Yeni ve Güçlü Bir Yetenek: Lizzo!

Lizzo bu yıl gerçek patlamasını “Cuz I Love You” şarkısıyla yaptı. Gerçek ismi Melissa Jefferson olan Lizzo, İlkbahar’ın en çok beklenen albümleri arasında yer alan “Cuz I Love You” ile bütün dengeleri değiştirmeye geliyor.

Minnesota’da doğup Texas’ta müzik hayatına başlayan Lizzo, Indie türü müzik yapan gruplardan “The Chalice” ile kendi tarzı olan “R&B ve Electro Soul-Pop” türlerini harmanlayarak farkındalık yarattı. 2012 yılında teklif gelince grup ile birlikte We Are The Chalice’ı yayınlayan Lizzo, bu albüm ile sadece yerel bir başarıya imza attı. Bundan sonrası Lizzo için çok daha iyi olacaktı. 2013 yılında “Lizzobangers” adlı ilk solo albümünü yayınlayan Lizzo, müzik otoritelerince başarılı bulunan bir albüm yapmış ve bundan sonra yayınlanacak albümleri için Lizzo’nun kendinden emin adımlar ile yürümesini sağlamıştı. 2015 yılında ise “Big Grrrl Small World” adlı ikinci albümünü yayınlayan Lizzo bu albümden “Coconut Oil” adlı şarkıyı hit olarak çıkarmayı başarmıştı.

Yaz aylarının başında yayınladığı single “Boys” ile 2018 yılının en iyi şarkıları arasına giren Lizzo yine R&B, Indie ve Retro Electro Soul-Pop tarzlarını harmanlayan seslerden biri olarak dünya müzik piyasasında yer edinen müzisyenler arasına girdi.

Melissa Jefferson’ın büyük beden bir kadın olmasına rağmen aslında hiç göze batmıyor nedeni de sahip olduğu muhteşem sesi. Kendi de büyük beden bir kadın olmasına aldırış etmiyor. Benim için ses faktörü oldukça önemli. İnanın her video ve şarkıyı ses odaklı dinliyorum. Böyle güzel seslerin piyasaya çıkarılmasını da sonuna kadar destekliyorum. Belki bir Aretha Franklin yada Whitney Houston çıkmaz ama onlara yakın seslerin müzik piyasası içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Müzik sadece dans showlarından oluşan bir öge değil göze hitap ettiği kesinlikle doğru, fakat iyi bir sese sahip olan müzisyenin arkasında dansçılara ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sesini enstürman gibi kullanacağı için sahnede bir kaç dans hareketi yapması bile yeterli olacaktır. Emin olun sesi olup da sahnede sadece şarkı söyleyen bir müzisyen kendini dinlettiriyor ve gözünüz dans şovlarını aramıyor. Kulağınızın aradığı tek şey ses oluyor. İşte Lizzo da böyle güzel sese sahip kadınlardan biri.

Geçtiğimiz Temmuz ayında albümden ilk single olarak yayınladığı “Juice” şarkısı funk-pop’un en lezzetli halini barındırdığı şüphesiz. The Ellen Show ve The Today Show’da eğlence ve müzik dolu anlar yaşatan Lizzo performansı ile herkesi kendine hayran bıraktı. Albümünde ismini taşıyan “Cuz I Love You” şarkısının klibini yayınlayan Lizzo, geri dönüşlerden oldukça memnun. Bende şarkıyı çok beğendim hatta bağımlılık yarattığını bile söyleyebilirim. Böyle güzel ve güçlü seslerin bütün dünyayı ele geçirmesini istiyor ve kötü seslerin müzik piyasasından silinmesi gerektiğini düşünüyorum.

12 Nisan’da başlayacak ve 2 gün boyunca dünyanın en iyi festivallerinden biri “Coachella” sahnesinde olacak Lizzo, sevenlerine ve onu yeni tanıyanlara keyifli bir o kadar da müzik dolu anlar yaşatacak. 19 Nisan’da yayınlanacak “Cuz I Love You” albümüne ait ilk single albümün kendi ismini taşıyor. Hatta Lizzo bu şarkıyı 10 dakikada yazdığını söylüyor. Albümdeki en büyük sürpriz’in ise “Tempo” adlı şarkıda Missy Elliot’ın Lizzo ile birlikte düet yapması olacak.

Merhum Ahmet Ertegün’ün sahibi olduğu Atlantic Records’tan yayınlanacak “Cuz I Love You” albümünü mutlaka keşfe çıkın belki kendinizden birşeyler bulabilirsiniz.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Bugün 29 Ağustos 2018, yani Michael Jackson'ın 60. doğum günü... O yüzden dünyanın dört bir yanında Popun Kralının anısına etkinlikler düzenleniyor. Türkiye'de de çeşitli kutlamalar yapılıyor. Örneğin bu akşam saat 21:00’de DJ Kaan Yüceil'in performansı eşliğinde The Populist, pop müziğin efsane ismi Michael Jackson’un 60. yaş  gününü Bomontiada şubesinde gerçekleşecek partiyle kutlayacak. Michael Jackson'ın Türk hayranlarından oluşan www.mjturkiye.com sitesi ise onu farklı bir şekilde anma kararı aldı. Kimsesiz çocukları gülümsetmeyi amaçlayan bu etkinlik nedeniyle mikrofonumuzu MJTurkiye.com forum editörü Arzu Hanım'a uzattık.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Bilimsel anlamda oldukça önemli çalışmaların gerçekleştirildiği Harvard Üniversitesi , bitirme tezi olarak verilen “rap albüm” alanında bir ilk olmayı başardı.

''Ünlü olmanın bana verdiği tek iyi şey restoranda iyi bir masa kapıyor olmam..''
DAVID BOWIE

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.