Whitney Houston “Higher Love” ile Geri Döndü !

Selena Gomez, Rita Ora ve Ellie Goulding ile çalışan Norveçli prodüktör Dj Kygo, Whitney Houston’ın “Higher Love” şarkısının yeni versiyonunu yayınladı. Steve Winwoods’ın 1986 yılında yayınlandığı şarkı Whitney Houston’ın 1990 yılında “I’m Your Baby Tonight” albümünün Japonya için yayınlanan versiyonuna bonus olarak dahil edilmişti. Şarkının ruhu bozulmadan yapılan projeye Whitney Houston’ın prodüktör, menajeri Clive Davis ve ablası Patricia Houston’da destek verdi.

Whitney Houston, 1990 yılında “Higher Love” şarkısını ilk defa Tokyo turnesinde seslendirmiş ardından “I Am Your Baby Tonight” albümüne almış, şarkının sahibi Steve Winwood ise Whitney Houston’a minnet ve hayranlık duyduğunu açıklamıştı. Ablası Patricia Houston, Dj Kygo tarafından aranje edilen şarkı hakkındaki duygularını “Bu birlikteliğin amacı hayranlara özel bir paylaşım yapmak değil, yeni nesilin desteğini arkamıza alarak şarkının hayatta kalmasına yardımcı olmak” sözleri ile açıklamıştı. Kendi gibi müzisyen annesi Cissy Houston’da “Bebeğim burda değil, ama şarkısı benimle ve sizinle olacak” açıklaması da duygusal anlara imza atmıştı.

“Higher Love” 2011 yılında Whitney Houston’ın oynadığı “Sparkle” isimli son filminde orjinal versiyon olarak yayınlanmıştı. 2019 versiyonu olan “Higher Love” Billboard listelerini zorlayarak “Dance/Electronic Digital Song Sales” ve “Dance/Electronic Streaming Songs” kategorilerinde birinci sıraya kadar yükseldiğini söylemeliyim. Hatta “Us Magazine” sitesinin düzenlediği “Yaz Mevsiminin Top 10” listesinde şarkı şu anda bir numara olmuş durumda. Dj Kygo, orjinal alt yapıdan biraz sıyrılmak adına müzikal yeteneğini kullanarak şarkıyı yeni ve farklı bir kıvama getirmiş.

Whitney Houston’ın uzun zamandır menajerliği yapan efsanevi Clive Davis’ın gerçekleştirdiği projenin devam niteliği olacak hologram tour ve yayınlanmamış şarkıların olduğu albüm ise sessizliğini koruyor. Whitney Houston’ın 3D teknolojisi ile sahneye aktarılacağı açıklanan turnede şarkıları ise canlı orkestra eşliğinde desteklenecek. Yıllar sonra Whitney Houston’ı o güzel performansları ile tekrardan sahnede görecek olmak ne kadar müthiş bir duygu... Düşünsenize Whitney’in hiç ölmemiş gibi karşınızda olduğunu ve şarkı söylediğini?

Whitney Houston, 2010 yılında Avrupa turnesi kapsamında İngiltere/Newcastle’da sergilediği “I Will Always Love You” şarkısının performansı ile hayranlarının büyük hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuştu. O eski ve güçlü Whitney Houston nerdeydi? Maalesef ki sesi de kalbi gibi yara almış, müzik dünyasını ele geçiren tek gözlü piramit Whitney Houston’ı eski günlerine geri döndürmemişti. Eski eşi Bobby Brown malum örgüt tarafından komut almış ve Whitney Houston’ın hayatını yerle bir etmekle görevlendirilmişti. 2012 Grammy Gecesinden bir gün önce otel odasında son bulan ve herkesi sarsan bir ölüm, Kızı Bobbi Kristina Brown’un 2015 yılında küvette darp edilmiş şekilde baygın bulunması açıklanamayacak sırları ile mezara gitmişti.

Yüzyılın en tanrısal sesi olarak tabir edeceğim Whitney Houston şu anda yaşamıyor olsa bile ışığı hiç sönmeyecek müzisyenlerden biri. Belki de sonsuz evrenin en uzak noktalarında Michael Jackson, Amy Winehouse, Chris Cornell, Dolores O’Riordan, Aretha Franklin, Kurt Cobain, Freddie Mercury, Frank Sinatra, Bob Marley ve Elvis Presley gibi müzisyenler ile birlikte şarkı söylemeye devam ediyordur, haksız mıyım? Dj Kygo ortaklığında aranje edilen “Higher Love” şarkısını arşivinize katmayı sakın unutmayın.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Gurbet G Thang" ile Rap dünyasına merhaba diyen Enizsbey ile Almanya`da şarkısı, klibi ve "Gurbet G"lik üzerine samimi bir röportaj yaptık.

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Dünyanın en zengin rapper`ının kim olduğunu herkes bilmek istiyor. Dünya üzerinde bugün milyon dolarlar kazanan bir çok ünlü rapper var.

 "Tanrı'ya lütuflarından dolayı ve buraya kadar beni getirdiği için teşekkürler ederim"
BRITNEY SPEARS

Tarihte Bugün

Snoop Dogg dünyaya geldi. (1971)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.