Dünyanın En İyi 50 Diva Albümü

Son yazılarımın birinde "Eğer Türkçe Pop Müziğinde yeni bir 4 yapraklı gonca gerekseydi bunlar hangi isimler olurdu?" tartışmasına ben de katılmıştım. Sonra yabancı müzikte de böyle bir yazı yazmaya karar vermiştim. Aslında amacım "Yabancı Pop Müzikte 4 Yapraklı Gonca Kimlerden Oluşuyor?" temalı bir yazı yazmaktı ama işin içinden çıkamadım. Çünkü bunu hak eden birçok kadın sanatçı olduğunu fark ettim. Ben de "En iyisi yabancı müzikte en iyi diva albümlerini sıralayayım" dedim ve yazının konsepti bu yönde gelişti. 

İlk önce kategorisini karışık yapacaktım. Kız gruplarından VH1 kanalının düzenlediği Divas Live konser serisine kadar yelpazem geniş olacaktı ama sonra bu yazıyı yabancı bayan şarkıcıların solo albümleriyle sınırlı tutmaya karar verdim. Fakat görsel için çektiğim fotoğrafların birinde yine de "Divas Las Vegas", "VH1 Divas Live" ve "Divas Live/99" albümlerine yer verdim.

Çünkü bu konser serisinde Mariah Carey, Gloria Estefan, Shania Twain, Aretha Franklin, Carole King, Celine Dion, Cher, Tina Turner, LeAnn Rimes, Brandy, Faith Hill, Whitney Houston, Mary J. Blige, Chaka Khan, Anastacia, Shakira, Dixie Chicks ve Stevie Nicks gibi önemli divalar şarkı söylemişler ve efsanevi düetlere imza atmışlardı. Adeta "Nasıl diva olunur?" dersi niteliğindeydi. Hatta erkek olmasına rağmen Elton John bile bu konser serisine katılmıştı. "VH1 Divas 2000: A Tribute to Diana Ross" konseri de gerçekleşmişti ama maalesef bu konserin albümüne sahip olamadım. Neyse, işte diva olmaktan ziyade diva doğanların listesi:

Sayfa 1 / 51

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm


 
Cadılar Bayramı için özel hazırlanmış “Stranger Things” dizisinin soundtrack albümü “Hallowen Sounds From The Upside Down” ismi ile satışa çıktı.

Galeri Haber

"Sanatçıların televizyona ilk çıkış" serimize bu hafta da yabancı gruplarla devam ediyoruz.

Özel Haber

10 Kasım

...

Umut E. ERKİ yazdı

"İnsanlar bana ‚Sen şarkı yazamazsın, enstruman çalmayı bilmiyorsun‘ dediler, ama benim 10 tane Altın plağım var.''
SONNY BONO

Teknoloji

 
Artık müzik GIF'lerini Snapchat ile gönderebilirsiniz. Businessinsider.com'un haberine göre; bu müzik GIF sohbet uygulaması TuneMoji'nin entegrasyonu sayesinde mümkün.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.