Whitney Houston “Higher Love” ile Geri Döndü !

Selena Gomez, Rita Ora ve Ellie Goulding ile çalışan Norveçli prodüktör Dj Kygo, Whitney Houston’ın “Higher Love” şarkısının yeni versiyonunu yayınladı. Steve Winwoods’ın 1986 yılında yayınlandığı şarkı Whitney Houston’ın 1990 yılında “I’m Your Baby Tonight” albümünün Japonya için yayınlanan versiyonuna bonus olarak dahil edilmişti. Şarkının ruhu bozulmadan yapılan projeye Whitney Houston’ın prodüktör, menajeri Clive Davis ve ablası Patricia Houston’da destek verdi.

Whitney Houston, 1990 yılında “Higher Love” şarkısını ilk defa Tokyo turnesinde seslendirmiş ardından “I Am Your Baby Tonight” albümüne almış, şarkının sahibi Steve Winwood ise Whitney Houston’a minnet ve hayranlık duyduğunu açıklamıştı. Ablası Patricia Houston, Dj Kygo tarafından aranje edilen şarkı hakkındaki duygularını “Bu birlikteliğin amacı hayranlara özel bir paylaşım yapmak değil, yeni nesilin desteğini arkamıza alarak şarkının hayatta kalmasına yardımcı olmak” sözleri ile açıklamıştı. Kendi gibi müzisyen annesi Cissy Houston’da “Bebeğim burda değil, ama şarkısı benimle ve sizinle olacak” açıklaması da duygusal anlara imza atmıştı.

“Higher Love” 2011 yılında Whitney Houston’ın oynadığı “Sparkle” isimli son filminde orjinal versiyon olarak yayınlanmıştı. 2019 versiyonu olan “Higher Love” Billboard listelerini zorlayarak “Dance/Electronic Digital Song Sales” ve “Dance/Electronic Streaming Songs” kategorilerinde birinci sıraya kadar yükseldiğini söylemeliyim. Hatta “Us Magazine” sitesinin düzenlediği “Yaz Mevsiminin Top 10” listesinde şarkı şu anda bir numara olmuş durumda. Dj Kygo, orjinal alt yapıdan biraz sıyrılmak adına müzikal yeteneğini kullanarak şarkıyı yeni ve farklı bir kıvama getirmiş.

Whitney Houston’ın uzun zamandır menajerliği yapan efsanevi Clive Davis’ın gerçekleştirdiği projenin devam niteliği olacak hologram tour ve yayınlanmamış şarkıların olduğu albüm ise sessizliğini koruyor. Whitney Houston’ın 3D teknolojisi ile sahneye aktarılacağı açıklanan turnede şarkıları ise canlı orkestra eşliğinde desteklenecek. Yıllar sonra Whitney Houston’ı o güzel performansları ile tekrardan sahnede görecek olmak ne kadar müthiş bir duygu... Düşünsenize Whitney’in hiç ölmemiş gibi karşınızda olduğunu ve şarkı söylediğini?

Whitney Houston, 2010 yılında Avrupa turnesi kapsamında İngiltere/Newcastle’da sergilediği “I Will Always Love You” şarkısının performansı ile hayranlarının büyük hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuştu. O eski ve güçlü Whitney Houston nerdeydi? Maalesef ki sesi de kalbi gibi yara almış, müzik dünyasını ele geçiren tek gözlü piramit Whitney Houston’ı eski günlerine geri döndürmemişti. Eski eşi Bobby Brown malum örgüt tarafından komut almış ve Whitney Houston’ın hayatını yerle bir etmekle görevlendirilmişti. 2012 Grammy Gecesinden bir gün önce otel odasında son bulan ve herkesi sarsan bir ölüm, Kızı Bobbi Kristina Brown’un 2015 yılında küvette darp edilmiş şekilde baygın bulunması açıklanamayacak sırları ile mezara gitmişti.

Yüzyılın en tanrısal sesi olarak tabir edeceğim Whitney Houston şu anda yaşamıyor olsa bile ışığı hiç sönmeyecek müzisyenlerden biri. Belki de sonsuz evrenin en uzak noktalarında Michael Jackson, Amy Winehouse, Chris Cornell, Dolores O’Riordan, Aretha Franklin, Kurt Cobain, Freddie Mercury, Frank Sinatra, Bob Marley ve Elvis Presley gibi müzisyenler ile birlikte şarkı söylemeye devam ediyordur, haksız mıyım? Dj Kygo ortaklığında aranje edilen “Higher Love” şarkısını arşivinize katmayı sakın unutmayın.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Kurtulacağıma benden başka kimse inanmıyordu, ben inandım ve başardım. Öyle kolay kolay bir yere gitmeye hiç niyetim yok."

Eurovision denince akla ilk gelen sanatçılarımızdan birisi olan ve son olarak kanseri yenmesiyle adından söz ettiren ARZU ECE, taa Amerika'da yaşadığı halde bizi kırmadı ve röportaj teklifimizi kabul etti. Bu içten röportajı zevkle okumanız dileği ile...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

redone1

RedOne; kısa sürede bir fenomen haline gelen bir müzik adamı.

''Geleceğin zenci Madonna'sı olmak istiyorum.''
RIHANNA

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.