En İyi 15 Boyband Albümü

THE VERY BEST OF THE JACKSONS


Evet, Beatles'tan The Beach Boys'a seyircileri çığlık çığlığa bağırtan erkek grupları daha önceden de olmuştu ama daha çok rock ağırlıklıydı bu gruplar... O yüzden onları direk kategori dışı bıraktığımızda dans eden, pop müzik yapan boyband'lerin asıl atası Popun Kralı Michael Jackson'ın liderlik ettiği ve 60'lı yıllarda sektöre merhaba diyen The Jackson 5 olmuştur. Onlardan sonra gelenlerin tek yaptığı sonradan The Jacksons adını alan grubu dans figürlerine kadar taklit etmekti. Bu yüzden hiç düşünmeden onları birinci sıraya yerleştirdim. Aslında geçtiğimiz günlerde YouTube kanalımda paylaştığım videoda da görebileceğiniz gibi Jackson Five ve The Jacksons albümlerinde eksiğim yok.

Fakat The Jackson 5ive albümleri arasında bir türlü seçim yapamadım. Hemen hemen hepsi bir başyapıt çünkü... Birini koysaydım öbürlerine haksızlık olacaktı. Ben de işin kolayına kaçarak Greatest Hits derlemeleri arasındaki en sevdiğim albüm olan "The Very Best Of The Jacksons"ı listenin zirvesine yerleştirmeye karar verdim. Çünkü ilk CD, "I Want You Back", "I'll Be There", "ABC", "Dancing Machine", "The Love You Save" gibi Motown hitlerini barındırıyor. İkinci CD'de ise "Blame It On The Boogie", "Shake Your Body (Down To The Ground)", "Can You Feel It?", "Torture" gibi Epic & Sony dönemi parçaları yer alıyor. "2300 Jackson Street" şarkısının ise ayrı bir önemi var. Çünkü Janet Jackson, Rebbie Jackson, 3T gibi müzikle uğraşan diğer Jackson sülalesi üyeleri de efsanevi gruba eşlik ediyor. The Jacksons sadece dans figürleri ile boyband'lere örnek olmadı. Biliyorsunuz ki, klasik boyband hareketlerinden birisi slow şarkıda taburelere oturup ortamı sakinleştirmektir. Bunu 90'lı yılların gruplarından yıllar önce The Jacksons bu albümde de bulunan "Dreamer"ın performanslarında yapmıştı bile... Bu arada daha önceden de yazmış olabilirim ama grup üyesi Jermaine Jackson ile 2011 yılında tanışma ve bir CD'lerini imzalatma şansını elde etmiştim.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

Her projesinde farklı ve yenilikçi işlere imza atan sanatçı Can Bonomo, ''Ruhum Bela'' isimli 5. albümünü Avrupa Müzik markasıyla dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Galeri Haber

Sizlere 80`li ve 90`lı yılların şarkıcı ve gruplarının şimdiki hallerinden bir demet hazırladık..

Kimisi yıllanmış şarap sözüne layık, kimisi de yıllar sonra epey yaşlanmış durumda...

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

''Aptallar çok kolay aşık olurlar derdim, küçümserdim, çok gülerdim, ama seni tanıyınca bende yepyeni bir aptaldım artık.''
ELVIS PRESLEY

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Brian Molko dünyaya geldi. (1972)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.