Yeni Bir Bryan Adams!

Usta Müzisyen Bryan Adams 4 yıllık bir aradan sonra geri dönüyor. 14. Stüdyo albümü “Shine a Light” albümü 1 Mart’ta bütün dünyada yayınlanacak.

1990’ların pop balad kralı Bryan Adams’ı kim unutabilir ki? Hafızalarımıza kazınan “Have You Ever Really Loved a Woman,” Everything I Do ( I Do It For You), Summer of ‘69, She Knows Me, You’re Still Beautiful to Me, Please Forgive Me, Open Road, Star, Heat of the Night, Getaway, Here I Am, Heaven, All for Love, ” ve “Run to You” şarkılarını 90’lara yetişmiş nesiller iyi bilir.

Hatta Barbra Streisand, Sting, Tina Turner, Spice Girls grubundan Melanie C, Pavorotti, Michael Buble, Rod Stewart ve Elton John ile yaptığı düet şarkılar ile kariyerine başarıdan başarıya koşan Kanada’lı müzisyen müzik hayatına 80’lerde başladı. Bryan Adams jenerasyonunun en iyi ses ve bestecilerinden biri olarak müzik dünyasında sayılı müzisyenler arasında hep kaldı.

Sert ve güçlü bir sese sahip olması, yazdığı romantik şarkı sözleri, Heavy metal, Country ve Blues'dan etkilenilmiş melodik tınılar, bazen hard rock bazende melodik rock balladlarının birleşimini Bryan Adams’ın müziği olarak tarif edebilirim. 1980 yılında kendi ismini taşıyan ilk albümünü çıkaran Adams, kariyeri boyunca toplamda 13 albüm, 5 canlı konser albümü ve toplamda 77 single yayınladı.

Daha enerjik ve yenilenmiş bir Bryan Adams göreceğimiz yeni albüm 1 Mart’ta yayınlanacak. “Shine a Light” albümünde toplamda 12 şarkı bulunuyor ve sürpriz bir düet yer alıyor. Latin müzisyen Jennifer Lopez ile yorumladığı “That's How Strong Our Love Is". Açıkcası Jennifer Lopez’in sesini çok beğenmem hatta etkili seslerden olduğunu düşünmüyorum fakat Latin dünyasındaki etkisini asla unutmamak gerek. Jennifer Lopez’i kendi dili İspanyolca’da daha başarılı buluyorum belki de kulak aşinalığı olabilir ve Jennifer Lopez düeti belki de bu ön yargımı tamamen kıracak. Bryan Adams muhtemel bu şarkıya kendi tarzını yansıtmış olabilir yada tam tersi. Güzel bir pop/ballad şarkı, hareketli bir country/pop yada tamamiyle ballad bir şarkı olabilir. Heyecan ile beklediğim bu şarkıyı tabii ki yeni albüm yayınlandığı zaman göreceğiz. Belki albüm çıkmadan ikinci single olarak dinleyeceğiz. Bu arada 1990 yılında Julia Roberts ve Richard Gere’in başrollerini paylaştığı ve tüm zamanların en romantik/komedi filmlerinden biri olan “The Pretty Woman” filminin müzikali için stüdyoya giren Bryan Adams, 20 şarkılık bir müzikal albüm çıkarmıştı.

Albümün kendi ismini taşıyan ilk single’ı “Shine A Light” şarkısına tek kelimeyle bayıldım! İngiliz müzisyen Ed Sheeran ve Bryan Adams imzalı şarkının aslında bilindik bir hikayesi var. Dublin’deki bir konser sırasında tanışan Bryan Adams ve Ed Sheeran daha sonra işbirliği için temas halinde kaldıklarını söyledi. Ed Sheeran ile birlikte “Shine A Light” şarkısını yazar yazmaz albümün ismi ve ilk single’ı olarak karar kıldıklarını belirten Bryan Adams ve Ed Sheeran’ın bu güzel ortaklığı oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Cd, Kaset ve Plak olarak yayınlanacak “Shine A Light” albümünde ayrıca “Whiskey in the Jar” isimli bir geleneksel İrlanda şarkısı bulunuyor.

En güzel ve karizmatik erkek seslerinden birine sahip olan Bryan Adams’ın “Shine A Light” albümünü heyecanla bekleyenlerden biri de benim. Tarzı, sesi ve stili ile her zaman diğer müzisyenlerden ayrılan Bryan Adams’ın diğer albümlerinde olduğu gibi yeni yayınlayacak bu albümünde de bir yıldız gibi parlayacağından şüphem yok.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Ossi Müzik, Kalan Müzik ve Ada Müzik gibi firmaların yaptığı çalışmalar ya da arşivciler olmasa Türkiye'nin müzik arşivi diye bir şey yok. Sahaflar ve eskicilerinde işte eski materyallerin kurtarılmasında oynadığı rol büyük ayrıca."

SadeceMuzik.Net sitesi olarak bugüne kadar ünlü sanatçılarla röportaj yapmıştık. Bundan sonra artık müzik sektöründe farklı meslekler yapan kişilerle de röportaj yapmaya karar verdik. Bunun ilk örneği plakçıları temsilen Atlas Sahaf’ın sahibi ERDEM KUTLU oldu.

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Eskiden Rock N Roll dinlediğini söyleyen 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmacısı Birsen Teyze hiç düşünmeden verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

"Müzik, erkeklerin kalbini alevlendirmeli, kadınların ise gözünü yaşartmalıdır"
BEETHOVEN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.