Yeni Bir Bryan Adams!

Usta Müzisyen Bryan Adams 4 yıllık bir aradan sonra geri dönüyor. 14. Stüdyo albümü “Shine a Light” albümü 1 Mart’ta bütün dünyada yayınlanacak.

1990’ların pop balad kralı Bryan Adams’ı kim unutabilir ki? Hafızalarımıza kazınan “Have You Ever Really Loved a Woman,” Everything I Do ( I Do It For You), Summer of ‘69, She Knows Me, You’re Still Beautiful to Me, Please Forgive Me, Open Road, Star, Heat of the Night, Getaway, Here I Am, Heaven, All for Love, ” ve “Run to You” şarkılarını 90’lara yetişmiş nesiller iyi bilir.

Hatta Barbra Streisand, Sting, Tina Turner, Spice Girls grubundan Melanie C, Pavorotti, Michael Buble, Rod Stewart ve Elton John ile yaptığı düet şarkılar ile kariyerine başarıdan başarıya koşan Kanada’lı müzisyen müzik hayatına 80’lerde başladı. Bryan Adams jenerasyonunun en iyi ses ve bestecilerinden biri olarak müzik dünyasında sayılı müzisyenler arasında hep kaldı.

Sert ve güçlü bir sese sahip olması, yazdığı romantik şarkı sözleri, Heavy metal, Country ve Blues'dan etkilenilmiş melodik tınılar, bazen hard rock bazende melodik rock balladlarının birleşimini Bryan Adams’ın müziği olarak tarif edebilirim. 1980 yılında kendi ismini taşıyan ilk albümünü çıkaran Adams, kariyeri boyunca toplamda 13 albüm, 5 canlı konser albümü ve toplamda 77 single yayınladı.

Daha enerjik ve yenilenmiş bir Bryan Adams göreceğimiz yeni albüm 1 Mart’ta yayınlanacak. “Shine a Light” albümünde toplamda 12 şarkı bulunuyor ve sürpriz bir düet yer alıyor. Latin müzisyen Jennifer Lopez ile yorumladığı “That's How Strong Our Love Is". Açıkcası Jennifer Lopez’in sesini çok beğenmem hatta etkili seslerden olduğunu düşünmüyorum fakat Latin dünyasındaki etkisini asla unutmamak gerek. Jennifer Lopez’i kendi dili İspanyolca’da daha başarılı buluyorum belki de kulak aşinalığı olabilir ve Jennifer Lopez düeti belki de bu ön yargımı tamamen kıracak. Bryan Adams muhtemel bu şarkıya kendi tarzını yansıtmış olabilir yada tam tersi. Güzel bir pop/ballad şarkı, hareketli bir country/pop yada tamamiyle ballad bir şarkı olabilir. Heyecan ile beklediğim bu şarkıyı tabii ki yeni albüm yayınlandığı zaman göreceğiz. Belki albüm çıkmadan ikinci single olarak dinleyeceğiz. Bu arada 1990 yılında Julia Roberts ve Richard Gere’in başrollerini paylaştığı ve tüm zamanların en romantik/komedi filmlerinden biri olan “The Pretty Woman” filminin müzikali için stüdyoya giren Bryan Adams, 20 şarkılık bir müzikal albüm çıkarmıştı.

Albümün kendi ismini taşıyan ilk single’ı “Shine A Light” şarkısına tek kelimeyle bayıldım! İngiliz müzisyen Ed Sheeran ve Bryan Adams imzalı şarkının aslında bilindik bir hikayesi var. Dublin’deki bir konser sırasında tanışan Bryan Adams ve Ed Sheeran daha sonra işbirliği için temas halinde kaldıklarını söyledi. Ed Sheeran ile birlikte “Shine A Light” şarkısını yazar yazmaz albümün ismi ve ilk single’ı olarak karar kıldıklarını belirten Bryan Adams ve Ed Sheeran’ın bu güzel ortaklığı oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Cd, Kaset ve Plak olarak yayınlanacak “Shine A Light” albümünde ayrıca “Whiskey in the Jar” isimli bir geleneksel İrlanda şarkısı bulunuyor.

En güzel ve karizmatik erkek seslerinden birine sahip olan Bryan Adams’ın “Shine A Light” albümünü heyecanla bekleyenlerden biri de benim. Tarzı, sesi ve stili ile her zaman diğer müzisyenlerden ayrılan Bryan Adams’ın diğer albümlerinde olduğu gibi yeni yayınlayacak bu albümünde de bir yıldız gibi parlayacağından şüphem yok.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Herşey „birdenbire“ oldu!"

Aykut Balcı, Türkçe rap müziğinin önde gelen isimlerinden Yener Çevik ile yeni albümü üzerine güzel bir röportaj yaptı. Okumak için şöyle buyurun...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Türk sanat müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Müzeyyen Senar 100 Yaşında!

''İnsanlar üst üste salamura gibi yığılmışlar, biraz yüksek volümlü müzik yaparsam, belki yerlerinden kalkarlar.''
JIMI HENDRIX

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.