2019 Yılının En İyi Yerli ve Yabancı Şarkıları

Bildiğiniz gibi 2015 yılından beri her sene "Sadece Müzik" sitesi ziyaretçileri için bir rehber niteliğinde olan bir liste yapıp o yılın en iyi şarkılarını derlemeye çalışıyorum. Her defasında da bazı şarkıları unutup "Tüh neden listeme almadım ki?" diye düşündüğüm oluyor. 2019 yılı için "Yıl içerisinde beğendiğim şarkıları not edeceğim, böylece unutmam" diye bir plan yapmıştım ama evdeki hesap çarşıya uymadı ve bu sene de son dakikaya bıraktım. 40 şarkı ile sınırlı tuttuğum listemden yine de memnunum. Unuttuklarım varsa affola...

2019 yılı Türkçe Rap için altın bir yıl oldu. Zaten listemde de bunu hissedeceksiniz. Özellikle de sosyal sorunlarla ilgili şarkılar revaçtaydı. Bu şarkıların başında da Şanışer'in "Susamam" projesi geliyor. Michael Jackson'ın dahi bu sene yayınlanmamış şarkısı ortaya çıksaydı bile bu parçayı birinci yapardım gibime geliyor. Çünkü sadece yılın değil, belki de son yılların en önemli şarkısı diyebilirim. Dinlerken insanın tüyleri diken diken oluyor. Listeme herkes tek parçayla girebildiği için şarkıda emeği geçen Fuat Ergin, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle'nin başka şarkısını koyamadım. Popçulardan Bahadır Tatlıöz'ün de "Kına" projesine katılan Bulutsuzluk Özlemi, Gökhan Türkmen, Kubat, Mehmet Erdem, Pi ve Tepki de zira böyle duyarlı bir şarkının parçası oldukları için grupça bir eserle temsil edildiler. Jackson ailesini de listeye bu sene bu kez Jermaine Jackson'ın oğlu Jaafar Jackson soktu. Lafı uzatmadan listeme geçiyorum:

İŞTE 2019'UN EN İYİ 40 ŞARKISI:

Sayfa 1 / 41

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

2013 yılından beri birçok live setini dinleyiciyle paylaşan Hey! Douglas’ın ilk albümü Marşandiz, tüm dijital platformlarda, müzikseverlerin karşısında!

Galeri Haber

Yüzyılın en başarılı pop şarkıcılarından Lady Gaga hakkında ilginç bilgileri sizin için derledik...

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

''Hayalet katiliyim ben, tanıklık eden kutsal cezama. işte böyle; eğlence yok artık, tüm zevklerin ölümü geldi''
JIM MORRISON

Teknoloji

 
Artık müzik GIF'lerini Snapchat ile gönderebilirsiniz. Businessinsider.com'un haberine göre; bu müzik GIF sohbet uygulaması TuneMoji'nin entegrasyonu sayesinde mümkün.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

M.J.'ın efsane "Thriller" albümü listelerde 1 numaraya yükseldi ve 37 hafta boyunca orda kaldı (1983)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.