Backstreet Boys DNA’larımız ile oynamaya geliyor!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cumartesi, 26 Ocak 2019 11:35 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

Yıl 1997 yani bundan 22 yıl önce “Quit Playing Games” adlı şarkıları ile hem hayatımıza hemde dünya müziğinin nabzını tutan “Billboard Hot 100” listesine ilk sıralardan girmişti. 

Devamını oku...

Anastacia’dan “Queen” Müzikali!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Perşembe, 24 Ocak 2019 18:15 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

2000’li yıllara damga vurmuş zenci sesli müzisyen lakaplı Anastacia, yeni bir müzikal ile sahnelere dönmeye hazırlanıyor. 

Devamını oku...

Funk müziğinde yeniden Chaka Khan coşkusu

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazartesi, 21 Ocak 2019 19:20 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

2019 efsanevi müzisyenlerin geri dönüş yılı olmaya devam ediyor. Belki tanımayanız olabilir ama şimdi yazacağım isim Soul müziğinin efsanelerinden ayrıca Funk müziğinin Kraliçesi olarak anılan Chaka Khan. Yıllar sonra “Hello Happiness” adlı enerji dolu yeni albümünü 17 Şubat’ta yayınlayacak olan Chaka Khan en son “Funk This” adlı albümünü 2007 yılında yayınladı. Bu sefer hayranlarının baskısına dayanamayarak 12 yıllık büyük bir aradan sonra 7 şarkılık Hello Happiness’ı sevenlerine sunacak.

Devamını oku...

Röportaj

Erdal Çelik, Eurovision'dan Altın Güvercin'e birçok önemli yarışmaya adını altın harflerle kazıdıktan sonra 90'lı yıllara damga vuran en iyi erkek vokallerinden ve öncülerden birisi olmuştu. 2017'nin sonlarında "Ve Hayatımda" single'ı ile yıllar sonra müzik piyasasına yeniden dönen Erdal Çelik'in büyük pişmanlığı ne? Konser açlığını yakında dindirebilecek mi? Fatih Erkoç karşısında nasıl haksızlığa uğradı? Hepsini ve daha fazlasını Emel Müftüoğlu ile birleşme sinyalinin de verildiği bu röportajda ilk kez okuyacaksınız. Muhabirimiz Turgay Suat Tarcan, efsanevi ismin suskunluğunu bozdu.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Geçtiğimiz haftalarda Indio, Kaliforniya‘da Coachella Müzik Festivali‘nde gerçekleşen ve yüzlerce mağduru bulunan hırsızlık vakası, sosyal medya ve dünya basının oldukça ilgisini çekti.

"Onu çalıyor olmamın yanı sıra ben bu gitar denen enstrumanın hayranıyım aynı zamanda"
STEVE VAI

Tarihte Bugün

Attila Özdemiroğlu aramızdan ayrıldı. (2016)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.