Taklit Türk Klipleri ve Albüm Kapakları (2.Bölüm)

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Salı, 26 Mart 2019 13:17 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bundan yaklaşık 4 yıl evvel "Taklit Türk Klipleri ve Albüm Kapakları" konseptli bir galeri makalesi yazmıştım. Bu yazım o kadar çok ilgi gördü ki çoğu zaman "Sevilen Makaleler" köşesinde en çok okunan yazı ipini göğüslüyor. Zaten "Keşke bu yazıma şunu da ekleseydim" dediklerim de vardı. Ayrıca son 4 yılda yazımdan sonra çıkan bazı kliplerle ilgili de tespitlerim oldu. 

Devamını oku...

Plak, Kaset, CD ve MP3`ün Kalite Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Salı, 12 Mart 2019 18:47 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bir arkadaşım Facebook'ta bir yazı paylaşmış. Yazıda plak ve MP3'ün karşılaştırılması yapılıyordu. Benim de hoşuma gitti. Ben de paylaştım. Sonra okuyucularımdan birisi sadece plak ve MP3'ün karşılaştırıldığı bir yazının kendisi için yeterli olmadığını söyleyerek kaset, CD, plak ve MP3'ü topluca karşılaştırılacak bir yazı yazarak müzik dinleme deneyimlerimi paylaşmamı rica etti. Benim de aklıma yattı ve gaza gelip hemen eve gelir gelmez yazmaya başladım. MP3 mü, CD mi, kaset mi, yoksa plak mı? Hangisi daha iyi? Cevabı bu yazıda bulacaksınız...

Devamını oku...

Barış Manço`nun Yayınlanmamış Şarkıları

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 01 Mart 2019 18:00 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Efsanevi sanatçıların ölümünden sonra yayınlanmamış şarkılarının ortaya çıktığına defalarca şahit olduk. Fakat bu tür şeyler genelde yurt dışında olmuştu. Türkiye'de pek örneğine rastlamayız. Aklıma şu anda sadece Barış Manço'nun "Mançoloji"si ve Barış Akarsu'nun "Ayrılık Zamansız Gelir..." albümleri geliyor. Genellikle ülkemizde kaybettiğimiz sanatçıların anısına tribute albümler yapılır, o kadar... Ya da zaten bilinen albümleri piyasaya makyajlanarak sürülür veya "Greatest Hits" projeleri olur. Fakat Tanas Tunes ve Emre Grafson Müzik arşivcileri düşündü ve biri 2018'de, diğeriyse Şubat 2019'da iki yeni (ama bir o kadar da eski) albüm piyasaya sürdüler: "Golden Rollers" ve "1962 - 1963"... Birisi daha önce yayınlanmamış Barış Manço şarkılarından oluşurken, diğeri ise 60'lı yılların başlarında Türkiye'de basılan ilk pop 45'liklerinden oluşuyor ama onlar da hiçbir Barış Manço longplay'ine girmemişti. İşte bu yazımda bu iki albümden bahsetmek istiyorum.

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

2013 yılından beri birçok live setini dinleyiciyle paylaşan Hey! Douglas’ın ilk albümü Marşandiz, tüm dijital platformlarda, müzikseverlerin karşısında!

Galeri Haber

Onlar dünyanın en gözde bayan sanatçıları.. Peki hiç merak ettiniz mi onların ilk defa televizyona çıkışlarını?..

Kimisi çocuk yaşta bir dizide, kimisi genç kız olarak bir yarışmada veya bir sahne performansıyla...

Sizin için onların ilk televizyon maceralarını toparladık. 

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

"Hayat bir seyahattir,bir hedef değil"
STEVEN TYLER

Teknoloji

FIFA 19 ile ilgili oyuncuları sevindirecek bilgiler günden güne gelmeye devam ederken, EA, FIFA 19 için soundtrack listesini yayınladı. Dünyanın en büyük spor oyunu serisinin tarihindeki en etkili global müzik serisini sunuyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.