Türkiye'nin En İyi ERKEK Solo ROCK Albümleri

Page 23

Yine de rock ve pop’a öncülük eden Türk efsaneleri arasında erkeklerden bir tek Erkin Koray ve İlhan İrem kaldı. Tanju Okan’dan Barış Manço’ya, Cem Karaca’dan Berkant’a, Kayahan’dan Erol Büyükburç’a kadar tüm eski erkek megastar’ları kaybettik. Bayanlardan yaşayanlar daha çok var. O yüzden Allah Erkin Koray’a uzun ömürler versin. Benim eleştirdiğim tek nokta uzun saçları ve elinde tuttuğu gitarı dışında onun rock müzik yaptığına inanmamamdı. Ben zaten “Sadece rock dinlerim” diye olaya at gözlüğüyle bakanlardan değilim. Her anın, her farklı psikolojinin farklı müzik ihtiyacı vardır. Bazen aşırı yumuşak müzik dinleyerekten kafa dinlemek istersiniz, bazen tempolu müziklerle coşmak ve içinizdeki enerjiyi dışa vurarak dans etmek istersiniz, bazen de isyan edip heavy metal’e kadar varan sert müziklerle kendinizi ifade edersiniz. Kayıplardan bahsetmişken… Geçtiğimiz günlerde 2015 yılı birini daha aramızdan aldı. Çok enteresan bir ölümdü bence… Çünkü Russell Crowe’un “Akıl Oyunları”nda canlandırdığı şizofren doktor John Nash, taksiyle yolda giderken eşiyle beraber trafik kazası geçirerek hayatını kaybetti. İşin enteresan yanı, 23 sayısının uğursuzluğun inanan Nash’in 23 Mayıs’ta vefat etmesi… Acaba bu da mı illuminati tezgahı? Onun gizli bir kod bulduğu da söyleniyordu.

Ayrıca müzik camiasından da bir kayıp daha oldu. Ünlü TSM sanatçısı Behiye Aksoy hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin

Neyse, rock gruplarıyla ilgili bu yazı serisinin 3. ve son bölümüyle görüşmek üzere…

Sayfa 22 / 22

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm


 
Dünyanın en çok satan sopranolarından biri olan Sarah Brightman “Hymn” adlı yeni albümünü 9 Kasım’da yayınlayacak.  

Galeri Haber

Kendisi de bir "Sadece Müzik" yazarı olan arkadaşım Mert ile WhatsApp grubumuzda yazışırken aklıma bir galeri yapma fikri geldi. Mert, Thalia hayranı olduğu için sürekli onun başka sanatçılar tarafından da taklit edilen kıyafetlerini gönderir. Ben de Thalia'nın bir moda ikonu olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Derken ilham geldi ve ünlü şarkıcıların fenomenleşmiş kostümleriyle ilgili bir derleme yapayım dedim.

Umut E. ERKİ yazdı

„Müzik gökle toprak arasında bir ahenktir“
CONFUCIUS

Teknoloji

FIFA 19 ile ilgili oyuncuları sevindirecek bilgiler günden güne gelmeye devam ederken, EA, FIFA 19 için soundtrack listesini yayınladı. Dünyanın en büyük spor oyunu serisinin tarihindeki en etkili global müzik serisini sunuyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Âşık Veysel vefat etti. (1973)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.