Bebek Dj Olur Mu?

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Salı, 09 Haziran 2015 20:31 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

Son yıllar içerisinde dünyanın en çok konuşulan yıldızları dj’ler. Hatta dünyanın en çok kazananları da onlar artık. Müzik dünyası günden güne farklılık göstermeye devam ederken onların popülerliği her geçen gün biraz daha artıyor. Ama bahsettiğim Radyo dj’liği değil tabiki:)

Devamını oku...

Online Müzik Savaşları

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Pazartesi, 27 Nisan 2015 20:06 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

Dünyadaki hızlı teknolojik gelişim müzik satın alma çeşitlerini yılllar geçtikçe oldukça değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. 41 yıl önce LP’ler ile başlayan serüvende liderlik sırasıyla kaset ve CD’ye geçti. 2003 yılında Amerika satışları için konuşuyorum CD satışların %93.4’ünü oluşturuyordu. 

Devamını oku...

Super Bowl İle Geri Dönen Missy Elliot

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Salı, 03 Şubat 2015 01:48 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

Super Bowl ABD'de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League'in şampiyonluk maçıdır. Super Bowl maçlarını belirtmek için oynandığı yıl yerine Roma rakamları kullanılır. Müzik dünyasını ve reklam dünyasını çok fazla ilgilendiren bir organizasyondur. Her yıl reklamcılar özel reklamlar hazırlarlar ve devre arası Showunu kimin yapacağı merakla beklenir. Tüm dünyada dün akşam (1 Şubat 2015) yayınlanan Super Bowl maçını izleyenlerin sayısı 800 milyonu aştı. Amerikan futbolunun şampiyonluk mücadelesi Super Bowl’ da New England Patriots, Seattle Seahawks’ı 28-24 mağlup ederek kupayı aldı. Bu bilgileri kısaca aktardıktan sonra gelelim asıl konumuza bu arada Amerikan futbolu hiç izlemem:)

Devamını oku...

Röportaj

"...Her ülke kimliğimin bir parçasıdır. Keşke aralarında bulunan sınırlar kaldırılsa…"

İşte Turgay Suat Tarcan`ın kendine has çizgisiyle müzik dünyasında yer edinen HAKAN KURŞUN ile yaptığı sade ve öz röportaj...

Efsanevi rockçı Meat Loaf sahneden düşerek ufak bir kaza geçirdi.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

 

Türk sineması yada onu bildiğimiz adıyla "Yeşilçam" bugüne kadar birbirinden harika yapımlarıyla beyazperdede yerini aldı. Filmler kadar müzikleriyle de çok fazla dikkat çeken Yeşilçam, bugüne kadar sayısız film müziğini de Türk sinemasına kazandırdı.

"Bir müzikal filmi yapmak istiyorum. Evita gibi, ama iyi bir müzik ile"
ELTON JOHN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.