Fransa'nın Yeni Yıldızı: JAIN!

FRANSA’NIN YÜKSELEN YENİ YILDIZI JAIN “COME” ŞARKISI İLE TÜM DÜNYANIN DİKKATİNİ ÜZERİNE ÇEKMEYİ BAŞARDI!

Fransa’nın adını dünyaya duyuran bir diğer isim Zaz’a rakip gösterilen Jain’in son albümü “Zanaka”da yer alan “Come” şarkısının video klibi kısa bir sürede 6 milyona yakın kez izlendi. Herkesin dikkatini çeken sempatik sanatçının enerjik şarkısı radyoların da listelerinde üst sıralara yerleşti.

Sadece ülkesi Fransa’da değil Avrupa’da ve ülkemizde de her yaştan ve farklı türden müzik dinleyicisinin beğenisi kazanan Jain, müzikal idolleri olarak Nina Simone ve Amy Winehouse’u gösteriyor ve Buena Vista Social Club’dan Kavinsky’e uzanan farklı türler dinlediğini belirtiyor.

Paris, Senegal, Madagascar, Dubai gibi farklı yerlerin kültürlerinden ve müziklerinden etkilenen sanatçı müziğinde de bu etkileri hissettirmeyi amaçladığını belirtiyor. Kendini dünya vatandaşı olarak tanıtan Jain, sizi Kongo’da prodüktör Mr. Flash ile tanıştırabilir ya da onunla Lübnanlı şarkıcı Fairuz veya Nijeryalı Fela Kuti’nin müzikleri üzerine sohbet edebilirsiniz. 16 yaşında tanıştığı Yodelice’in etkisi ile ritimlerdeki sadeliği elektronik müzikle harmanlayan Jain, beat ve Afrika ezgilerinin de müziğinde etkili olduğunu belirtiyor.

Ülkemizde de özellikle gençlerin ilgisini çeken Jain, Türkiye’nin önde gelen pek çok radyo listesinde yer alırken, Shazam listesinde de şimdiden ilk 20’ye girdi.

SİZDEN!

...

Tanıtım

WHAT DA FUNK'IN YILDIZLAR GEÇİDİ ALBÜMÜ: WDF1 iTunes'da En Çok Ön Sipariş Edilen Albümlerde 1. Sıraya Yerleşti!

Haftanın Özeti

 
Herkese merhaba;
 
Bu hafta
...

''İhtiyacımız olan sadece sevgiydi.''
BOB MARLEY

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.