Türkiye'nin En İyi ERKEK Solo ROCK Albümleri

Page 3

1- BARIŞ MANÇO - Sözüm Meclisten Dışarı: Benim Türkiye’de hem popta, hem rockta erkeklerde bir numaradaki ismim rahmetli Barış Manço’dur. Zaten sizlere yaptığım ankette de en çekişmeli geçen “Türkçe Rock Müziğinin Kralı” kategorisinde siz de 1.liği Barış Abi’ye layık görmüştünüz. “Türkçe Pop Müziğinin Kralı” kategorisinde ise ikinci sıraya yerleştirmiştiniz. Ben de birinciliği kafadan verdiğim Barış Manço’dan albüm seçerken rock ağırlıklı bir çalışma olmasına dikkat ettim ve zaten “Sözüm Meclisten Dışarı”nın en iyi Manço albümü olduğunu düşünüyorum. Twist rock ile kariyerine başlayan Barış Manço, belki de bu albüm ile progressive rock’ı da Türkiye’de ilk deneyen kişiydi. Klavye solosu ile dikkat çeken, Türkiye’nin en büyük slow hitlerinden “Gülpembe” de bu albümde, Nazan Şoray için yazdığı “Hal Hal” da bu albümde, hala devam eden köprü geçiş ücretini eleştirdiği “Ali Yazar Veli Bozar” da bu albümde… Şarkıların hepsi birer klasik oldu zaten ama favori şarkım, tabii ki de Türkçe Rock’ın en iyi örneklerinden birisi olan “Dönence”…

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın yeni albümü için geri sayıma başladı. Akalın, kariyerinin 11 ‘ncı albümünü doğum günü olan 23 Nisan’da çıkaracak.

Galeri Haber

Sizlere 80`li ve 90`lı yılların şarkıcı ve gruplarının şimdiki hallerinden bir demet hazırladık..

Kimisi yıllanmış şarap sözüne layık, kimisi de yıllar sonra epey yaşlanmış durumda...

Umut E. ERKİ yazdı

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim"
DEDE EFENDI

Teknoloji

Gücü her geçen gün artan sosyal medya, özellikle ünlüler ve sevenleri arasında cok büyük bir köprü kurmuş bulunmakta.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.