Chris Cornell Anısını Yaşatacak Albüm

 
Geçen yıl talihsiz bir şekilde kaybettiğimiz Chris Cornell’a ait 64 şarkının olduğu yeni bir box set Kasım ayında yayınlanacak. 

Chris’in mirasını yaşatmak için eşi Vicky ve eski grup arkadaşları tarafından verilen bu karar ile çıkaracağı box set, toplam 4 Cd’den oluşacak. İçerik olarak Soundgarden, Temple of the Dog ve Audioslave  dönemleri ve solo kariyerine ait şarkıları bulunacak.
 
Bunun yanında Prince’in efsanevi “Nothing Compares 2 U” şarkısının cover versiyonu, yayınlanmamış diğer canlı performanslar içerisinde Cat Stevens ile performans sergilediği “Wild World” düeti, Chris Cornell’ın kızı Toni ile yaptığı “Redemption Song” düeti, aranjmanını kendi yaptığı ve bir Metallica şarkısı olan “One” ayrıca “When Bad Does Good” şarkısı da dahil olmak üzre toplamda yayınlanmamış 11 şarkısı bulunacak. Albüme ait notların eski grup arkadaşları tarafından kaleme alındığı bu albüm hayranlarına veda albümü niteliğinde olacak. 
 
Dünyanın en güzel seslerinden birine sahip Chris Cornell’ın yayınlanacak bu albümü herkesi olduğu kadar benide müzikal anlamda tatmin etmiş olacak. Huzurla uyu, Chris Cornell...
 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Mert ATEŞ yazdı

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Besteci ve prodüktör. Oldukça genç yaşta hayata gözlerini yummasına rağmen, bir çok albümde çalışan ve büyük bir müzisyen de olan Heparı, Türk Pop müziği için ciddi bir kayıptır.

"Rap müzik sadece bilgisayarlaştırılmış bir saçmalık. Top of the Pops'ı dinliyorum ve üç şarkıdan sonra birini öldürmek istiyorum"
GEORGE HARRISON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.