Türk Sanatçıların Yurt Dışı Maceraları Devam Ediyor

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 22 Ekim 2018 12:48 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Hatırlayanlar bilir. Bundan 2,5 yıl önce "Türk Sanatçların Yurt Dışı Maceraları" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Barış Manço'dan başlayıp Bedük'e uzanan bir yelpazeydi bu... Tabii ki "Little Lucy" gibi İngilizce şarkıları yorumlayan rahmetli Erol Büyükburç'u; benim de yıllar evvel konserini izlediğim, yurt dışında festivallere bile çağırılan Rebel Moves'ı; Almanya’da yaşayan Volkan Baydar’ın kurduğu Orange Blue grubunu; Ömür Göksel'in yaptığı İngilizce albümleri ve "Fly Me To The Moon" gibi yabancı şarkıları yorumlayan Ayten Alpman'ı atlamıştım ama iddia ediyorum, o güne kadarki en zengin derlemeydi o...

Devamını oku...

Glee dizisi oyuncuları şu anda ne yapıyor?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cumartesi, 06 Ekim 2018 21:07 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Herkese merhaba; 2009 ve 2015 arası yayınlanan "Glee" dizisini gerçekten çok severdim. Aslında ilk çıktığında da duymuştum diziyi. Hatta Madonna şarkılarını söyledikleri bölümün müzik CD'sini almıştım. Fakat ilk iki sezon hiç merak etmemiştim. Ancak Michael Jackson'ı andıkları bölümün de olduğu 3. sezonun DVD'si çıktığında MJ arşivime katmak için aldığımda dizinin çok güzel olduğunu anlamıştım ve diğer sezonları da izlemiştim. Peki birbirinden yetenekli Glee dizisi oyuncuları şu anda ne yapıyor? Çoğunu zaten biliyordum, kimini ise merak edip araştırdım sizler için...

Devamını oku...

Pop ve Rock`ın Buluştuğu İki İsmin Albüm Kritiği

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazar, 26 Ağustos 2018 20:18 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Biri Modern Türkçe Pop Müziği'nin temelini atan isimlerden birisi... Diğeri ise Türkçe Rock Müziği'nin başarılı örneklerinden birisi... Yeni albümleri çıktı ikisinin de... Fakat ikisi de öbür tarza göz kırptı. Yani popçu olan bir dönem rock yaptı. Rockçı olan da popa yakın şarkılar yaptı. Nazan Öncel ve Aydilge'den söz ediyorum. Bu yazımda Nazan Öncel'in tribute albümü "Ve Nazan Öncel Şarkıları" ve Aydilge'nin yeni CD'si "Kendi Yoluma Gidiyorum"dan bahsetmek istiyorum.

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm


 
Cadılar Bayramı için özel hazırlanmış “Stranger Things” dizisinin soundtrack albümü “Hallowen Sounds From The Upside Down” ismi ile satışa çıktı.

Galeri Haber

Yüzyılın en başarılı pop şarkıcılarından Beyonce hakkında bilmediğiniz 20 bilgiyi sizlere sunuyoruz...

Umut E. ERKİ yazdı

"Iki tür insan daima açtır..biri bilimi arayan,diğeri de parayı"
CAT STEVENS (YUSUF ISLAM)

Teknoloji

Size kulaklık alırken dinlemeden cesurca 5 dakikalık kontrolle nasıl kulaklık seçebileceğini anlatacağım.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.