R.E.M.`in Solisti Michael Stipe Geri Dönüyor!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cuma, 10 Ocak 2020 23:47 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

Efsanevi Really Entertaining Music( R.E.M.) solisti Michael Stipe, “Your Capricious Soul” ve “Driving To Paris” isimli iki solo şarkısını yayınlayarak hayranlarına büyük bir sürpriz yaptı. Stipe, müziğe tekrardan geri döndüğünü belirtirken, bu değişimin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

Devamını oku...

George Michael’dan Yayınlanmamış Şarkı ve Wham! ile Muhteşem Noel!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Çarşamba, 13 Kasım 2019 23:55 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

George Michael’ın ölüm haberi bütün müzik dünyası şoka uğrattığı kadar beni de derinden etkilemişti. Uyuşturucu kullandığı bilinen George Michael’ın ilk otopsi bulgusu karaciğer yağlanmasına dikkat çekiyordu. Aklımı bulandıran asıl soru ise George Michael gerçekten bu nedenden dolayı mı öldü? Gerçi resmi kayıtların üzerine bir şey söylemek de gereksiz olur fakat George’un ölümü bana açıkcası normal gelmiyor.

Devamını oku...

Röportaj

"Kırık bir aşk hikayesi ve bu duyguları dibine kadar yaşamak ta büyük bir şans, biraz daha büyüyor insan... İnsan mutluluktan büyümez, insanı büyüten tek şey acı…"

Turgay Suat Tarcan`ın OZAN DEMİR ALP (HELLO OZAN) ile samimi bir röportaj yaptı...

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Tüm zamanların en çok satan Single'ları sizin için topladık.

"Bir müzikal filmi yapmak istiyorum. Evita gibi, ama iyi bir müzik ile"
ELTON JOHN

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.