50 Cent Instagram’ı Neden Bıraktı?

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Cuma, 11 May 2018 15:58 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.
 
Sosyal medya mecralarının son dönem içerisinde gizlilik politikaları ile ilgili yaptıkları açıklamalar, gizliliğin ne kadar güvenli olduğu tartışmaları,  Cambridge Analytica skandalı derken bir açıklama da müzik dünyasından geldi. 50 Cent Instagram’ı bıraktığını açıkladı.
Devamını oku...

Yapay Zeka Gelecekte Müziği Nasıl Etkileyecek?

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Perşembe, 03 May 2018 23:28 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.
 
Yapay zeka  son yıllar içerisinde en çok duyduğum konulardan biri. Aslında yaptığım araştırmalarda 1980’lerden bu yana var olan bir konu. Son 2 yıldır ‘Yapay  Zeka’ kavramı adeta tavan yapmış durumda. Teknolojik gelişmelerle birlikte hayatımızda birçok değişiklik oluyor ve bu değişiklikler bizi nasıl etkiliyor? Gelecekte nasıl etkileyecek?
Devamını oku...

Online Müzik Yükselişte

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Cuma, 27 Nisan 2018 14:28 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.
 
Herkese merhaba;
Uzun zamandır Sadece Müzik için bir yazı kaleme almamıştım. Epey bir ara verdiğimi farkettim sanırım daha düzenli bir şekilde yazılara devam etmeliyim…
Bu yazımda dijital müzik piyasasında son dönem içerisinde olup bitenlerden bahsetmek istiyorum. Umarım doyurucu bir yazı olur.
Başlıyoruz…
Devamını oku...

Röportaj

Erdal Çelik, Eurovision'dan Altın Güvercin'e birçok önemli yarışmaya adını altın harflerle kazıdıktan sonra 90'lı yıllara damga vuran en iyi erkek vokallerinden ve öncülerden birisi olmuştu. 2017'nin sonlarında "Ve Hayatımda" single'ı ile yıllar sonra müzik piyasasına yeniden dönen Erdal Çelik'in büyük pişmanlığı ne? Konser açlığını yakında dindirebilecek mi? Fatih Erkoç karşısında nasıl haksızlığa uğradı? Hepsini ve daha fazlasını Emel Müftüoğlu ile birleşme sinyalinin de verildiği bu röportajda ilk kez okuyacaksınız. Muhabirimiz Turgay Suat Tarcan, efsanevi ismin suskunluğunu bozdu.

Barış Manço 7'den 70'e Türk müziğinde özlemle andığımız sanatçılardan biridir. Türkiye için gerçekten çok özel bir yeri vardır. Yaşadığı dönemde yaptığı eserleri, Tv programları, röportajları hala büyük bir keyif ve zevkle izlenmektedir. Barış Manço çok özel bir sanatçıydı. Özel olduğu kadar son zamanlar içerisinde onun gibisi gelmedi diyebiliriz...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Son sözler her zaman büyülemiştir insanları. Bilgece söylenmiş oldukları için ya da iğneleyici bir yönleri olduğu için belki de.

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim"
DEDE EFENDI

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.