Whitney ile Yeniden

 
Whitney Houston’ın Dj Kygo ortaklığında yapılan “Higher Love” şarkısı tam anlamıyla rekor kırmış ve müzik listelerinde bir numaraya kadar çıkmıştı. Spotify’de 100 Milyonluk dinleyiciye ulaşan “Higher Love” rekor kırmaya devam ederken, Whitney Houston cephesindesinden heyecanlandıran bir haber aldım.
 
 
Pat Houston, Whitney Houston’a ait “Halfway Through The Night” isimli yeni şarkının haftalar sonra yayınlanacağı açıklamasını yaptı. Şarkının 1990 yılında kaydedildiğini belirten Whitney Houston’ın ablası Pat Houston, ünlü prodüktör Michael Masser’ın aranjesini yaptığı “Halfway Through The Night” şarkısının resmi olarak yayınlanmayan ve Whitney Houston’ın gençlik yıllarında kaydettiği bir şarkı olacağını belirtti.
 
Ve gelelim benim de heyecan ile beklediğim diğer bir habere; Whitney Houston’ın hologram turu hazırlıklarının tamamlandığını açıklayan Base Hologram’ın sahibi Brian Becker, büyük konserin “An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Show” olacağı bilgisini verdi. “Bu konser, Whitney Houston’ın yaşamını, müzikal hayatını, sonsuz mirasını kutlayarak, ikonik ve etkileyici bir şova dönüşecek” açıklamasını yaparken ekip olarak çok heyecanlı olduklarını da belirtti.
 
“I Have Nothing,” “Greatest Love of All,” “I’m Every Woman,” “Run to You,” “Saving All My Love for You,” “I’m Your Baby Tonight,” “All the Man That I Need,” “Queen of the Night,” “I Will Always Love You,” ve “I Wanna Dance with Somebody” gibi hit şarkıların en son teknolojiye sahip, yenilenmiş düzenlemeleri ile sahnede olacağı konser, “Dreamgirls” filminin koreografisini yapan Fatima Robinson tarafından sahneye taşınacak. “An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Show” isimli konser, büyük bir organizasyon ile canlı bir orkestra, dansçılar ve müzisyenler tarafından desteklenecek. Fatima Robinson, klasik dans stillerini hip-hop dansı ile harmanlayan bir yönetmen ve koreograf olarak biliniyor. Daha önce de Michael Jackson, Rihanna ve Mary J. Blige ile çalışan Robinson, bu isimlerin müzik video’larını da yönetmişti.
 
 
Whitney Houston, kuşkusuz her neslin en önemli seslerinden biriydi. Kelimelerin ötesinde büyük yetenek olan Whitney’in sesi dünya sınırlarını aşmış, kariyeri boyunca müzik, moda ve film sektörü ile iç içe olan müzisyen, nesiller boyu çoğu dünya starına ilham kaynağı olmuştu. Dünya Guiness Rekorları tarafından da tescilli olan Whitney, “Tüm zamanların en çok ödüle sahip kadın müzisyeni” ünvanına sahip. Kariyeri boyunca 400 ödül alan müzisyen; 6 Grammy, 22 Amerika Müzik, 16 Billboard Müzik ve 1 Emmy ödülüne sahip, tabii ki liste bunlar ile sınırlı kalmıyor. Ayrıca rekorlar kıran “The Bodyguard,” “Waiting To Exhale” ve “The Preacher’s Wife” isimli filmlerin de başrol oyuncusuydu.
 
 
Whitney Houston’ın herşeye rağmen ailesi ile gurur duyduğu ve hayranlarını çok sevdiği biliniyordu. Yaklaşan bu holografik konser ile kendisinin şaşırtıcı sesini, müzik tutkusu ile birleştirerek hayranlarının gönüllerini fethedeceğinden ve benzersiz bir şov sunacaklarından artık şüphem yok. Şarkı söylerken insanın bütün duyularına dokunan, muhteşem sesi ile kendine hayran bırakan ve özel hissettiren Whitney Houston’ın bu konser ile seyirci arasında duygusal bir bağ kurması da amaçlanıyor. Whitney’in müzik tutkusu ve başarısına saygı niteliğinde olacak holografik konserini büyük bir ihtimal dünya turunda da görme imkanımız olacak.
Base Hologram’ın CEO’su Marty Tudor ise “Whitney Houston çok farklı bir müzisyendi. Bu holografik konser ile onun bıraktığı mirasını yaşatacağız, herkes Whitney’i gerçek sesi, damga vurmuş şarkıları ve dans performansları ile izleyecek. Bu teknoloji de bize sunulan yaratıcı unsurların tümünü kullanacağız, hatta animasyon ve özel efektler de ekleyeceğiz” açıklamasını yapıyor.
 
Hatırlarsanız 2016 yılında Christina Aguilera, “The Voice” isimli ses yarışmasında Whitney Houston’ın olduğu holografik bir performans sergilemiş, “I Have Nothing & I’m Every Woman” şarkılarını birlikte seslendirdikleri program reyting rekoru kırmıştı. “The Voice” yarışmasında kullanılan holografik görüntü Whitney’in hologram turu için hazırlanan örnek bir görüntüydü. Fakat çoğu izleyici Whitney Houston’ın holografik görüntüsünü beğenmemiş, gerçeğini yansıtmadığını söylemişti. Whitney’in ablası Pat Houston; “Bu tepkiler ile karşılaşınca o zaman hazır olan hologram konserin yayınlanmasına izin vermedik.” açıklamasını da yapmıştı. “An Evening With Whitney: Whitney Houston Hologram Show” ile seyircinin yakalanacağı ve beklentilerin karşılanacağı konser ile açılışı yapacakları organizasyon, bu yıl sonu yada en geç 2020 yılının başlarına doğru yayınlanması planlanıyor.
 
“Halfway Through The Night” şarkısı ve “An Evening With Whitney: Whitney Houston Hologram Show” yine rekorlar kıracak bir sahne performansı ile insanların Whitney Houston’a karşı özlemlerini azaltacak nitelikte. Hatta yeni yayınlanacak şarkının hologram konserinin açılış şarkısı olma ihtimali üzerinde de duruluyor. Bende diğer insanlar gibi Whitney Houston’ın ölmediğine ve ölümsüz şarkıları ile yaşadığına inanıyorum. Bu arada Whitney Houston ile ilgili daha çok materyal yayınlanmasını bekliyorum, belki de bu yeni bir başlangıç olacak ? Siz ne düşünüyorsunuz?

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

 

Röportaj

"Kurtulacağıma benden başka kimse inanmıyordu, ben inandım ve başardım. Öyle kolay kolay bir yere gitmeye hiç niyetim yok."

Eurovision denince akla ilk gelen sanatçılarımızdan birisi olan ve son olarak kanseri yenmesiyle adından söz ettiren ARZU ECE, taa Amerika'da yaşadığı halde bizi kırmadı ve röportaj teklifimizi kabul etti. Bu içten röportajı zevkle okumanız dileği ile...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

GANGNAM Style şarkısı ve dansıyla dünyayı kasıp kavuran Güney Koreli PSY’nin klibi, Youtube’da 531 milyon kişi tarafından izlendi. İngiltere ve ABD müzik listelerinin 1 ve 2’nci sıralarına yerleşen şarkıyla dansı, Türkiye’de de  moda oldu. Televizyon şovlarında ve internet videolarında bu dansın benzerleri yapılıyor.

"Gerçekten bir eylemimiz yok aslında. Sadece burda şarkı söyleyip biraz hareket ediyoruz"
JOHN LENNON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.