2019 Yılının En İyi Yerli ve Yabancı Şarkıları

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Çarşamba, 25 Aralık 2019 21:38 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bildiğiniz gibi 2015 yılından beri her sene "Sadece Müzik" sitesi ziyaretçileri için bir rehber niteliğinde olan bir liste yapıp o yılın en iyi şarkılarını derlemeye çalışıyorum. Her defasında da bazı şarkıları unutup "Tüh neden listeme almadım ki?" diye düşündüğüm oluyor. 2019 yılı için "Yıl içerisinde beğendiğim şarkıları not edeceğim, böylece unutmam" diye bir plan yapmıştım ama evdeki hesap çarşıya uymadı ve bu sene de son dakikaya bıraktım. 40 şarkı ile sınırlı tuttuğum listemden yine de memnunum. Unuttuklarım varsa affola...

Devamını oku...

Roxette`in solisti Marie Fredriksson`ın Anısına

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Çarşamba, 11 Aralık 2019 23:31 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Hani bazı sanatçılar vardır. Ölünce çocukluğunuzun gittiğini anlarsınız. Çünkü küçüklüğünüzün efsaneleri arasındadır. Ölümü yakıştıramazsınız. Bugün (10.12.2019) 80'li yılların en büyük gruplarından Roxette'in vokalisti Marie Fredriksson'ın vefat ettiğini sitemizin yazarları arasında bulunan dostum Mert'ten öğrendiğimde aynı şeyleri hissettim. O da kendisiyle aynı dönem çıkan Michael Jackson ve Prince gibi 1958 doğumluydu.

Devamını oku...

Fikret Şeneş Tribute Albümünde Kimler Gelip Geçti

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 05 Aralık 2019 22:37 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Geçtiğimiz günlerde Black Friday indirimlerinde D&R özellikle filmlerde büyük indirimler yapmıştı. Ben de birçok film sipariş etmiştim. Hazır sipariş verirken bir de yeni albüm istetmiştim: "Fikret Şeneş Şarkıları / Kimler Geldi Kimler Geçti CD1"... Sadece ilk albümü satın almamın nedeni Fikret Şeneş anısına bir materyal arşivime katmak istememin yanı sıra albümde yer alan Sezen Aksu, maNga ve Fatma Turgut'un arşivlerini yapmam... "Sadece Müzik" sitesinde zaten her iki albümün de tanıtımı yer almıştı. Ben ise kendi aldığım CD'nin detaylı albüm kritiğini yapmak istiyorum.

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm


 
Cadılar Bayramı için özel hazırlanmış “Stranger Things” dizisinin soundtrack albümü “Hallowen Sounds From The Upside Down” ismi ile satışa çıktı.

Galeri Haber

Müzik dünyasında yeniden yorumlanan şarkılara çok sık rastlıyoruz ama yabancı sanatçılarını Türkçe parçaları nasıl yorumladıklarını merak ettik ve sizin için araştırdık.

Umut E. ERKİ yazdı

''Saz çalmayan, tel kadrini ne bilir"
KARACAOĞLAN

Teknoloji

Gücü her geçen gün artan sosyal medya, özellikle ünlüler ve sevenleri arasında cok büyük bir köprü kurmuş bulunmakta.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

M.J.'ın efsane "Thriller" albümü listelerde 1 numaraya yükseldi ve 37 hafta boyunca orda kaldı (1983)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.