Fransa'nın Yeni Yıldızı: JAIN!

FRANSA’NIN YÜKSELEN YENİ YILDIZI JAIN “COME” ŞARKISI İLE TÜM DÜNYANIN DİKKATİNİ ÜZERİNE ÇEKMEYİ BAŞARDI!

Fransa’nın adını dünyaya duyuran bir diğer isim Zaz’a rakip gösterilen Jain’in son albümü “Zanaka”da yer alan “Come” şarkısının video klibi kısa bir sürede 6 milyona yakın kez izlendi. Herkesin dikkatini çeken sempatik sanatçının enerjik şarkısı radyoların da listelerinde üst sıralara yerleşti.

Sadece ülkesi Fransa’da değil Avrupa’da ve ülkemizde de her yaştan ve farklı türden müzik dinleyicisinin beğenisi kazanan Jain, müzikal idolleri olarak Nina Simone ve Amy Winehouse’u gösteriyor ve Buena Vista Social Club’dan Kavinsky’e uzanan farklı türler dinlediğini belirtiyor.

Paris, Senegal, Madagascar, Dubai gibi farklı yerlerin kültürlerinden ve müziklerinden etkilenen sanatçı müziğinde de bu etkileri hissettirmeyi amaçladığını belirtiyor. Kendini dünya vatandaşı olarak tanıtan Jain, sizi Kongo’da prodüktör Mr. Flash ile tanıştırabilir ya da onunla Lübnanlı şarkıcı Fairuz veya Nijeryalı Fela Kuti’nin müzikleri üzerine sohbet edebilirsiniz. 16 yaşında tanıştığı Yodelice’in etkisi ile ritimlerdeki sadeliği elektronik müzikle harmanlayan Jain, beat ve Afrika ezgilerinin de müziğinde etkili olduğunu belirtiyor.

Ülkemizde de özellikle gençlerin ilgisini çeken Jain, Türkiye’nin önde gelen pek çok radyo listesinde yer alırken, Shazam listesinde de şimdiden ilk 20’ye girdi.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

En son 2017 yılında yayınladığı albümü Revival ile hayranları ile buluşan Eminem bir sürpriz yapıp yeni albümünü 30 Ağustos'ta hayranları ile buluşturdu.

Galeri Haber

Ajlan Büyükburç

Ajlan-Mine grubuyla Aralık 1993'te yayımlanan "Aşkolsun" adlı ilk albümleri büyük bir başarı yakalamıştı. Aynı zamanda Erol Büyükburç`un da kızı olan Ajlan, 22 Temmuz 1999'da Muğla'nın Fethiye ilçesi yakınlarında sabah saatlerinde geçirdiği trafik kazası sonucu henüz 29 yaşındayken yaşamını yitirdi.

Özel Haber

Tanıtım

 
Kardelen ilk single çalışması ‘Şanıma İnanma’ ile müzikseverlerin karşısında!

''Müziğimde bir tür veya etiket yok. Bu benim; ve kendi iç yüzümü insanlarla paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyorum.''
BEYONCE

Magazin

Genç şarkıcı Aleyna Tilki'nin geçtiğimiz günlerde  bir videosu paylaşılmış ve o görüntüler için de uyuşturucu kullandığı iddia edilmişti. Şu sıralar Amerika'da yaşayan Aleyna Tilki bu ilginç görüntüleri ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.