Netflix’ten yeni bir dizi “Selena: The Series”

  • Kategori: Mert Ateş
  • Pazar, 16 Aralık 2018 16:41 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

The Netflix, 1995 yılında menajeri tarafindan öldürülen latin tejano müziğinin kraliçesi Selena’nın hayatını dizi yapma kararı aldı. The Quintanilla ailesi ile alınan bu karardan sonra dizi hazırlıklarına hemen başlanacağı bilgisi verildi.

Devamını oku...

“The Rugrats” LP formatında geri dönüyor!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Çarşamba, 28 Kasım 2018 18:42 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

90’lı yıllara damga vurmuş ve kült çizgi filmlerinden biri olan Rugrats’i kimler izlemedi ki? O zamanların en heyecan verici bölümleri ile çocukları başta olmak üzere aile bireylerini de ekran başından ayırmayan The Rugrats, Tommy Pickles ve onun bebek çetesi ile bitmek bilmeyen maceralarını anlatıyordu ki bir bebek gerçekten konuşabilseydi neler söylerdi sorusuna, The Rugrats’ten yola çıkarak “macera dolu, akıllıca ve bir yetişkin gibi” cevabı verebilirim.

Devamını oku...

80’li Yıllara Senfonik Bakış!

  • Kategori: Mert Ateş
  • Cuma, 23 Kasım 2018 22:26 tarihinde yayınlandı.
  • Mert Ateş tarafından yazıldı.

80’li yıllar herkesi olduğu kadar benide her yönden çok etkilemişti. Daha çok moda, sinema ve özellikle de müzik sektörü olarak damga vuran dönemlerdendi. Classic Rock ise bu dönemin en iyi türlerinden biriydi (ki hala öyle olduğunu düşünenlerdenim.)

Devamını oku...

Röportaj

Gönül Yazar, nasıl 60'lı ve 70'li yılların müzik piyasasındaki taş bebeği ise, Seçil de 90'lı yıllarda popun Barbie bebeğiydi. "Uhde" şarkısı nedeniyle hala "Uhde Seçil" olarak anılan sanatçıya "Sadece Müzik" muhabirlerinden Turgay Suat Tarcan mikrofonunu uzattı. "Ayakta kalan müzik firmaları albüm olmasa da 90'lı yılların sanatçılarına bir single yapıp ne olacağını görebilirler." diyen Seçil artık ne yapıyor? Merak edenler bu satırlara buyursun...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

90'lı yıllardan bu yana Türk Pop müziğinin başarılı isimlerinden olan Serdar Ortaç sosyal medya hesabından paylaştığı video ile hayranlarını şaşırttı.

"Ünlü bir şahsiyet gibi değil, müzisyen olarak yaşıyorum."
ŞEBNEM FERAH

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.