80’li Yıllara Senfonik Bakış!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cuma, 23 Kasım 2018 22:26 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

80’li yıllar herkesi olduğu kadar benide her yönden çok etkilemişti. Daha çok moda, sinema ve özellikle de müzik sektörü olarak damga vuran dönemlerdendi. Classic Rock ise bu dönemin en iyi türlerinden biriydi (ki hala öyle olduğunu düşünenlerdenim.)

Devamını oku...

R&B ve Soul müziğinin efsanevi sesi “Sade” geri mi dönüyor?

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazar, 11 Kasım 2018 20:44 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

R&B ve Soul müziğinin efsanevi isimlerinden Sade gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden biri. 1986 yılında “Time” dergisine kapak olan Sade “Soldier of Love” isimli son albümünü 2010 yılında çıkardı ve bu albümden 1 yıl sonra “Bring Me Home” adlı son bir dünya turnesi düzenledi. 8 yıllık bir aradan sonra “A Wrinkle in Time” filmindeki “Flower of the Universe” adlı şarkısıyla müzik dünyasına tekrar "merhaba" diyen Sade, sevenlerini oldukça memnun etti.

Devamını oku...

Yıllardır beklenilen birleşme gerçekleşti!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazartesi, 05 Kasım 2018 20:00 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

Efsanevi Spice Girls grubu için yıllardır aynı şey söyleniyordu. “Ne zaman birleşecekler?” ki bunu söyleyenlerden biri de benim. En son 2012 yılında Londra Olimpiyatlarının kapanış seremonisinde grup bir araya gelmiş, “Wannabe” ve “Spice Up Your Life” adlı harika şarkıları ile hafızalardan silinmeyecek bir Medley performansına imzalarını atmıştı. Ayrıca bu sahne show’u fanların beklentisini oldukça yükseltmişti. 

Devamını oku...

Röportaj

"Belirtmek isterim ki fiziksel özelliğime yapılan yorum beni fazlasıyla gerdi...  Ülkemizde Tan Sağtürk de uzun boylu bir dansçı... Jüri üyelerinden Eser'in benim yaptığım dansa yorum yapması gerekirken Allah vergisi fiziksel özelliğimi tartışıyordu! Önemli olan uzunluğu değil işlevi diyorum. :D "

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Broadway müzikalleri o kadar önemlidir ki Amerika'da; ünlü Hollywood oyuncuları bile "Bir gün hayalim bir Broadway müzikalinde oynamak" derler... Dünyaca meşhur oldukları halde gözlerini Broadway sahnesine dikmişlerdir. Çünkü biliyorlar ki bu müzikallerde oynayanlar hepsinden yetenekliler. Bu müzikallerin arasında en önemlilerinden "West Side Story"e gittim ve sizin için yazıya döktüm bu "Konser" pardon "Müzikal hikayemi" ;-)

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Soru; Elvis Presley nasıl ve ne zaman öldü?

"Rap müzik sadece bilgisayarlaştırılmış bir saçmalık. Top of the Pops'ı dinliyorum ve üç şarkıdan sonra birini öldürmek istiyorum"
GEORGE HARRISON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.