Bayan X, Altın Düetlerle Geri Döndü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 09 Eylül 2019 20:22 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

90'lı yıllarda "Bay X" adında bir şarkıcı vardı. "Sana değmez, biliyorum. Yana yana yine seni istiyorum" diye şarkılar söylerdi. Geldik 2010'lu yılların sonlarına... Madonna kendini "Bayan X" ilan etti. Bay X'i YouTube'da filan gördü mü, bilinmez ama "Madame X" albümü çıktığında aklıma direk bu benzetme geldi. :D Biri Bay X, diğerinin Türkçe'si Bayan X... :P Başlıkta altın düetler diye yazmam ile sadece Madonna'nın Maluma, Quavo, Swae Lee ve Anitta'yla "Madame X" albümünde düet yapmasına gönderme yapmıyorum. Aynı zamanda daha önceden bu serinin birincisinin kritiğini yaptığım "Altın Düetler 2" ile yeniden aramızda olan Erol Evgin'i de ele alacağım. Yani yine albüm kritiğini yaptığım CD'lerin isimlerini sentezledim. ;)

Devamını oku...

Dünyanın En İyi 50 Diva Albümü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cumartesi, 03 Ağustos 2019 18:34 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Son yazılarımın birinde "Eğer Türkçe Pop Müziğinde yeni bir 4 yapraklı gonca gerekseydi bunlar hangi isimler olurdu?" tartışmasına ben de katılmıştım. Sonra yabancı müzikte de böyle bir yazı yazmaya karar vermiştim. Aslında amacım "Yabancı Pop Müzikte 4 Yapraklı Gonca Kimlerden Oluşuyor?" temalı bir yazı yazmaktı ama işin içinden çıkamadım. Çünkü bunu hak eden birçok kadın sanatçı olduğunu fark ettim. Ben de "En iyisi yabancı müzikte en iyi diva albümlerini sıralayayım" dedim ve yazının konsepti bu yönde gelişti. 

Devamını oku...

Ellerinde Dünya Kendiliğinden mi Oluyor?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazar, 28 Temmuz 2019 18:58 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

İzel Çeliköz ve Fatma Turgut... Biri popçu, diğeri rockçı... Biri 90'larda çıktı, diğeriyse 2000'lerde... İlk bakışta farklı kulvarlarda gibi duruyorlar. Fakat ikisinin ortak bir noktaları var. 

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

8 Mart Dünya Kadınlar gününde Universal Müzik Türkiye ve Radio Slow Time’dan anlamlı bir albüm geliyor! “Women in Power” derleme albümü, müzik tarihinin unutulmaz kadın müzisyenlerinin en sevilen eserlerini bir araya getiriyor.

Galeri Haber

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Rock`n`Roll efsanesi Chuck Berry`i en sevilen 15 şarkısı ile anmak istedik.

Umut E. ERKİ yazdı

"Pop müzik, çocukların cep harçlığını çalma işidir"
IAN ANDERSON

Teknoloji

Size kulaklık alırken dinlemeden cesurca 5 dakikalık kontrolle nasıl kulaklık seçebileceğini anlatacağım.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Mabel Matiz dünyaya geldi. (1985)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.