Pop Müzikte 2000li Yılların 4 Yapraklı Yoncası Kim?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 10 Haziran 2019 19:05 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Türkçe Pop Müzik'te 70'li, 80'li ve 90'lı yılların 4 Yapraklı Goncası Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer ve Nükhet Duru kabul ediliyordu. Ki bence hala öyleler... Ama Naim Dilmener son yazısında yeni 4 büyükler bulmamız gerektiğini yazmış. Ve yeni 4 yapraklı goncayı Hande Yener, Bengü, Gülşen ve Demet Akalın olarak ilan etmiş. Tabii ki bu büyük tartışmalara neden oldu. Mesela kendisi de bir müzik otoritesi olan Hakan Eren, Bengü yerine Sıla'nın olması gerektiğini söyledi. Benim de aslında yeni yazı yazma planım yoktu. Daha yayınlanmamış bir yazım bile vardı ama dayanamadım ve tartışmaya ben de katılmaya karar verdim.

Devamını oku...

Arşivimdeki Vefat Eden Sanatçılar (2. Bölüm)

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 30 May 2019 19:17 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bundan 3 yıl evvel öylesine yazdığım "Arşivimdeki Vefat Etmiş Sanatçılar" başlıklı yazım hiç beklemediğim bir ilgi gördü ve hala "Sadece Müzik" sitesinin en çok okunan makaleleri arasında sürekli ilk 5'de görünüyor. En son baktığımda en sevilen 3. köşe yazısıydı mesela... Bazen zirveyi bile zorladığı olabiliyor. Bu yüzden bu yazımın ikinci bölümünü yazma düşüncem uzun zamandır aklımdaydı. 

Devamını oku...

Adamı Madam Yapan Madonna

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 23 May 2019 18:06 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Uzun zamandır köşe yazısı yazamıyordum. Bunun nedeni hem evimin, hem de iş yerimin taşınması nedeniyle yoğun olmamdı. Gerçi yoğun olmasaydım bile evimde alt yapı olmadığı için internetim daha bağlanmadı. İnşallah yakında gelir ama şu anda yıllık izinde olmamı fırsat bilerek, şehir dışında olsam da Madonna ile ilgili bir yazı kaleme almak istedim. 

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın yeni albümü için geri sayıma başladı. Akalın, kariyerinin 11 ‘ncı albümünü doğum günü olan 23 Nisan’da çıkaracak.

Galeri Haber

K-Pop denince ilk akla gelen isimlerdern olan PSY, Gangnam Style'la Billboard listelerinde en yüksek 2. sıraya çıkabilmişti. BTS'in Mayıs ayında yayınlanan yeni albümü 'Love Yourself: Tear', albüm satışları, yükleme ve akış verileri değerlendirmeye alınan Billboard 200 müzik listesinde 1. sıraya oturdu ve bunu başarabilen ilk Güney Koreli sanatçı oldu. 

Özel Haber

 
14 Ocak
...

Umut E. ERKİ yazdı

"Bir müzikal filmi yapmak istiyorum. Evita gibi, ama iyi bir müzik ile"
ELTON JOHN

Teknoloji

"Kanalıma hoş geldiniz. Abone olup paylaşmayı unutmayın." eğer çok sık duyduğunuz iki cümle ise siz de Youtube üzerinde çok fazla geziyorsunuz. Youtube kanalları popülerliğini sürdürmeye devam ederken kanalın abone sayısını arttırmak en büyük sorunlardan biri.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.