“The Rugrats” LP formatında geri dönüyor!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Çarşamba, 28 Kasım 2018 18:42 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

90’lı yıllara damga vurmuş ve kült çizgi filmlerinden biri olan Rugrats’i kimler izlemedi ki? O zamanların en heyecan verici bölümleri ile çocukları başta olmak üzere aile bireylerini de ekran başından ayırmayan The Rugrats, Tommy Pickles ve onun bebek çetesi ile bitmek bilmeyen maceralarını anlatıyordu ki bir bebek gerçekten konuşabilseydi neler söylerdi sorusuna, The Rugrats’ten yola çıkarak “macera dolu, akıllıca ve bir yetişkin gibi” cevabı verebilirim.

Devamını oku...

80’li Yıllara Senfonik Bakış!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cuma, 23 Kasım 2018 22:26 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

80’li yıllar herkesi olduğu kadar benide her yönden çok etkilemişti. Daha çok moda, sinema ve özellikle de müzik sektörü olarak damga vuran dönemlerdendi. Classic Rock ise bu dönemin en iyi türlerinden biriydi (ki hala öyle olduğunu düşünenlerdenim.)

Devamını oku...

R&B ve Soul müziğinin efsanevi sesi “Sade” geri mi dönüyor?

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazar, 11 Kasım 2018 20:44 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

R&B ve Soul müziğinin efsanevi isimlerinden Sade gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden biri. 1986 yılında “Time” dergisine kapak olan Sade “Soldier of Love” isimli son albümünü 2010 yılında çıkardı ve bu albümden 1 yıl sonra “Bring Me Home” adlı son bir dünya turnesi düzenledi. 8 yıllık bir aradan sonra “A Wrinkle in Time” filmindeki “Flower of the Universe” adlı şarkısıyla müzik dünyasına tekrar "merhaba" diyen Sade, sevenlerini oldukça memnun etti.

Devamını oku...

Röportaj

"Tanışmadığın insanla bile öyle bir kalp kalbe bağın oluyor ki,  Müzik inanılmaz!"

Eypio ile yaptığı "Günah benim“ adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Burak King ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Aykut Balcı`nın sorularını ve Burak King`in samimi cevaplarını merak ediyorsanız buradan buyrun....

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Yüzyılın en başarılı sanatçılarından Pharell Williams hakkında muhtemel bilmediklerinizi sizin için bu haberde topladık.

"Kelimelerin bittiği yerde müzik başlar''
HEINRICH HEINE

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.