mothersbaugh tarafından yapılmıştı.

Filmin soundtrack albümündeki şarkılar ve alt yapıları da Mark Mothersbaugh’a ait. Kariyerinde ise “Lego Filmi, Otel Transilvanya, Thor Ragnarok, Herbie: Tam Gaz, Alvin ve Sincaplar 3, Dikkat Bebek Var” gibi büyük yapımların müziklerine imzasını atmıştı. 

“The Rugrats Movie” soundtrack albümüne destek veren Elvis Costello, No Doubt, Lenny Kravitz, Patti Smith, Laurie Anderson, Iggy Pop, Jakob Dylan, Beck, B-Real, Lou Rawls, Gordon Gano, Violent Femmes, Lisa Stone, Phife Dawg, Mya, Blackstreet, Cindy Wilson, Mase ve Busta Rhymes gibi isimler “The Rugrats” filmini müzikleri ile daha çok doruğa çıkarıyor diyebilirim. Özellikle No Doubt, Lenny Kravitz, Patti Smith gibi isimlerin de bu projeye destek vermiş olması, akılda kalıcı ve uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir etki yaratmasına sebep olacak.

20. yıla özel “The Rugrats Movie” soundtrack albümü 30 Kasım’da ve LP formatında bütün dünyada satışa çıkacağını belirteyim.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

BEN BASKETBOL AYAKKABISI ALACAĞIM PARAYLA BİR ANDA FİKİR DEĞİŞTİREREK BİR GİTAR ALDIM KENDİME, BÖYLE BAŞLADI MÜZİKLE OLAN HİKAYEM!

2017 yılına hızlı girdik ve röportajlarımız devam ediyor... Volkan Erdoğan Aykut Balcı'nın sorularını "sadecemuzik.net" için cevapladı.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Efsane müzisyen ve aktör David Bowie'nin 16 yaşında kaydettiği ilk demo kaydının yer aldığı kaset eski bir ekmek sepetinde bulundu.

 “Kadınlara baktığımda, erkeklere baktığım zamankinden daha iyi hissediyorum ve cinselliği keşfetmek için kadınlarla birlikte olmak da dahil herşeyi yapabilirim” 
CHIRISTINA AGUILERA

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.