Plak, Kaset, CD ve MP3`ün Kalite Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Salı, 12 Mart 2019 18:47 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bir arkadaşım Facebook'ta bir yazı paylaşmış. Yazıda plak ve MP3'ün karşılaştırılması yapılıyordu. Benim de hoşuma gitti. Ben de paylaştım. Sonra okuyucularımdan birisi sadece plak ve MP3'ün karşılaştırıldığı bir yazının kendisi için yeterli olmadığını söyleyerek kaset, CD, plak ve MP3'ü topluca karşılaştırılacak bir yazı yazarak müzik dinleme deneyimlerimi paylaşmamı rica etti. Benim de aklıma yattı ve gaza gelip hemen eve gelir gelmez yazmaya başladım. MP3 mü, CD mi, kaset mi, yoksa plak mı? Hangisi daha iyi? Cevabı bu yazıda bulacaksınız...

Devamını oku...

Barış Manço`nun Yayınlanmamış Şarkıları

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 01 Mart 2019 18:00 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Efsanevi sanatçıların ölümünden sonra yayınlanmamış şarkılarının ortaya çıktığına defalarca şahit olduk. Fakat bu tür şeyler genelde yurt dışında olmuştu. Türkiye'de pek örneğine rastlamayız. Aklıma şu anda sadece Barış Manço'nun "Mançoloji"si ve Barış Akarsu'nun "Ayrılık Zamansız Gelir..." albümleri geliyor. Genellikle ülkemizde kaybettiğimiz sanatçıların anısına tribute albümler yapılır, o kadar... Ya da zaten bilinen albümleri piyasaya makyajlanarak sürülür veya "Greatest Hits" projeleri olur. Fakat Tanas Tunes ve Emre Grafson Müzik arşivcileri düşündü ve biri 2018'de, diğeriyse Şubat 2019'da iki yeni (ama bir o kadar da eski) albüm piyasaya sürdüler: "Golden Rollers" ve "1962 - 1963"... Birisi daha önce yayınlanmamış Barış Manço şarkılarından oluşurken, diğeri ise 60'lı yılların başlarında Türkiye'de basılan ilk pop 45'liklerinden oluşuyor ama onlar da hiçbir Barış Manço longplay'ine girmemişti. İşte bu yazımda bu iki albümden bahsetmek istiyorum.

Devamını oku...

LP'nin dudağından yürekten şarkılar çıkıyor

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 04 Şubat 2019 20:36 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bundan 2 yıl evvel LP'nin "Lost On You" albümü ile ilgili bir albüm kritiği yazmıştım hatırlarsanız... Ve hala üzerinden nasıl 2 yıl geçtiğine inanamazken bir LP albümünden daha bahsetmemin vakti geldi. Ama o yazıda Mirkelam'ın albümüne daha geniş yer vermiştim. Şimdi ise LP'nin yeni albümü "Heart To Mouth"tan daha çok bahsedeceğim. Sezen Aksu'nun "Demo" albümüne ise kısaca değineceğim.

Devamını oku...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

Can Bonomo, Nisan ayında “Ruhum Bela” adıyla piyasaya süreceği 5. albümü öncesi, albümün çıkış şarkısı olan “Bardak Taşıyor”u dinleyicileriyle buluşturdu.

Galeri Haber

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Rock`n`Roll efsanesi Chuck Berry`i en sevilen 15 şarkısı ile anmak istedik.

Umut E. ERKİ yazdı

''Albümümün çocuklarına küfretmeyi öğrettiğini söylediler. Peki 12 yaşındaki kızının yapmasına izin verdiğin makyaj ne olacak?''
EMINEM

Teknoloji

 
Artık müzik GIF'lerini Snapchat ile gönderebilirsiniz. Businessinsider.com'un haberine göre; bu müzik GIF sohbet uygulaması TuneMoji'nin entegrasyonu sayesinde mümkün.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Âşık Veysel vefat etti. (1973)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.