“The Rugrats” LP formatında geri dönüyor!

90’lı yıllara damga vurmuş ve kült çizgi filmlerinden biri olan Rugrats’i kimler izlemedi ki? O zamanların en heyecan verici bölümleri ile çocukları başta olmak üzere aile bireylerini de ekran başından ayırmayan The Rugrats, Tommy Pickles ve onun bebek çetesi ile bitmek bilmeyen maceralarını anlatıyordu ki bir bebek gerçekten konuşabilseydi neler söylerdi sorusuna, The Rugrats’ten yola çıkarak “macera dolu, akıllıca ve bir yetişkin gibi” cevabı verebilirim.

Nickelodeon gibi bir kanalın en popüler programlarından olan The Rugrats, kült olmuş bölümlerinden sonra 1998 yılında ilk defa sinema filmi olarak karşımıza çıktı. Bir Disney yapımı olmamasına rağmen sinemalarda gişe rekorları kıran film, 141 milyon gibi bir hasılat elde etmişti ve bunun arkasından da bitmek bilmeyen başarılar gelmiş ve bir çok ödüle layık görülmüştü. En son “Emmy” ödülü ile taçlandırılan The Rugrats, kalıcı ve iyi yapılmış bir prodüksiyon olduğunu böylelikle kanıtlamıştı.

Rugrats sinema filminin 20. yıldönümü şerefine The Motion Picture tarafından çıkarılan THE RUGRATS MOVIE: MUSIC FROM THE MOTION PICTURE albümü, yıllar sonra koleksiyon severlere özel LP(plak) olarak piyasaya sunuldu. The Rugrats, Nickelodeon’da yayınlanırken tema müziği besteci ve prodüktör olan Mark Mothersbaugh tarafından yapılmıştı.

Filmin soundtrack albümündeki şarkılar ve alt yapıları da Mark Mothersbaugh’a ait. Kariyerinde ise “Lego Filmi, Otel Transilvanya, Thor Ragnarok, Herbie: Tam Gaz, Alvin ve Sincaplar 3, Dikkat Bebek Var” gibi büyük yapımların müziklerine imzasını atmıştı. 

“The Rugrats Movie” soundtrack albümüne destek veren Elvis Costello, No Doubt, Lenny Kravitz, Patti Smith, Laurie Anderson, Iggy Pop, Jakob Dylan, Beck, B-Real, Lou Rawls, Gordon Gano, Violent Femmes, Lisa Stone, Phife Dawg, Mya, Blackstreet, Cindy Wilson, Mase ve Busta Rhymes gibi isimler “The Rugrats” filmini müzikleri ile daha çok doruğa çıkarıyor diyebilirim. Özellikle No Doubt, Lenny Kravitz, Patti Smith gibi isimlerin de bu projeye destek vermiş olması, akılda kalıcı ve uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir etki yaratmasına sebep olacak.

20. yıla özel “The Rugrats Movie” soundtrack albümü 30 Kasım’da ve LP formatında bütün dünyada satışa çıkacağını belirteyim.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

"Kimsenin yeri dolmuyor ve özlem dinmiyor, sadece uyum sağlamayı öğreniyoruz zamanla..." 

Onu ilk kez "Ajlan & Mine" ile tanımıştık.

Turgay Suat Tarcan, 90`lı yıllara damgasını vuran MİNE ÇAĞLIYAN ile çok hoş ve güzel bir röportaj yaptı.


 

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Geçtiğimiz günlerde İngiliz şarkıcı Lily Allen gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu.

''Ne söylüyorsam onu ima ediyorumdur. Şarkı söylerken yaptığım gibi. İma etmediğim şarkıyı söylemem.''
MICHAEL JACKSON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.