Cem Karaca & Moğollar`ın 1973 Ankara Konseri Plakta

Yıl 1973. Ocak ayının son akşamı... Sevgili dostlarım Cem, Cahit, Taner ve Ayzer ile Ankara'da Güneypark kulisindeyiz...

Az sonra ilk kez birlikte Ankara'lı müzikseverlerin karşısına çıkacaklar. Hepimiz 20'li yaşların heyecanını yaşıyoruz... Sahne karardı, gitar ve divan curası ile Cahit Berkay, basgitarı ile Taner Öngür ve davuluyla Ayzer Danga yerlerini aldılar... Ve Cem Karaca o muhteşem sesiyle "Merhaba gençler ve her zaman genç kalanlar, huzurunuzda biz Cem Karaca-Moğollar" deyince inanılmaz bir alkış tufanı... İzleyenler büyülenmiş durumda...

Konser sonrası Monaco Oteli'nde Cem'in odasındayız... Keyfimiz yerinde...1972 yılında Cem ve Cahit'in tesadüfen karşılaşıp o ilginç değişime (Cem Karaca-Kardaşlar, Ersen-Moğollar) karar verilen anı konuşuyoruz. Aramızda olmayan müzisyen arkadaşlarımız için övgü dolu sözler dolaşıyor odada. O sırada ben "Arkadaşlar, bu geceyi, daha doğrusu konserinizi ölümsüzleştirmemiz gerek" deyince, Taner "O zaman bir stüdyoya girelim ve aynen böyle çalalım" diye devam etti. Cem de noktayı koydu "Stüdyoya gidelim, parça aralarında konuşalım, güzel bir anı olur hepimize"...


Bir anda masa etrafında bulduk kendimizi... Saman kağıtlar üzerinde Cem'in el yazısı ile tüm akış bittiğinde sabahın ilk ışıkları odayı doldurmuştu... Son söz benden çıktı "Bugün dinlenin ve yarın bir saatte bu kaydı bitirelim."...Onlar yataklara, ben stüdyo için ön hazırlıklara...1 Şubat dinlenmece ve 2 Şubat 1973'te bu tarihi kaydı bitirmece...

İşte koleksiyonunuzda yer alması "Cem Karaca-Moğollar 2.2.1973 Ankara" albümünün kısa hikayesi... Ve şimdi bu çok özel albüm, Universal Müzik Taksim Edisyon etiketi ile tüm Türkiye'de!


180 gram, açılır kapaklı (gatefold), içinde 6 sayfa Cem Karaca'nın el yazılarının olduğu özel insert ve poster olan Plak...TAM 43 yıl aradan sonra 2.2.2016 tarihinde tüm Türkiye'de müzik marketlerde yerlerini alacak!

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

Türk rock müziğinin seslerinden Aslı Gökyokuş, 23 Kasım Cuma günü Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşacak yepyeni albümünün ilk klibini albümle aynı adı taşıyan şarkısı "Dünya"ya çekti.

Galeri Haber

Dünyanın sayılı DJ`lerinden David Guetta hakkında bilinmesi gereken 10 önemli bilgiyi sizin için derledik.

Özel Haber

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

''Müzik yalan söylemez. Eğer dünyayı değiştirebilecek bir şey varsa o da gerçek müziktir.''
JIMI HENDRIX

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.