Türkiye'nin En İyi ERKEK Solo ROCK Albümleri

Page 23

Yine de rock ve pop’a öncülük eden Türk efsaneleri arasında erkeklerden bir tek Erkin Koray ve İlhan İrem kaldı. Tanju Okan’dan Barış Manço’ya, Cem Karaca’dan Berkant’a, Kayahan’dan Erol Büyükburç’a kadar tüm eski erkek megastar’ları kaybettik. Bayanlardan yaşayanlar daha çok var. O yüzden Allah Erkin Koray’a uzun ömürler versin. Benim eleştirdiğim tek nokta uzun saçları ve elinde tuttuğu gitarı dışında onun rock müzik yaptığına inanmamamdı. Ben zaten “Sadece rock dinlerim” diye olaya at gözlüğüyle bakanlardan değilim. Her anın, her farklı psikolojinin farklı müzik ihtiyacı vardır. Bazen aşırı yumuşak müzik dinleyerekten kafa dinlemek istersiniz, bazen tempolu müziklerle coşmak ve içinizdeki enerjiyi dışa vurarak dans etmek istersiniz, bazen de isyan edip heavy metal’e kadar varan sert müziklerle kendinizi ifade edersiniz. Kayıplardan bahsetmişken… Geçtiğimiz günlerde 2015 yılı birini daha aramızdan aldı. Çok enteresan bir ölümdü bence… Çünkü Russell Crowe’un “Akıl Oyunları”nda canlandırdığı şizofren doktor John Nash, taksiyle yolda giderken eşiyle beraber trafik kazası geçirerek hayatını kaybetti. İşin enteresan yanı, 23 sayısının uğursuzluğun inanan Nash’in 23 Mayıs’ta vefat etmesi… Acaba bu da mı illuminati tezgahı? Onun gizli bir kod bulduğu da söyleniyordu.

Ayrıca müzik camiasından da bir kayıp daha oldu. Ünlü TSM sanatçısı Behiye Aksoy hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin

Neyse, rock gruplarıyla ilgili bu yazı serisinin 3. ve son bölümüyle görüşmek üzere…

Sayfa 22 / 22

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

2013 yılından beri birçok live setini dinleyiciyle paylaşan Hey! Douglas’ın ilk albümü Marşandiz, tüm dijital platformlarda, müzikseverlerin karşısında!

Galeri Haber

Türk Pop müziğinin, Türk Halk müziğinin ve Türk Sanat müziğinin önemli isimleri dönem dönem Arabesk albümleri ile de çok daha geniş kitlere ulaşmayı başardılar.

Umut E. ERKİ yazdı

''Hayatımdaki amacım; ilhamını almakta şanslı olduğum bu kutlu coşkuyu müziğim ve dansımla dünyaya sunmak.''
MICHAEL JACKSON

Teknoloji

İnsansı robot, ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı filarmoni orkestrasını yönetti.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.