Online Müzik Savaşları

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Pazartesi, 27 Nisan 2015 20:06 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

Dünyadaki hızlı teknolojik gelişim müzik satın alma çeşitlerini yılllar geçtikçe oldukça değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. 41 yıl önce LP’ler ile başlayan serüvende liderlik sırasıyla kaset ve CD’ye geçti. 2003 yılında Amerika satışları için konuşuyorum CD satışların %93.4’ünü oluşturuyordu. 

Devamını oku...

Super Bowl İle Geri Dönen Missy Elliot

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Salı, 03 Şubat 2015 01:48 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

Super Bowl ABD'de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League'in şampiyonluk maçıdır. Super Bowl maçlarını belirtmek için oynandığı yıl yerine Roma rakamları kullanılır. Müzik dünyasını ve reklam dünyasını çok fazla ilgilendiren bir organizasyondur. Her yıl reklamcılar özel reklamlar hazırlarlar ve devre arası Showunu kimin yapacağı merakla beklenir. Tüm dünyada dün akşam (1 Şubat 2015) yayınlanan Super Bowl maçını izleyenlerin sayısı 800 milyonu aştı. Amerikan futbolunun şampiyonluk mücadelesi Super Bowl’ da New England Patriots, Seattle Seahawks’ı 28-24 mağlup ederek kupayı aldı. Bu bilgileri kısaca aktardıktan sonra gelelim asıl konumuza bu arada Amerikan futbolu hiç izlemem:)

Devamını oku...

Dünyada en popüler müzik türü hangisi ?

  • Kategori: Aykut Balcı
  • Perşembe, 17 Temmuz 2014 12:40 tarihinde yayınlandı.
  • Aykut Balcı tarafından yazıldı.

2013 yılında dünya çapında gerçekleşen satışlar geçtiğimiz günlerde açıklandı. Dünya üzerinde trendler değişiyor, moda değişiyor, dizayn değişiyor hemen hemen her şey değişiyor, değişmeyen tek şey değişim klişesi kendisini her zaman kanıtlıyor.

Devamını oku...

Röportaj

"..hem yıllarca beni hatırlayıp bulan arkadaşlara vefa borcumu ödemek, hem de ikinci ve son kez hiç yapılmamışı yapmak adına çıkartacağım single albüme dönüşmeyecek..."

90`lı yıllara izini bırakan ÇİLER ERBİL ile güzel bir röportaj yaptı Turgay Suat Tarcan.

K-Pop grubu BTS yeni albümünü 12 Nisan'da yayınlıyor.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Mert ATEŞ yazdı

Tanıtım

Esra Sezer'in ilk teklisi "Ama Hala" "Vocal Records" etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Neşet Ertaş,1938 senesinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar (Kırtıllar) köyünde dünyaya gelmiştir. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş'ı "Bozkırın Tezenesi" olarak adlandırmıştır.

"Hippiler barış ve sevgi istedi.. Biz ise Ferrariler, sarışınlar ve sert içkiler!"
ALICE COOPER

Tarihte Bugün

Âşık Veysel vefat etti. (1973)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.