En İyi 15 Boyband Albümü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 01 Kasım 2019 19:40 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Evet, doğru... Yeni albümlerin kritiklerini yapmayı da seviyorum ama ben tam bir nostaljiciyim. O yüzden eski albümleri daha çok seviyorum ve konsepte göre derleme yaptığım yazılarımdan daha çok gurur duyuyorum. Divalar, kaybettiğimiz sanatçılar, rock albümleri, vesaire gibi... O yüzden bu tür listeler yapmaya devam edeceğim. Aklımda tabii ki bazı fikirler var. Bunlardan bir tanesini öne aldım. O da boyband albümleri... 

Devamını oku...

Mariah Carey 25 Yıl Sonra Yeniden 'Noel Ana'

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 03 Ekim 2019 18:18 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Geçtiğimiz günlerde harika bir haber öğrendim. En sevdiğim diva Mariah Carey ''Merry Christmas'' albümünün 25. yıl dönümü şerefine albümün yeni bir versiyonunu yayınlayacağını duyurmuş. 2 CD ile birlikte gelecek yıl dönümü baskısı; orijinal albüm, remikslerin bir bonus diski, ünlü sanatçının 1994'deki performansından canlı görüntüler ve yılbaşı süsleri içerecek. 1 Kasım'da yayınlanacağı açıklanan bu albümün çıkacak olması beni hem sevindirdi, hem de çıkalı daha 1 yıl bile olmamış Caution'ın hala Türkiye'ye gelmemiş olması nedeniyle "Ya bu da gelmezse?" diye kaygılandırdı. Bu kez yazımı çok sevdiğim Noel albümlerine ayırmak istedim.

Devamını oku...

Bayan X, Altın Düetlerle Geri Döndü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 09 Eylül 2019 20:22 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

90'lı yıllarda "Bay X" adında bir şarkıcı vardı. "Sana değmez, biliyorum. Yana yana yine seni istiyorum" diye şarkılar söylerdi. Geldik 2010'lu yılların sonlarına... Madonna kendini "Bayan X" ilan etti. Bay X'i YouTube'da filan gördü mü, bilinmez ama "Madame X" albümü çıktığında aklıma direk bu benzetme geldi. :D Biri Bay X, diğerinin Türkçe'si Bayan X... :P Başlıkta altın düetler diye yazmam ile sadece Madonna'nın Maluma, Quavo, Swae Lee ve Anitta'yla "Madame X" albümünde düet yapmasına gönderme yapmıyorum. Aynı zamanda daha önceden bu serinin birincisinin kritiğini yaptığım "Altın Düetler 2" ile yeniden aramızda olan Erol Evgin'i de ele alacağım. Yani yine albüm kritiğini yaptığım CD'lerin isimlerini sentezledim. ;)

Devamını oku...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

8 Mart Dünya Kadınlar gününde Universal Müzik Türkiye ve Radio Slow Time’dan anlamlı bir albüm geliyor! “Women in Power” derleme albümü, müzik tarihinin unutulmaz kadın müzisyenlerinin en sevilen eserlerini bir araya getiriyor.

Galeri Haber

Müzik piyasasında yaptığı tek bir şarkıyla ortalığı kasıp kavuran ve sonrasında devamını getiremeyen şarkıcıların, bazılarının sadece melodisi aklımızda olup adını bile bilmediğimiz en meşhur 20 "One-Hit-Wonder"`ı sunuyoruz sizlere..

Umut E. ERKİ yazdı

"Kendi ruh halinize uymayan bir müziği dinlemektense, sokağın gürültüsünü dinleyin. Hem daha eğlenceli ve değişken"
KIRK HAMMETT

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.