Funk müziğinde yeniden Chaka Khan coşkusu

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazartesi, 21 Ocak 2019 19:20 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

2019 efsanevi müzisyenlerin geri dönüş yılı olmaya devam ediyor. Belki tanımayanız olabilir ama şimdi yazacağım isim Soul müziğinin efsanelerinden ayrıca Funk müziğinin Kraliçesi olarak anılan Chaka Khan. Yıllar sonra “Hello Happiness” adlı enerji dolu yeni albümünü 17 Şubat’ta yayınlayacak olan Chaka Khan en son “Funk This” adlı albümünü 2007 yılında yayınladı. Bu sefer hayranlarının baskısına dayanamayarak 12 yıllık büyük bir aradan sonra 7 şarkılık Hello Happiness’ı sevenlerine sunacak.

Devamını oku...

Yeni Bir Bryan Adams!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cumartesi, 19 Ocak 2019 12:12 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

Usta Müzisyen Bryan Adams 4 yıllık bir aradan sonra geri dönüyor. 14. Stüdyo albümü “Shine a Light” albümü 1 Mart’ta bütün dünyada yayınlanacak.

Devamını oku...

Efsanevi The Cranberries ve Solist’i Dolores O’Riordan ile Artık Sona Doğru...

  • Kategori: Mert Ateş
  • Salı, 15 Ocak 2019 19:40 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

Dolores O’Riordan benim için çok özel ve sıra dışı bir sesti. Bundan nerdeyse 15 yıl önce İrlandalı Hocamın sınıfta o muhteşem “Zombie” şarkısını dinlettiğini ve gözlerimin dolduğu anları dün gibi hatırlarım. Hala Dolores O’Riordan’ın öldüğüne inanamayanlardan biriyim. 

Devamını oku...

Röportaj

Türkiye'nin en çok tanınan Michael Jackson taklitçilerinden birisi olan profesyonel dansçı İlker Atak, sadece dansla yetinmedi ve kendi bestelerini ard arda single'lar yayınlayarak paylaşmaya başladı. Bize de mikrofonumuzu ona uzatmak düştü.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

90'lı yıllardan bu yana Türk Pop müziğinin başarılı isimlerinden olan Serdar Ortaç sosyal medya hesabından paylaştığı video ile hayranlarını şaşırttı.

"Aşkı bulabilmek için risk almanız gerekir"
ZAYN MALIK

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.